Hdmı To Scart Converter Tüplü Televizyon (Öneri)

Sponsorlu Bağlantılar

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
Hdmı To Scart Converter Tüplü Televizyon (Öneri)
evde ki 55 ekran televizyona telefon laptop falan bağlamak için kablo önerirmisiniz yardımcı olurmusunuz ? Siemens televizyon

OzgurSMO

OzgurSMO

Üye

Bu linkteki dönüştürücüler işinizi görecektir.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1 ve Gofrettin115
Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
HDMI kablo alcammi ayriyetten

snaykeder

snaykeder

Üye
hdmı kablon yoksa pc ni baglaman icin tabikide alman gerekli. ama verilen linkteki bazi saticilar yaninda hediye vermektedir. kontrol edebilirsin

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tüplü Diğer LCDlere Göre 2 Kat Enerji Harcıyor Üstüne Uydu Alıcısınıda Ekle.Sana Tavsiyem Tüplüyü Çöpe Atıp LCD Alman.2 Senede Faturanın Yarıda Yarı Düştüğünü Göreceksin.

Cadillac34

Üye
Tüplü Diğer LCDlere Göre 2 Kat Enerji Harcıyor Üstüne Uydu Alıcısınıda Ekle.Sana Tavsiyem Tüplüyü Çöpe Atıp LCD Alman.2 Senede Faturanın Yarıda Yarı Düştüğünü Göreceksin.
Tam tersi, LCD televizyonlar daha çok harcıyor. Millete yanlış bilgi verme arkadaşım.

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115
Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
ıspatlar mısın
elektrik faturası yüksek geliyor zaten ondan belkide ütü yapmıyoz ütü yapanlardan fazla geliyor
ama şohben elektrikli hergün çalışıyor bide buzdolabı eski oda Siemens oda belki çok harcıyordur
televizyon baya farkeder yani iyimiş

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tam tersi, LCD televizyonlar daha çok harcıyor. Millete yanlış bilgi verme arkadaşım.
elektrik faturası yüksek geliyor zaten ondan belkide ütü yapmıyoz ütü yapanlardan fazla geliyor
ama şohben elektrikli hergün çalışıyor bide buzdolabı eski oda Siemens oda belki çok harcıyordur
televizyon baya farkeder yani iyimiş
Her Elektronik Cihazin Arkasında Etiket Vardır.o Etikette Ortalama Tüketimi Yazar.Senin 55 Ekran Tüplü Min 150W Yakar + Uydu Cihazi 25 W Desen Etti 175 W.Git Bi Tane Vestel 42FA8000 Serisi TV Al Bu Dediğim TV Eski Bİr TV Led Değil.Tüketimi Ne Kadar Bİliyormusun 75W.Yani Tüplü TVyi Değiştirmediğin Taktırde Sana Kaba Bir Hesap Yapayım Günde 8 Saat İzlediğini Varsayıyorum 175*8=1.400 KV Vesteli Kullanırsan 75*8=600W Bunları Çarp Aylık İle
1.400*30=42 KV
600*30=18 KV
Şimdi Ne Kadar Cebinden Para Çıkıyor Ona Bakalım Belki Bundan Anlamazsınız.
Tüplü Tv İle Ayda 42*35=15 TL Yakar (1 Kv=35 Kuruş)
Vestel 18*35=6,3TL Yakar (1 Kv=35 Kuruş)

15-6= 9 TL Yani 1 Ayda Cebinden Fazladan 9 TL Çıkıyor.
Bunu Hemen Yıla Vuruyoruz. 11*9=100TL
Yani 1 Senede Cebinden Direk Faturaya 100 TL Veriyorsun.
2 Senede 200 TL
3 Senede 300 TL

Benim Param Var Doğa Kaynaklarınında Gereksiz Yere Kullanılmasını İstiyorum Banane Dersende O TVnin Temizliği Ayrı Bir Dert Bundanda Banane Diyebilirsin Sen Temizlemiyorsundur.Tamam O Zaman O TVler Riskli Heralde Asmadın Sephanın Üzerinde Filan Duruyordur Çocuklar Asılsa Filan Üzerlerine Düşebilir.Yada Birisi Bişey Atarsa Tüpü Patlatırsa Odanın Hali Çok Kötü Olabilir.Hadi Bunlarıda Geçtim Evde Kimse Kırmaz Dersin.Sırf Görüntü Kalitesi Bile ALmak İçin Yeterli bir Sebep Bence.Alacağin Yeni TVde Hem Smart Hemde 3D Özelliği Olacak.İstediğin Zaman Tak 3 Tane HDMI Tak RCA Nı SCARTını İstediğini Sorunsuzca İzle.

• Beğen
Tepkiler: OzgurSMO ve Gofrettin115

Cadillac34

Üye
ıspatlar mısın
O zaman akıllı telefon niye kullanıyorsun? Telefonda olan özellikler televizyonda da var. İnternet, uydu alıcısı, HDMI, vs. vs. Eskilerle kıyasladın mı hiç? Herkes yazmış internette yok led tvler az yakar yok lcdler az yakar.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O zaman akıllı telefon niye kullanıyorsun? Telefonda olan özellikler televizyonda da var. İnternet, uydu alıcısı, HDMI, vs. vs. Eskilerle kıyasladın mı hiç? Herkes yazmış internette yok led tvler az yakar yok lcdler az yakar.
Yani Telden TV izlersin Manasındamı Dedin Anlayamadım Onu? Şimdi Tüplü Dediğimiz CRT Diye Geçersanırım Onlar. LED Demek Son Teknoloji Aydınlatma İçin Led Kullanan Televizyonlara Denir Yani Örneğini Vereyim Onunda LED TV İçin Vestel 42FA8200 Modeline Bakarsan İncedir.Şimdi LCD Dediğimiz Şey İse LED lerden Bir Önceki Nesil TVdir Oda Aydınlatma İçin Flerosan Kullanır Ömürleri Kısadır Bide Fazla Enerji Tüketimi Yaparlar 5 10 W Dan Fazla Onada Örnek 42FA8000 Serisi Vestel TVyi Örnek Verebilirim Daha Kalındır Diğer Modele Göre.Ben İnternettekine Bakmam.Başka Kanıtınız Varsa Bu Ispat Gerektirir. Sİze En İyi Örneği 5 10 Sene Önceki Araçlara Bakmanızı Öneririm. 1.6 Motor 90 Beygir Mesela Eski Araçlar Yenileri İse 1.4 1.2 Motor 120 Beygir Gibi Yeni Nesil Teknoloji Her Zaman Daha İyidir.En Basıt Olay TVde İşte Yıllık 100 TL Para Çıkar Cebinizden daha Nasıl Açıklayayım?

Üst Alt