Hdm girişi ile ilgili çok önemli yardimm (herkez yardim ederse !)

Sponsorlu Bağlantılar

Emre3537

Üye
    Konu Sahibi
Hdm girişi ile ilgili çok önemli yardimm (herkez yardim ederse !)
şimdi arkadaşlar benim elimde kaliteli bi hdm kablosu var.evimdeki 117 ekran samsung smart tv ye bağliyorum ve nba 2k13 oyununu açiyorum ama görüntü kasiyor
pcdeki ekranda kasma yok ama tvdeki görüntü de kasma var geç geliyor vesayre vesayre maxicepteb yardim istiyorum siz değerli üyeler lütfen ilgilenin

elitetr

Üye
Öncelikle ekran çözünürnüklerindeki ayarlardan sadece tek monitorde göster ve gelişmiş ayarlardan tv için uygun hertz i seçmeyi unutma, hala devam ediyorsa oyun değilde film çalıştır kontrol et aynı durum varmı, varsa HDMI kablonda problem olabilir başka bir kablo ile dene.

bythor1

Üye
tv göruntu ayarlarini oyun moduna getir

Emre3537

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle ekran çözünürnüklerindeki ayarlardan sadece tek monitorde göster ve gelişmiş ayarlardan tv için uygun hertz i seçmeyi unutma, hala devam ediyorsa oyun değilde film çalıştır kontrol et aynı durum varmı, varsa HDMI kablonda problem olabilir başka bir kablo ile dene.
şimdi hacılar 60hz yenileme falan seçtim işte oyunla ilgili bi seçenek yoktu

- - - Eklendi - - -

şimdi hacılar 60hz yenileme falan seçtim işte oyunla ilgili bi seçenek yoktu
bu arada filmde bi sorun yok

M.D.hakan

M.D.hakan

Üye
bu sorun değil oldukça normal bir durumdur.normal monitörünün çözünürlüğü 1600*900-1440*900 gibi birşeydir. ama durum hd tv lere gelince çözünürlük 1920x1080 oluyor ve buda haliyle ekran kartını fazlasıyla yorar. çözüme gelince oyunun çözünürlük ayarlarını düşürün. yine olmazsa ekran kartını değiştirmekten başka çare pek kalmıyor.

Adilx05

Adilx05

Üye
Belki Oyunun FPS Kullanımı Tvden Yüksektir Veya Grafik İşlemcin Yüksek Çözünürlüğe Verimli Yayın Yapamıyodur :hmmm

Uhops

Uhops

Üye
Çözümü bilmiyorum ama sorun hallolana kadar bi VGA kablosu al onunla kullan.

Emre3537

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar intel hd grafik 4000 diye bişi var ordan nasıl ayarlayabilirim pek ?