Hazreti Adem'e Secde Meselesi

Sponsorlu Bağlantılar

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Hazreti Adem'e Secde Meselesi
Allahü teâlânın Âdem'e secde edin emri, Âdem'e doğru secde edin demektir. Nasıl biz, Kâbe için değil de, Kâbe istikametine secde ediyorsak, melekler de Âdem aleyhisselama doğru secde ettiler. Fakat İblis secde etmedi. Halbuki İblis, daha önce hep secde ederdi. Kendini Hazret-i Âdem’den üstün gördüğü için ona doğru secde etmedi. (Mektubat-ı Rabbani)

Âdem aleyhisselamdan, İbrahimaleyhisselama kadar, selamlaşma, birbirine secde etmekle olurdu. Sonra, bunun yerine boynuna sarılmakla oldu. Muhammed aleyhisselam zamanında, el ile müsafeha sünnet oldu.

murat3702

murat3702

Üye
Rabbani'nin mektuplarindan ogrenmissin demek secde meselesini.
Bence Allahin mektubunu oku bak bize mesaj yollamis ve demiski;
Casiye 6 ve Furkan 30 tavsiye ederim.

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Rabbani'nin mektuplarindan ogrenmissin demek secde meselesini.
Bence Allahin mektubunu oku bak bize mesaj yollamis ve demiski;
Casiye 6 ve Furkan 30 tavsiye ederim.

Kuranı terk ettiğim falan yok kardeşim Kur'anda buna ters bir şey söylüyorsa o ayeti yaz lütfen.

murat3702

murat3702

Üye
Kuranı terk ettiğim falan yok kardeşim Kur'anda buna ters bir şey söylüyorsa o ayeti yaz lütfen.
Casiye 6 söylüyor. Daha nice ayetler var. Allah Kuranda ozellikle hadis olarak vurgulamış.
Yani el alemin şu zati muhteremin hadisi falan filan degil Allahin sozu (hadisi) bizim icin referans. Soz ucar yazi kalir.
Kuran tek kaynagimiz. Allahın sözü uzere soz olmaz.
Allahin eksik biraktiklarini bu muhterem zatlarmi tamamladi yani. Allah bilmiyordu eksik birakti yani.
Peygambere bile insiyatif kullanma, kendi dusuncesinden bir soz soyleme hakki taninmamis. Kuranla hukmet diye uyarilar var.
Hadislerde şöyle olursa gunah böyle olursa bilmem ne diye söylemişler safsatalari insanlari Islamdan soguttu maalesef.
Adam bakiyor ve diyorki; bir yaratici varlik boyle bir din gonderebirmi diye sorguluyor. Allahin Dini baska. Bunlarin uydurdukları din baska. Simdi biz boyle diyoruz diye dinsiz falanda oluruz.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Casiye 6 söylüyor. Daha nice ayetler var. Allah Kuranda ozellikle hadis olarak vurgulamış.
Yani el alemin şu zati muhteremin hadisi falan filan degil Allahin sozu (hadisi) bizim icin referans. Soz ucar yazi kalir.
Kuran tek kaynagimiz. Allahın sözü uzere soz olmaz.
Allahin eksik biraktiklarini bu muhterem zatlarmi tamamladi yani. Allah bilmiyordu eksik birakti yani.
Peygambere bile insiyatif kullanma, kendi dusuncesinden bir soz soyleme hakki taninmamis. Kuranla hukmet diye uyarilar var.
Hadislerde şöyle olursa gunah böyle olursa bilmem ne diye söylemişler safsatalari insanlari Islamdan soguttu maalesef.
Adam bakiyor ve diyorki; bir yaratici varlik boyle bir din gonderebirmi diye sorguluyor. Allahin Dini baska. Bunlarin uydurdukları din baska. Simdi biz boyle diyoruz diye dinsiz falanda oluruz.

Mesajımı tekrar okur musun?

murat3702

murat3702

Üye
Mesajini okudum. Benim demem o ki Kuran dururken Rabbani kim diyorum? Orneklerin aciklamalarin en guzeli Kuranda gayet guzel yapilmis. Rabbani Mabbaniye gerek yok diyorum.

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Mesajini okudum. Benim demem o ki Kuran dururken Rabbani kim diyorum? Orneklerin aciklamalarin en guzeli Kuranda gayet guzel yapilmis. Rabbani Mabbaniye gerek yok diyorum.

Ben de diyorumki açıklama Kuran'a uygun değilse söyle diyorum yoksa tartışmanın bir lüzumu yok tabii ki Allahın sözü daha büyük ben tersini söylemiyorum.