Hayvan Keserek Bayram Yapan Bir dini Aklım Almıyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ruh hastası

ruh hastası

Üye
    Konu Sahibi
Hayvan Keserek Bayram Yapan Bir dini Aklım Almıyor!

Hülya Avşar kız kardeşine ait olan Guardianturk.com sitesinde çıkan yazısında tartışma yaratacak sözler etti

İşte o yazı

Aslında şu dini inanç konusu dışarıdan bakıldığında karman çorman görülse de, belki de yaşadığımız çağa göre birçok emin olup olmadığımız düşüncelerin tartışılmasına sebep oldu.
Bu konuda şimdi herkesin bir fikri oluştu.
Düşünüyorum da; belki de daha önceleri monotonlaşmış dini dünyamızda artık duygularımızı, düşüncelerimizi, yaşam şeklimizi dahi çekinmeden gözden geçirip dini anlamda kendimizle ilgili kararları verecek noktaya geldik ki; tüm bunları düşünmekten bile korkardık...
Oysa bunun, yeni gelişen Türkiye'de yaşam şartlarına göre düzenlenmesi gerektiğini anlatan kitaplar, tartışma programları peşi sıra.
Peki! Bunun bir de çocuklar tarafı olduğunu, çocukların ve gençlerin dini anlayış açısından hangi yolu nasıl seçtiklerinden, kimlerin haberi var diye aklıma düştü. Eminim ki; şimdiki çocuklar ve gençler hepimizi şaşırtacak! Öyle bir noktaya gelinecek ki, Müslüman ülkelerin dini konuda kararsız çocuklarıyla karşılaşılacak.
Son zamanlarda yaşanan her ne ise, Türkiye'de bana göre alttan hiç kimsenin tahmin etmediği, Müslümanlığa farklı bakan bir jenerasyon geliyor.
Bu iyi anlamda mı, kötü anlamda mı; siz çözün!
Benim fikrimi sorarsanız; İslami değerlerimizi şimdiden korumaya başlarız. Asıl tehditkar pozisyonlar yolda geliyor.
Size en ufak örnek veriyorum; çok sevgili bir ahbabımın 9 yaşındaki torunu, babaannesine şöyle bir soru sormuş: ''Hayvan keserek bayram yapan bir dini aklım almıyor!''
İşte bu soru bana da şok!!!
Mantıklı gelen bu soru alttan nasıl bir jenerasyon geldiğini size de fark ettiriyor mu? Belki de beni etkileme sebebi, benim de son yıllarda kurban kesmek yerine daha hayırlı olacak bir şeyler yapmayı tercih ediyor olmamdır.

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Bu Kadın Tam Gerizekâlı Yaa..

Allah'a veya Başka Dinlerde Tanrılarına Kurban Vermek Her Dinde Söz Konusu..

Binlerce Yıldır Bu Devam Ediyor Kimsenin Psikolojisi Bozulmuyor da Şimdi mi Herkes Akıllanıyor..

Gündeme Gelmek ve Hatırlanmak İçin Bu Kadının Yapamayacağı Şey Yoktur..
Ne Günlere Geldik Ya Rabbim..

İnsanlara Akımdan Söz Ediyor Bayan Çok Bilmiş..

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
o kadın önce kız olmamasıyla...sonra alınan tacıyla..sonra ***** gibi filmleriyle..sonra evlenmeden hamile kalıp hamileliği boyunca millete sergilediği vücuduyla...sonra......
herkes biliyor...ahlaki değerleri olan kişilerin sözleri tartışma ya değer bence bunun değil..

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
o kadın önce kız olmamasıyla...sonra alınan tacıyla..sonra ***** gibi filmleriyle..sonra evlenmeden hamile kalıp hamileliği boyunca millete sergilediği vücuduyla...sonra......
herkes biliyor...ahlaki değerleri olan kişilerin sözleri tartışma ya değer bence bunun değil..

Aynen Katılıyorum :oke:

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye

Binlerce Yıldır Bu Devam Ediyor Kimsenin Psikolojisi Bozulmuyor da Şimdi mi Herkes Akıllanıyor..

Allah'ın Dağından Gelip İnsana Benzetmişler..
Şimdi de İnsanlara Akımdan Söz Ediyor Bayan Çok Bilmiş..
her söz için ok..ama bende karslıyım ve eğer dağ diye nitelendiriliyorsa ben dağlıyım......dağ yada şehir fark etmez...ahlaki değerleri olmayan insana dini anlatamazsın...

ruh hastası

ruh hastası

Üye
    Konu Sahibi

Allah'ın Dağından Gelip İnsana Benzetmişler..
Şimdi de İnsanlara Akımdan Söz Ediyor Bayan Çok Bilmiş..
:oke::oke:aynen katılıyorum sana

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
her söz için ok..ama bende karslıyım ve eğer dağ diye nitelendiriliyorsa ben dağlıyım......dağ yada şehir fark etmez...ahlaki değerleri olmayan insana dini anlatamazsın...

Yorumum Yanlış Anlaşılmış..
O Amaçla Dememiştim Ablacım..
Karslı Ya da Ardahanlı Farketmez..
Zaten Balıkesir'de Büyümüş..
Hülya Avşar'ın Nasıl Bir Ortamdan Geldiğini En Az Sen de Benim Kadar Biliyorsun..
Liseyi Bile Zarzor Tamamlayıp Üniversite'nin Yanından Geçmeyen Bu Bayanın Millete Akıl Vermeye Çalışmasına Demiştim..

Krdıysam Özür Dilerim Ablacım.. Yorumu Düzeltiyorum.. ;)

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
o kadının amcasının kızı benim yengem...hepsi ayrı ahlaksız

_KadirşinaS_

Üye
Dini amaçla kurban edilen hayvanların lafını yapar bayan çok bilmiş, ama İspanya'da hunharca ve sadece zevk için öldürülen boğalar aklına bile gelmez. Ama çok pardon önce akıl olması lazım ki gelsin.:@

kurt bey

kurt bey

Üye
Yıllardan beridir bedenini pazarlayarak geçimini sağlayan bir insanın yaşantısı gibi sözleride saçma sapan olur doğal olarak. Ciddiye almamak lazım :)

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
yaa böyle çağdışı kalmıs akıldan yoksun vücudunu pazarlayarak para kazanan o şahsiyetsizin sözlerini kaale ve ciddiye almamak lazım

iremm

iremm

Üye
vücudunu erkeklere peşkeş çeken bir kadınıda bnm aklım almıyor!

saçma sal*k insanların saçma sal*k yorumları! cvp vermeye değmez...

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
msinal...sana kızgın değilim....benim neden kızdığımı anlattım...;)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
:ehe

yasininyeri

yasininyeri

Üye
su geri zekali kadina biri dinmi anlatsn ya

mservank

mservank

Üye
Kilisede dua etmenin hoşuna gittiğini söyleyen bir kadının bu sözleri de garip olmasa gerek.
Allah'a kurban kesmeni aklın almıyor da yemeğindeki et noluyor o çok mu normal o zaman.
Dinime karşı düşmansan dinin değiştir hiç olmazsa münafıklar azalsın.

sublieutenant

sublieutenant

Üye
Dengesiiiiz....

Solamente

Üye
Dinle imanla uzakyakın ilişiği olmayan bir insan ne denilebilirki selinin de belirttiği gibi yaptıkları yapacaklarının teminatı değilmi zaten bırakın Allahından bulsun :@

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt