Hayvan Keserek Bayram Yapan Bir dini Aklım Almıyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
derya58

derya58

Üye
Bu nasıl bır rezilliktir ya... bu nasıl bir düşüncedir... bir insan bu kadarda bilgisiz olamaz önce nerede yasadığına baksın ve zahmet olmazsa bır arastırma yapsın dınımızle... Aileden alamamış barı hocalarımızdan alsın akıl.
Hayır yapacaksan yıne yap hayrını bırı sana birşey mı diyor rezil kepaze...
Ben cok sinirlendım, boyle ucuz ınsanlar ortalık da dolasıp da bizleri de ıkı paralık ediyor. Yazık Yazık Çok Yazık

kkxx

Üye
kardeşim madem öyle et yemeyi bırakın...ben akıllı geçinip her fırsatta dine saldıran hayvanları anlamıyorum.Allah yaratmış Allah helal etmiş size ne oluyor kardeşim.bunları söyleyenlerin dolabına bakarsanız et dolu olduğunu görürsünüz.peki kurbana niye karşılar...herhalde insanlık damarları tutmuşş????????

Cynical

Cynical

Üye
Kurban kesmek yerine yaptığı daha hayırlı işi merak ettim. Insansız keşif uçağı filan üretti herhalde. Allah bir insanı ahlak ve mantıktan yoksun bırakınca böyle oluyor ne yazık ki...

c.yenme

Üye
Bedenini tezgahlayıp para kazanan bir insanın bu konuda yazı yazması çok tuhafıma gitti doğrusu herkes bildiği konuda yazsa veya konuşsa çok daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Ayrıca siz dinle ilgili ne kadar bir ilim sahibisiniz ? Siz bedeninizi milyonlara tez gahlıyorsunuz bence siz bunun doğruluğunu düşünün.

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Dikkat çekmek için yapıyor gündeme gelmek için bırakın şunun lafını onun kim olduğunu herkes biliyor zaten

dinccine

Üye
insan olamayan kişiliklerin lafına aldırmayın.bakalım onu Sırat Köprüsünden Hangi kurban geçirecek.

Marchegiani

Marchegiani

Üye
Bu konu kilitlenmeli bence..

Berlin Boleyn

çocuğa dini anlatmassan oda gider bu soruyu sorar.

tam bir gerizekalı.
birde çok mantıklı geldiğini söylüyor.
neyin mantığından bahsediyor acaba.

<''Th3 ßiG ßoSs''>®

<''Th3 ßiG ßoSs''>®

Üye
Yorumsuz...
(içimden saydırıyorum.:D)

mcnpl4

mcnpl4

Üye

Hülya Avşar kız kardeşine ait olan Guardianturk.com sitesinde çıkan yazısında tartışma yaratacak sözler etti

İşte o yazı

Aslında şu dini inanç konusu dışarıdan bakıldığında karman çorman görülse de, belki de yaşadığımız çağa göre birçok emin olup olmadığımız düşüncelerin tartışılmasına sebep oldu.
Bu konuda şimdi herkesin bir fikri oluştu.
Düşünüyorum da; belki de daha önceleri monotonlaşmış dini dünyamızda artık duygularımızı, düşüncelerimizi, yaşam şeklimizi dahi çekinmeden gözden geçirip dini anlamda kendimizle ilgili kararları verecek noktaya geldik ki; tüm bunları düşünmekten bile korkardık...
Oysa bunun, yeni gelişen Türkiye'de yaşam şartlarına göre düzenlenmesi gerektiğini anlatan kitaplar, tartışma programları peşi sıra.
Peki! Bunun bir de çocuklar tarafı olduğunu, çocukların ve gençlerin dini anlayış açısından hangi yolu nasıl seçtiklerinden, kimlerin haberi var diye aklıma düştü. Eminim ki; şimdiki çocuklar ve gençler hepimizi şaşırtacak! Öyle bir noktaya gelinecek ki, Müslüman ülkelerin dini konuda kararsız çocuklarıyla karşılaşılacak.
Son zamanlarda yaşanan her ne ise, Türkiye'de bana göre alttan hiç kimsenin tahmin etmediği, Müslümanlığa farklı bakan bir jenerasyon geliyor.
Bu iyi anlamda mı, kötü anlamda mı; siz çözün!
Benim fikrimi sorarsanız; İslami değerlerimizi şimdiden korumaya başlarız. Asıl tehditkar pozisyonlar yolda geliyor.
Size en ufak örnek veriyorum; çok sevgili bir ahbabımın 9 yaşındaki torunu, babaannesine şöyle bir soru sormuş: ''Hayvan keserek bayram yapan bir dini aklım almıyor!''
İşte bu soru bana da şok!!!
Mantıklı gelen bu soru alttan nasıl bir jenerasyon geldiğini size de fark ettiriyor mu? Belki de beni etkileme sebebi, benim de son yıllarda kurban kesmek yerine daha hayırlı olacak bir şeyler yapmayı tercih ediyor olmamdır.

aynen katılıyorum:ehe :megafon:(şaka)

ahmet1791

ahmet1791

Üye
kadının filmleri ve verdiği pozlar kimsenin psikolojisini bomuyor kurban bozuyor öylemi ?

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Arkadaşlar öyle demeyin belkide onun yediği etler tarlada yetişiyodur xD

CryDaqqeR

CryDaqqeR

Üye
dinini tam olarak bilmeyen kişilerden onu dinle ilgili yorum yapması beklenemez değil mi ? Tam bir rezalet !

gölgesiz

Üye
ne olursa olsun fakat insanların düşüncelerine saygı duymalıyız.bizim kurban sebebimiz o çocuğa doğru şekilde öğretilseydi bugün o çocuk bu soruyu sormazdı.

> CeDRiC <

> CeDRiC <

Üye
Bence kendisi bu sözlerle TÜRK KADINI nın beynini bulandırıyo...
Hem bi bakıma onun nası bi insan olduğunu da biz anlayabilmiş değiliz...

Freestyle.Cod

Freestyle.Cod

Üye
yazık...

'Davut

'Davut

Üye
Dinini Bilsen Anlarsın ama ...+ Bunlar kürk Hastası Değil mi..?
Acıdım Sana...

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Haklısın hülya senin gibi hayvanlari kesmek lazım kurban bayramında

izmirligenc

izmirligenc

Üye
dengesizlikte ustune yok zaten

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Yediği etler tarlada mı yetişiyor ?...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt