hayat bana oyun oynuyor sanki

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
hayat bana oyun oynuyor sanki
Agiz tadi ile gulebildigimi hic hatirlamiyorum su hayatta herseyde bir aksilik cikiyor bazen tam duzelecek diyorum hersey bir anda b ka sariyor.. Ailemde psikolojik Olarak herkes dengesiz gibi. Ve resmen herkes bana dusman kesildi. 20 yasindayim 3. Kez universite sinavlarina girdim puan kotu geldi 4 yillik isletme iktisat turizm falan geliyor dandik univ.lerde belkide bu yuzden herkes fazlalikmisim gozuyle bakiyor gidemedim hala su evden diye bazen acik acik bazen ustu kapali dile getiriliyor. Evde kavgasiz gun gecmeyince ne sinava calisacak moral kaldi nede kafa. Ailemin maddi durumu zenginligin ilk basamaklari sayilacak nitelikte olsada maddi olarak hep culsuz olmusumdur ben. Su yasimda bile toplasaniz haftalik toplasaniz 10 tl almiyorumdur. Ise gir calis diyeceksiniz iste aradim gerci ama epey kilolu olunca is yapamiyorum. Babam annemi 2 kere aldatti ve su an hala bir kadin daha var hayatinda unutamiyorum seviyorum diyor bize birakamam diyor ve annem bosanma davasi acicak sanirsam.kadin dediysem sanal bir iliski 1500 km uzakta. Kac yasina gelmis adam ironiye bakin. Cevrem tarafindan cok sevilen bir insanim defalarca ovgu gelmistir efendilik vs vs. Ama ders calismadigim icin babamin tabiri ile sadece tuketmeyi bilen bir asalagim. Evet bunu yuzume soyledi defalarca. Ne adam akilli arkadasligim oldu ne bir iliskim. 1 tane dostum var ama harbi dost. Oda uni kazandi gitti yazdan yaza somestire gelirse falan gorusuyoruz.mesela babam bugun luks bir balik lokantasina goturdu bu aksam iftar icin gitmedim cunku arabaya bindigim dakika basliyor sen haketmedin ama diye. Her tatili her hediyeyi burnumdan getirmistir sagolsun. Annem deseniz aglayinca uzulunce yaninda olurum iyi davranir baska zaman dusmaniymisim gibi davranir. Mesela az once annemin para vermem tehtidi ile bulasiklari yikadim. Alkahin cezasi 5 tl icin. Muhtacim. Dershanenin son taksitiden mecburi 70 tl harcadim nasil odeyecegimi dusunuyorum 2 ay oluyor gunu geceli aramadilar. Evde konusmak bile haram bana bizimkiler oturma odasinda otururken katiyyen yanlarina gidemem mesela. Gidince herkes ters ters bakar.lise 1 de agir trafik kazasi gecirmistim yayan giderken sahincinin teki yanimda yanladi toparlayamadi ve bacagimi ezdi 5 kirik vardi. Babam o gun hastahaneye gotururken bile bana hep kizdi onca isimin gucumun arasinda seninle ugrasiyorum diye. Misal tuvalete gitmem gerekirdi banami sordun sakat kalirken derdi goturmezdi yilan gibi surune surune giderdim. Cocuklugumdan beri cok dayak yedim babamdan. Bir keresinde cebinden para eksilmis hirsiz diye kayisla dovmustu ilkokul 8. Sinifta hic unutmam.Araba var motor var ehliyette var ama vermez mesela arkadaslarim gezerken. Arka koltuk mahkumu olurum. Sigara hic icmedim hayatimda kavga hic yapmadim kufur.bile nadiren yani mukemmel bir insan degilim ama temiz durust bir insanim. Cogu ortamda sozum gecmez mesela takmazlar benim ne dedigimi. Erkek kardesim var lise 2 ye gidiyor pisligin en alasi var. Sigara tiryaksi zaten alkolu bile var. Geneleve gittigini bile cok duydum babam tum bunlardan ve daha fazlasindan haberdar ama onunla arkadas gibi. Sinifta bilerek kalmis arkadaslarinin sinifina dusebilmek icin. Ama ben okumaya calisiyorum.mesela evde tablet var o alir istedigi gibi kullanir hatta oyleki ben kullanmayayim diye saklar ve gikimi cikartamam. Aksama kafar tablet elde telefon yaninda durur surekli cikcik oynar babam tek kelime etmez. Ama ben gitsem su an odaya elimde telefon kullanmasam telefon elimde dursa bile kizar kovar odadan. Telefon oyuncak degil der ama kendisi hic dusurmez elindn gunde 4 5 batarya bitirir. Akrabalar falan cok sever beni ama ailem adeta nefret ediyor olsem cesedimi tekmeler hincini alamazlar o derece. Intihar bile denedim beceremedim. Cok sikildim bu hayattan cok mutsuzum. Psikoloji denn birsey kalmadi.yasamak cidden iskence oldu artik bana.

KayraBey

KayraBey

Üye
Usta bu nedir ya Allah yardım etsin müthiş bir sınav. Çok zor.

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
zor kardesim. Guvensem kendime kacip giderim

mcnpl4

mcnpl4

Üye
cok uzuldum durumuna. intihar felan dusunme kesinlikle. bunlari yasamandaki temel sebep ilk cocuk olman heralde(ilk misin bilmiyorum tek kardesinden bahsettin) her ailede ilk cocuk dislaniyo aileden kaynakli. kotu bi is de olsa dilenir gibi calis illa okumak zorunda degilsin bu sartlarda zor kazanirsin zaten baski altinda hic bisey yapilmaz. ama isin oluraa en azindan bi iki is arkadasin olur eve yorgun doner direkt yatarsin kimseyi duymazsin.

KayraBey

KayraBey

Üye
Benim de anne ve babam ile aram çok kötü ama çocuklarım için güçlü olmak zorundayım

mcnpl4

mcnpl4

Üye
namaza basla kilmiyosan allahtan hayir var bi tek. tam bi sinav senin hayatin ama karamsar bakma dunyaya. kendine bak her zaman. spor yap ev islerine yardim et. etkin ol seni sevmeseler de.kardesinin de ne mal oldugunu anlarlar elbet o zaman gec olcak ama degerini anlarlar

• Beğen
Tepkiler: Dede
Metin137

Metin137

Üye
allah yardımcın olsun

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
yarin tercihleri yapicam olabildigince uzak yerleri yazicam. Insallah universitede de cimrilik yapip rezillik cektirmezler.

- - - Eklendi - - -

yarin tercihleri yapicam olabildigince uzak yerleri yazicam. Insallah universitede de cimrilik yapip rezillik cektirmezler.

codblackops2

codblackops2

Üye
:ohannes: o ne biçim bir hayat hikayesidir..

Allah sabir versin dostum ne diyeyim :(

• Beğen
Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
sabir tasi olduk zaten.. Cozume ihtiyacim var artik.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Sen ise ilk önce kendi ortamlarından basla sosyallesmen yeni arkadaslıklar edinmen lazım.
Evde durma çık kafeye okey bilardo vs. arkadaslarınla takıl.
Evde sessiz kalma hakkını ara agırlıgını koy korkak olma büyüdügünü hissettir ailene.
Egitim olarak iyi yerlerde iyi derecelerde olabilirsin ama bu basarının yanında ailelerde özellikle babalarda su beklenti vardır ''Göster amcana pipini oglum'' yani bunu açabiliriz bi baba oglunun kız aradası olsun ister agırlıklı olsun sesi çıksın ister sigara içerken yakalamak bile ister emin ol yani bu aradıklarını kardesinde bulmus ailen sen kusura bakma ama ailenin kızı gibi kalmıssın.

-efşan

-efşan

Üye
Dinle Gökhan'ı.. :)

• Beğen
Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
aynen oyle kiz arkadasimin birisi beni terkederken kiz gibisin demisti. Arkadasim cok aslinda ama muhabbetleri ortam sarmiyor

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
aynen oyle kiz arkadasimin birisi beni terkederken kiz gibisin demisti. Arkadasim cok aslinda ama muhabbetleri ortam sarmiyor
İste böyle açık sözlü oldukça daha çabuk tedavi olursun :alkis
Bak sorunun temeli sende yani senin karekterin ailenin davranıslarına etki eder hale gelmis.Sen kendini agırlık ve karekter olarak doldurmadıkça emin ol her sınavında tam puan çıkarman senin ne üniversitende ne sosyal hayatında isine yarıyacaktır.Efendiligin ve edebin yerinde kalmak sartıyla kendini donanımlandır sosyalles ve hafif uçarılıklar yap.Kendinle de ugrasabilirsin kilo ver stil degistir gibi gibi :hmmm

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
Tarzla stille olsaydi coktan olurdu kardesim. Elektro gitaristim zaten ona gore sac sakal ama fayda etmiyor

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Belki de o stilde sorun vardır kilo ver sen kilo sonra klasik takıl klasik spor ayakkabılar var onlardan al rugan da olabilir üste tek renk gömlek alta kumas pantolon siyah yada koyu lacivert.Büyü artık hep gitmez böyle moruk.Evlensen çocugun olcak ne demek ya bu yasta gitarist :nono:

Saka bi yana iyi anlatamadım sanırım herkesin stiline saygım var ama benim çocugum böyle gitar mitar takılırsa ve o tarza uygun cene altı sakal vs. bırakırsa ben de karısırım.Bu tarzla agırlıgını koyamazsın :rock::yuru
Anne baba gözünde bunlar bombos isler :bilmm

Joker.

Joker.

Üye
1 dk ya babanız sony neo v alıp süpriz yapmamışmıydı nasıl bu kadar zıt anlamadım :)

mcnpl4

mcnpl4

Üye
bizi keklemedin insallah

yunus4554

yunus4554

Üye
usta piskobat biri ol bak bakilim sana bisi fiyorlar mi evet iy bisi degil ama sen sustukca onlar kiziyor onlara cwp wer susma kendimi oldururum de bak bakalim sana kiziyorlar mi