Yardım Harici 500GB Samsung HDD'ime Yolculuk Sonrası Erişemiyorum,Çok Önemli Dosyalarım Var!

Sponsorlu Bağlantılar

Bu HDD'ten Bu Dosyalar Kurtarılır Mı ?

• Kullanılan toplam oy
    5
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Harici 500GB Samsung HDD'ime Yolculuk Sonrası Erişemiyorum,Çok Önemli Dosyalarım Var!
Arkadaşlar Perşembe günü Zonguldak'tan İzmir'e üniversite için yolculuk yaptım,bu esnada bilgisayarım olmadığı için her şeyim bu hdd'e emanetti ve hdd bavulda idi fakat hasar görmesi neredeyse imkansız bir konumda idi.Cuma günü satın aldığım makineyi akşam saatlerinde vermiş olduğum bir tanıdığın adresinden aldım kurdum ettim gittim neyse Cumartesi günü HDD'i taktım içindekileri almak istedim HDD bir türlü açılmadı o sırada da dışarı çıkıp gezelim denildi ilgilenmedim.1-2 saatten beri erişmeye çalışıyorum halan daha erişemiyorum HDD'i takıyorum HDD'in meşgul olma ışığı ve power ışığı sürekli yanıyor HDD'den dönme sesi geliyor fakat bilgisayarda ise sadece fotoğraftaki gibi görünüyor bekliyor ;

Disk Yönetimini açtığımda ise HDD hiç görünmüyor ve Disk Yönetimi bildiğin donuyor sürekli bekleme simgesi duruyor(eski windowslarda kum saati olan simge)

bekliyorum,bekliyorum,bekliyorum hiçbir cevap alınmıyor ve küfür eder gibi kaspersky Yerel Disk E yi tarayayım mı abi diye soruyor,tabi geldi diye seviniyorum ama gelmiyor ardından hdd'in kablosunu çekiyorum şöyle bir hata alıyorum ;

HDD'in garantisi mevcut değil bunun için içini çekinmeden açabiliyorum ve açtım HDD'de fiziksel hiçbir hasar görünmüyor fakat o pinleri usb'ye çeviren denetleyici karttaki elektonik elemanlar çok ısınıyor bunun tespitini koydum acaba ne yapabilirim ? Harici HDD kutusu alsam çalışmayacak + kutuya boşuna para vereceğim,Notebook'a Caddy alayım diyorum bu seferde notebook'un garantisi sonlanacak diye korkuyorum

Edit ; uzun bekleyişler sonrası Disk Yönetimi yanıt verdi

Bilgisayarım'da sağ tıklayınca da sadece bekliyor hiçbirşey yapmıyor 1.fotodaki gibi devam ediyor...

HDD önemli değil ama içinde önemli fotoğraflarım var!:sos
:stres:

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
Recuva programıyla belki kurtarabilirsiniz

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
kurtarabileceğini sanmıyorum hasar almıştır snn hdd

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
adam diske erişemiyor recuvayla kurtarabilirsin yazmış ya :ehe
geçmiş olsun çaresi yok.
büyük ihtimalle diskin kartı arızalanmış
veri kurtarması yapılabilir ancak diski söküp ****** port üzerinden erişim sağlanması gerekir.
bu yöntemde her diskte olmaz.
bu tür veri kurtarma hizmeti veren yerlere danışın.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve Emrgncy
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

dün deneyebildim ancak,aynı şekilde yaramadı :(
adam diske erişemiyor recuvayla kurtarabilirsin yazmış ya :ehe
geçmiş olsun çaresi yok.
büyük ihtimalle diskin kartı arızalanmış
veri kurtarması yapılabilir ancak diski söküp ser ial port üzerinden erişim sağlanması gerekir.
bu yöntemde her diskte olmaz.
bu tür veri kurtarma hizmeti veren yerlere danışın.

Diskin kartı derken o pinleri usb'ye çeviren kartı mı kastediyorsun abi ? diski söktüm bahsettiğim kısımda acayip bir ısınma mevcut ve daha öncesinde de bu kısımda bir temassızlık mevcuttu kabloya değince hdd gidip geliyordu ben buradan şüpheleniyorum,gidip harici bir kutu alacağım 15 liraya falan ama disk bozuksa 15-20 lira direkt çöpe gidecek diye korkuyorum.Asus'a mail attım(kullandığım notebook Asus) DVD yi söküp Caddy takabilir miyim ? garantiyi bozar mı ? diye bakalım cevabı ne olacak ama büyük ihtimalle garanti dışı kalacaktır bir umut yani :D en kötü ihtimalle 4 ay sonra Zonguldak'a gidince babamın hdd'ini söküp benimkini takacağım okursa okuyacak okumazsa okumayacak başka bir çözüm aklıma gelmiyor çünkü

Recuva diski görmüyor bile :( R-Studio ile tarıyorum şu anda

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Samsung hdd yapmasın arakadaş

The SLayeR

The SLayeR

Üye
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Katiliyorum bi yakin tekno markette calisiyor en cok samsung hdd geri geliyomus bende toshiba almistim ona uyarak hala saglam cok sukur
Toshiba bir nebze daha iyi, tabi. Ya WD ya da Toshiba alınır.

The SLayeR

The SLayeR

Üye
Konu sahibi kardesim ins kurtarrsin ben bile tirsiyorum veriler kaybolcak diye

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Konu sahibi kardeş, diski windows altında göremiyorsan birde güvenli modda diske erişmeye çalış, bir sene önce benzer bir durum başıma gelmişti harici diskibi windows açıkken erişemiyordum ama windows açılırken taktığımda hemen görülüyor tabii sonra antivirüs windowsta devreye girdiği için HDDnin erişime açılmasını engelliyormuş, çok sonra öğrendim yani işletim sisteminden kaynaklı da olabilir gibime geliyor..

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Katiliyorum bi yakin tekno markette calisiyor en cok samsung hdd geri geliyomus bende toshiba almistim ona uyarak hala saglam cok sukur
İnternette biraz araştırınca tüm markaların arıza yaptığını görüyorsunuz,evet samsung biraz daha ön planda bu konuda.En güzeli 2 tane aynı HDD'den alıp 2 tane yedek bulundurmak(ikisinin de aynı anda bozulma ihtimali neredeyse 0) HDD'e ihtiyacım artık yok 500GB pcde var şimdilik 125GB'ı kullanılmış şimdilik yeterli gibi fakat buna da güvenmem bir tane Segate falan almayı düşünüyorum.
Toshiba bir nebze daha iyi, tabi. Ya WD ya da Toshiba alınır.

Toshiba'nın içinden Samsung çıkmasın dikkat edin(belki laptop diyeydi ama sonuçta çıktı,Toshiba laptoptan Samsung HDD çıktı :D)
Konu sahibi kardesim ins kurtarrsin ben bile tirsiyorum veriler kaybolcak diye
sağolasın İnşallah ,yedek şart ya :(
Konu sahibi kardeş, diski windows altında göremiyorsan birde güvenli modda diske erişmeye çalış, bir sene önce benzer bir durum başıma gelmişti harici diskibi windows açıkken erişemiyordum ama windows açılırken taktığımda hemen görülüyor tabii sonra antivirüs windowsta devreye girdiği için HDDnin erişime açılmasını engelliyormuş, çok sonra öğrendim yani işletim sisteminden kaynaklı da olabilir gibime geliyor..

Windowsta görüyorum ama 10 dk sonra falan görünüyor bilgisayarım parametre hatası veriyor açmıyor ve bilgisayarı HDD aşırı kitliyor ayrıca HDD hislerime göre 40-50 derece sıcaklıkta çalışıyor çalışma sesi falan normal,Sürekli meşgul ışığı yanıyor R-Studio ile şu anda tarıyorum sürekli şu hatayı yeniliyor ; Read disk SAMSUNG HM500JI at position 14xxxxxxx(xler rakam) failed after 1 attempts. Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi (1117) bakalım hepsini tarasın ne çıkacak :( işletim sisteminden olacağını pek sanmıyorum ama denemedim ya,aslında denemek lazım sadece bu pcde deniyorum çünkü,şu tarama bi bitsin hele.kaspersky var hdd bilgisayarıma düşünce tarayayım mı diye soruyor antivirüs kaynaklı olduğunuda pek sanmıyorum

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Windowsta görüyorum ama 10 dk sonra falan görünüyor bilgisayarım parametre hatası veriyor açmıyor ve bilgisayarı HDD aşırı kitliyor ayrıca HDD hislerime göre 40-50 derece sıcaklıkta çalışıyor çalışma sesi falan normal,Sürekli meşgul ışığı yanıyor R-Studio ile şu anda tarıyorum sürekli şu hatayı yeniliyor ; Read disk SAMSUNG HM500JI at position 14xxxxxxx(xler rakam) failed after 1 attempts. Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi (1117) bakalım hepsini tarasın ne çıkacak :( işletim sisteminden olacağını pek sanmıyorum ama denemedim ya,aslında denemek lazım sadece bu pcde deniyorum çünkü,şu tarama bi bitsin hele.kaspersky var hdd bilgisayarıma düşünce tarayayım mı diye soruyor antivirüs kaynaklı olduğunuda pek sanmıyorum[/QUOTE]

''Windows altında göremiyorsan'' derken sizin söylediğiniz şeyi kastetmiştim yani window açıkken HDD erişemiyorsan, bilgisayarını (HDD takılı iken) güvenli modda başlatıp HDDye erişmeye çalış (güvenli modda başlat dememin sebebi, Antivirüs ve windows açılırken yüklenen diğer bileşen ve proğramların çalışmaması) daha öncede belirttiğim gibi windows açılınca antivirüs devreye girer, kapatsan bile windows başlangıçta engellediği için tekrardan HDDye erişemezsin. Güvenli Mod olmazsa HDDyi başka bilgisayardan deneyebilirsin.

szqn55

szqn55

Üye
kart arızalı olabilir aynı diskten al denemelik flan olursa kartları yer değiştir zaten veriler diskde
buraya başvur istersenyada bu

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Windowsta görüyorum ama 10 dk sonra falan görünüyor bilgisayarım parametre hatası veriyor açmıyor ve bilgisayarı HDD aşırı kitliyor ayrıca HDD hislerime göre 40-50 derece sıcaklıkta çalışıyor çalışma sesi falan normal,Sürekli meşgul ışığı yanıyor R-Studio ile şu anda tarıyorum sürekli şu hatayı yeniliyor ; Read disk SAMSUNG HM500JI at position 14xxxxxxx(xler rakam) failed after 1 attempts. Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi (1117) bakalım hepsini tarasın ne çıkacak :( işletim sisteminden olacağını pek sanmıyorum ama denemedim ya,aslında denemek lazım sadece bu pcde deniyorum çünkü,şu tarama bi bitsin hele.kaspersky var hdd bilgisayarıma düşünce tarayayım mı diye soruyor antivirüs kaynaklı olduğunuda pek sanmıyorum

''Windows altında göremiyorsan'' derken sizin söylediğiniz şeyi kastetmiştim yani window açıkken HDD erişemiyorsan, bilgisayarını (HDD takılı iken) güvenli modda başlatıp HDDye erişmeye çalış (güvenli modda başlat dememin sebebi, Antivirüs ve windows açılırken yüklenen diğer bileşen ve proğramların çalışmaması) daha öncede belirttiğim gibi windows açılınca antivirüs devreye girer, kapatsan bile windows başlangıçta engellediği için tekrardan HDDye erişemezsin. Güvenli Mod olmazsa HDDyi başka bilgisayardan deneyebilirsin.[/QUOTE]

R-Studio 65%'te halan daha aynı hatayı tekrarlıyor,tarama bitince deneyeceğim :)
kart arızalı olabilir aynı diskten al denemelik flan olursa kartları yer değiştir zaten veriler diskde
buraya başvur istersenyada bu
çok para istiyor bunlarda ya :(

szqn55

szqn55

Üye
paranın mı değeri var verilerinin mi seçim senin

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
paranın mı değeri var verilerinin mi seçim senin

R-Studio taramasından hiçbir sonuç alamadım,başka bir sıkıntıları var belli ki,şu anda o kadar zengin değilim adamlar 100-200$'dan başlıyor 1500-2000$'a kadar varabiliyor diyor.Dursun o hdd köşede belki bir gün açarım...

Elbette veriler daha önemli,onların tekrarı yok ama şimdilik maddi durumum iyi değil,öğrenciyim.

sempaticafe

Üye
ist bahçelievler e yakınsan gel yardımcı olayım kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
szqn55

szqn55

Üye
aynı hdd den bul bitene surum gb hepsi aynı olsun anakartlarını yer değiştir bakalım sakın diske dokunma tabi anlayabilrsen

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
aynı hdd den bul bitene surum gb hepsi aynı olsun anakartlarını yer değiştir bakalım sakın diske dokunma tabi anlayabilrsen
o biraz zor ya,yanlış bir şey yaparım birde

Üst Alt