Hard Format ne Soft Format ne ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
    Konu Sahibi
Hard Format ne Soft Format ne ?
Birisi açıklayabilir mi bunu ?
Telefona o Microsoft Apps yükledikten sonra msjları göndermiyor. Bekliyor 3 dk sonra tkrar deniyor falan. Hangi formatı atmalıyım nasıl atmalıyım.

Tek bildiğim *#7370#

----------Eklendi @ 18:26:22 ---------- Yazıldı @ 18:19:50 ----------

Yardım acil.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
7370 yeter arkadasım hard formatta magaza ve sosyalın gidebilır format atmadan da microsoft apps ı yuklu uygulamalardan silebilirsın

ANIL

ANIL

Admin
Birisi açıklayabilir mi bunu ?
Telefona o Microsoft Apps yükledikten sonra msjları göndermiyor. Bekliyor 3 dk sonra tkrar deniyor falan. Hangi formatı atmalıyım nasıl atmalıyım.

Tek bildiğim *#7370#

----------Eklendi @ 18:26:22 ---------- Yazıldı @ 18:19:50 ----------

Yardım acil.

7370 işini görecektir dostum

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
7370 soft formattır sana yeter bu . Hard format ana uygulamalar hariç hepsini siler haritalar silinir .

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
hayir soft oluyor

mehsell

mehsell

Üye
Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda

"soft format"
ve
"hard format"

olmak üzere 2 çeşit format işlemi vardır.

1) Soft Format

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

Soft format tüm SYMBIAN yüklü Nokia telefonlarda çalışmaktadır...

2) Hard Format

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken * 3 Yes ve yukarıdaki Açma Kapama tuşuna 5 saniye süre ile basılı tutarak nokia yazısının gelmesi ile format işlemine başlayabilirsiniz

Hard Format Nokia 6630, 6600, 6680, 7610, 3230, 6260, 6670, 6620 N-70, N-90 modellerinda çalışmaktadır...

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz... Alıntıdır

Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
    Konu Sahibi
Tamm Oviye yedekliyorum telefonu. Formatlayıp yedeği geri yüklücem.

^BaRoN^

^BaRoN^

Üye
Soft at.Hard atarsan mağazayı falan kuramama gibi durumlaf var

Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Yazısı kaldı duruyor böyle. 6 dkyı geçti.

^BaRoN^

^BaRoN^

Üye
Biraz sabır.

ucantcme

ucantcme

Üye
oyle oluyo dkunma sorun yok

Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
    Konu Sahibi
Tamm düzeldi. Symbian v3 vardı eskiden hemen olmuştuda. Bu 10 dk fln sürünce tırstım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt