hard disk i böldüm bölünen parça bilgisayarım da görünmüyor yardım

Sponsorlu Bağlantılar

AsCoRbAt

AsCoRbAt

Üye
    Konu Sahibi
hard disk i böldüm bölünen parça bilgisayarım da görünmüyor yardım
hard disk i böldüm ama böldüğüm parça bilgisayarım a girdigimde görünmüyor lütfen yardım

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Böldükten sonra disk yönetimini açıp ordan tanıtman gerekiyor.

crabteam

Üye
Bunun icin Bilgisayarım Sag click Yönet seceneginden Disk bölümüne tıkladıgında bölümleri görüp işle yaman mumkun (XP) icin...

akin03

akin03

Üye
benimde 2 ayrı hardiski 2şer olarak toplam 4 e böldüm fakat sadece c: ve E: görünüyor. işletim sistemi xp yardımcı olursanız secinirim

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
benimde 2 ayrı hardiski 2şer olarak toplam 4 e böldüm fakat sadece c: ve E: görünüyor. işletim sistemi xp yardımcı olursanız secinirim
denetim masası > yönetimsel araçlar >bilgisayar yönetimi > depolama > disk yönetimi
burayı açınca bölümlediğin diyer diskler biçimlenmemiş olarak karşına çıkacak ayrılmamaış alan yazıyor olacak galiba.
sağ tıkla biçimlendir o parçaları sonra yine sağ tıkla surucuye harf ver dedikten sonra harf verdiginde bılgısayarımda görünürler :oke:

yaparsan yaptım diye yaz...

akin03

akin03

Üye
dediğiniz bölümde sadece c: ve e: görünüyor

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
ayrilmAmis alan olmasi gerek boldugunden eminnisin

----------Eklendi @ 14:06:23 ---------- Yazıldı @ 14:04:56 ----------

bi foto koyda bakalim

Teom@n

Teom@n

Üye
dediğiniz bölümde sadece c: ve e: görünüyor

Üstadların söylediklerini yaptıysan görmen gerek. Disk yönetimini açtıktan sonra bir ekran görüntüsü yollarsan güzel olacak.

Şunu deneyebilirsin; Windows 7 kurulum DVD si mevcutsa Yada XP CD'si DVD-CDden başlat bilgisayarını ve kurulum yapar gibi ilerle. Orada diskleri gördüğünde tek tek seçerek formatla. Sonra kurulum penceresini kapatarak çık.

Buna rağmen kurulum esnasında da disk bölümlerini görmüyorsan başka bir yol tavsiye edelim.

alpaslan1996

Üye
sen format sırasında yanlış yapmuşsın böldüğün diski yeni deyip bir veri tanımlamak gerekiyor oz aten böldüğünü gösterir sonra tamam demelisin yoksa pc harddiski böler fakat bilgisayrında gözükmez

g_969521

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üst Alt