hangisini tavsiye edersiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dinde

dinde

Üye
    Konu Sahibi
hangisini tavsiye edersiniz
250GB, SATA-II, WD2500KS,
SATA-300, 7200/ 8,9ms/ 16MB

250 GB, SATA,Maxtor 6L250S0
SATA-150, 7200/ 9ms/ 16MB

arkadaşlar bu 2 hdd,den hangisini tavsiye edrsiniz 2 gün önce ana kart hdd sizlere ömür yandı aşağı yukarı herşey tamam ama bu ikisinde karar veremedim şu an 120gb sata maxtör var ama bi işlem yapınca nargile fokurtusu gibi sesler geliyor ve bu beni sinir ediyor önemli olan sessizlik ve hız sizce hangisi almalıyım tesekkürler selamlar

c4n4fort3

c4n4fort3

Üye
bence bunu al sen yinede hangisi en üstün özellige sahipse onu al ama bana göre bu daha iyi ;;)

dinde

dinde

Üye
    Konu Sahibi
kardeş fark ne biliyormusun anlatırsan biraz iyi olur . yokmu başka tavsiye kardeşler nerdesiniz yarın almaya gidecem bekliyem

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
usta yukardakının markasını hıc duymadım bi kac tane bilinen hdd markası vardır maxtorda bunların önde gelenlerindendir ben olsam alttalini yani maxtoru alırdım ;;)

dinde

dinde

Üye
    Konu Sahibi
kardeş benim sorunum çok ses geliyor önce 40gb,lık maxtör kullanıyordum hiç ses gelmiyordu şimdi 120 gb,lık aldım nargile içer gibi ses geliyor ve hoş olmuyor onun için acaba hangisi daha iyi.çok marka var ama bunlar baya önde markalar sağolasın anlayan hiç arkadaşımız yok galiba teşekkürler yarın veya öbürsü gün yeni bilgi sayarım gelicek tabi karar verebilirsem teşekkürler.ayrıca aşağı yukarı fiyatlar aynı

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
yanlız bişe atlamısım sımdı farkettim maxtor sata ustteki marka ise sata-2 .markasını hıc duymadım ama yukardakı daha yeni sistemmiş :D

dinde

dinde

Üye
    Konu Sahibi
evet doğru western dgital ddr 2 altaki sata ddr yani normal ddr .alacağım ana karta ikiside oluyor bi kontrol edeyim yeniden.......komple özellikleri nasıl bunlarda karara vardım sayılır ama hdd kafamı karıştırıyor teşekkürler

ASUS P5LD2 ( GLAN, SATA, RAID, SOUND )
Das ASUS P5LD2 ist mit dem Intel® i945P Chipsatz ausgestattet und unterstützt bis zu 4 GB DDR2 Arbeitsspeicher. Ausgestattet ist das ATX-Mainboard mit einem 8-Kanal High Definition Audio Codec, einer Gigabit Netzwerkkarte und einem 4-Kanal ******-ATA II Controller...

GigaByte NX6200256MBT-Cache,
700/350MHz,TV-Out,DVI, DD....

Intel P-IV 570J (3.8GHz),Box
775P,1MB,ExecuteDisableBit,Fan

Apacer DDR2 1024MB, PC-5300
Major,240Pin,667MHz,CL5

AntiTuk

Üye
ben olsam sata almam yazın fabrikanın birinde bilgi işlemdeydim bi server PATA HDD kullanıodu heç sorunsuz çalışıodu,diğeri SATAydı 3 günde bi yeniden kuruoduk :eksi:

teenwolfx

Üye
sata 2 ler iyiymiş sanırım bunların kafalarının dönüşüyle ilgili bir muhabbet vardı sata lar iki tur yaparken sata 2 ler tek tur yaparak aynı bilgiye ulaşıyorlardı herhalde yada böyle bir durm var.
hemde western digital maxtor dan iyidir ama benim bildiğim sessiz birşeyler istiyorsan samsung un herşeyi sessiz oluyor onu dene derim.

ahmetcup1

ahmetcup1

Üye
2 side iyi aslında

enes6128

enes6128

Üye

TwiNKie...

TwiNKie...

Üye
İlk yazdığın daha iyi. Sata II olmasında değil. Markası yeter. Marka olarak WD gördüğünüz bütün HDD'leri gözünüz kapalı alabilirsiniz. Western Digital dünyanın en iyisidir hem kalite hem performans olarak. SATA II olarak 10.000 RPM'de çalışan 80 GB'ı bile 300 TL civarı olan HDD'leri var. İnanılmaz hızlı. Yani böyle bir marka varken Maxtor biraz gölgede kalıyor. Ama ne yazık ki bende Western Digital bulamadığım için Maxtor almak zorunda kalmıştım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt