Telefon Tavsiyesi Hangi Telefon N8 , N97 , N900 , GALAXY , WAWE İPHONE

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi Telefon ?

• N8

Kullanılan: 149 44.1%
  • N97

Kullanılan: 15 4.4%
  • N900

Kullanılan: 44 13.0%
  • GALAXY

Kullanılan: 50 14.8%
  • WAWE

Kullanılan: 31 9.2%
  • iPHONE

Kullanılan: 49 14.5%

• Kullanılan toplam oy
    338
ozggurr

ozggurr

Üye
Wave badaOS,android olan galaky s dir.Tmm.samsung cihazlar banada çok güven vermiyor ama Apple karşısında nokia cıların gardı nokia tarafındanda düşürldü maalesef.

Iphone 4'un arayuzunun hizi seni de senden aldi galiba...

Iphone 4 matah birsey olsa Iphone 4 alirim. Birkac ay sonra Turkiye'ye gelecegim, gelirken yanimda Iphone 4 getirmeyecegim sevdiklerime hediye olarak, Nokia N900/N8/E7 getirecegim. Bu telefonlarin hicbirisinin yanar doner arayuzu yok ama her anlamda cok daha islevsel ve verimli telefonlar... Totalde Iphone 4 daha iyi olsaydi onu alirdim ama degil...

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Iphone 4'un arayuzunun hizi seni de senden aldi galiba...

Iphone 4 matah birsey olsa Iphone 4 alirim. Birkac ay sonra Turkiye'ye gelecegim, gelirken yanimda Iphone 4 getirmeyecegim sevdiklerime hediye olarak, Nokia N900/N8/E7 getirecegim. Bu telefonlarin hicbirisinin yanar doner arayuzu yok ama her anlamda cok daha islevsel ve verimli telefonlar... Totalde Iphone 4 daha iyi olsaydi onu alirdim ama degil...
Özgür İphone 4 bana göre iyi telefon değil ama fazla özellik istemeyip daha karizmatik olsun,daha hızlı olsun vede pahalı olsun diyenler için çok güzel bir telefon..

blackofday

blackofday

Üye
Nokia N8 in yapıp iphone 4 ün yapamadığı şeyleri yazarmısınız lütfen.

ozggurr

ozggurr

Üye
blackofday

blackofday

Üye
Eger ingilizcen varsa su linke gozatabilirsin...

Saygilar

Burda N8 in yapıp iphone 4 ün yapamayacağı hiçbirşey yok.Veri hızı,gps,dosya transferi,açık kaynak kodlu işletim sistemi gibi konularda N8 in iphone 4 e oranla daha avantajlı olabileceğinden bahsetmiş.Yalnız bu karşılaştırmanın Hindistanda yapıldığınıda unutmayın.Ülkeden ülkeye gps,operatör,veri ağı vs gibi konular değişkenlikler gösterebildiği gibi orda avantaj olduğu söylenen symbian işletim sisteminin İOS ile mukayese dahi edilemiceni düşünüyorum.Donanımsal bir takım farklardan bahsedilmiş fm radyo,micro sd card desteklemesi,HDMI çıkşı gibi.İphone 4 de dahili bir fm radyo olmamasına rağmen dinleyebileceğiniz radyo sayısı N8 in belki 2 katıdır.Micro sd card konusuna gelince iphone 4 de 16 ve 32 olmak üzere 2 seçenek var.32 gb da bana yetmez diyen varsa telefon değil laptop alsın yani.HDMI konusuna gelince "Premium Composite AV Cable with USB for iPhone" kablosu ile hem oyunları hem uygulamaları hem videoları ve resimleri hem telefondan hem TV den rahatça kullanabiliyosunuz.Artı olarak donanımsal eksiklere bakıcak olursak fm radyodan ve HDMI çıkışından çok çok daha önemli olan işlemci ve ram olyını mukayese edebiliriz.N8 de ARM 11 680 MHz CPU ve 256 mb ram bulunurken iphone 4 de 1 Ghz A4 CPU ve 512 mb ram var.

ozggurr

ozggurr

Üye
Burda N8 in yapıp iphone 4 ün yapamayacağı hiçbirşey yok.Veri hızı,gps,dosya transferi,açık kaynak kodlu işletim sistemi gibi konularda N8 in iphone 4 e oranla daha avantajlı olabileceğinden bahsetmiş.Yalnız bu karşılaştırmanın Hindistanda yapıldığınıda unutmayın.Ülkeden ülkeye gps,operatör,veri ağı vs gibi konular değişkenlikler gösterebildiği gibi orda avantaj olduğu söylenen symbian işletim sisteminin İOS ile mukayese dahi edilemiceni düşünüyorum.Donanımsal bir takım farklardan bahsedilmiş fm radyo,micro sd card desteklemesi,HDMI çıkşı gibi.İphone 4 de dahili bir fm radyo olmamasına rağmen dinleyebileceğiniz radyo sayısı N8 in belki 2 katıdır.Micro sd card konusuna gelince iphone 4 de 16 ve 32 olmak üzere 2 seçenek var.32 gb da bana yetmez diyen varsa telefon değil laptop alsın yani.HDMI konusuna gelince "Premium Composite AV Cable with USB for iPhone" kablosu ile hem oyunları hem uygulamaları hem videoları ve resimleri hem telefondan hem TV den rahatça kullanabiliyosunuz.Artı olarak donanımsal eksiklere bakıcak olursak fm radyodan ve HDMI çıkışından çok çok daha önemli olan işlemci ve ram olyını mukayese edebiliriz.N8 de ARM 11 680 MHz CPU ve 256 mb ram bulunurken iphone 4 de 1 Ghz A4 CPU ve 512 mb ram var.

Orda Nokia'nin eristigi hizlari gozardi edip oraya buraya gore degisir deyip, 1GHz islemciyi hemen kiyaslayabiliyoruz demek :) Bluetooth 3 var ama bolgeye gore 2.1 2'de olabilir demek senin hesabinla.. Iphone da nemli yerlerde 433 mhz'de calisiyordur o zaman belki :) Neyse...

gprs/3g/wifi (internetten bagimsiz) haritalari direkt telefona yukleyip ucretsiz gps+harita ozelligini kullanarak yolumuzu bulabiliyor muyuz Iphone 4 ile? Eger yapabiliyorsak uygulamasini ogretebilir misiniz burdan? Yapamayan arkadaslarim var onlara faydaniz dokunur...

usb mouse ya da klavye takip kullanabiliyor musunuz? [gereksiz deyip gecmeyelim]

usb fan ile calistirabiliyor musunuz? [buna da ne gerek var demeyelim]

Iphone 4 ile Iphone 3 ya da Iphone'a usb'den baglanip icerigini kullanabiliyor musunuz? [kullaniyorsa yontemi soyler misiniz?]

12 mp fotograf cekimi yapip yohhhh laa, 8 mp bu diyebiliyor musunuz? [Sanmiyorum]

Herhangi bir Iphone 4'u su anda dunyanin herhangi bir yerinde 1000 TL'ye alabiliyor musunuz? Alabiliyorsaniz adres verecegim kargo istiyorum hemen.. Kardesime hediye alicam madem bu kadar seyi 1000 TL'ye yapiyor, degisiklik olsun Iphone 4 olsun bu sefer de...

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Orda Nokia'nin eristigi hizlari gozardi edip oraya buraya gore degisir deyip, 1GHz islemciyi hemen kiyaslayabiliyoruz demek :) Bluetooth 3 var ama bolgeye gore 2.1 2'de olabilir demek senin hesabinla.. Iphone da nemli yerlerde 433 mhz'de calisiyordur o zaman belki :) Neyse...

gprs/3g/wifi (internetten bagimsiz) haritalari direkt telefona yukleyip ucretsiz gps+harita ozelligini kullanarak yolumuzu bulabiliyor muyuz Iphone 4 ile? Eger yapabiliyorsak uygulamasini ogretebilir misiniz burdan? Yapamayan arkadaslarim var onlara faydaniz dokunur...

usb mouse ya da klavye takip kullanabiliyor musunuz? [gereksiz deyip gecmeyelim]

Iphone 4 ile Iphone 3 ya da Iphone'a usb'den baglanip icerigini kullanabiliyor musunuz? [kullaniyorsa yontemi soyler misiniz?]

12 mp fotograf cekimi yapip yohhhh laa, 8 mp bu diyebiliyor musunuz? [Sanmiyorum]

Herhangi bir Iphone 4'u su anda dunyanin herhangi bir yerinde 1000 TL'ye alabiliyor musunuz? Alabiliyorsaniz adres verecegim kargo istiyorum hemen.. Kardesime hediye alicam madem bu kadar seyi 1000 TL'ye yapiyor, degisiklik olsun Iphone 4 olsun bu sefer de...
:kop:

venusutarit

venusutarit

Üye
Nokia N8 in yapıp iphone 4 ün yapamadığı şeyleri yazarmısınız lütfen.
iphone cihaza
klavye
mause
Hard disk
Flash bellek
yada herhangi bir telefon usb üzerinden
belki yakın zamanda yazıcı bile bağlanır bir yazılım yeter
fm verici
bluetooth 3.0
hdmi ile lcd televizyona hd kalitesinde görüntü
Söylermisin hangisini iphone de yapabiliyor
Tutturmuşsunuz bi iphonedir gidiyor
"Erken kalkan erken yol alır" iphone daha ne zaman yola çıkmış ki önde olsun

blackofday

blackofday

Üye

İlk olarak bölgeden bölgeye değişir derken 3g ve edgeden bahsettim bluetooth la ilgili birşey söylemedim.Artı internetten bağımsız navigasyon derken bildiğim kadarıyla yok ancak böyle bi telefon alıpta internet paketi olmayan çok nadirdir.Tabi eminim onlardan biriside sensindir şimdi :) İphone 4 e usb den bağlanmana hiç gerek yok team wiever ile direk netten bağlanıp bilgisayarındaki her türlü içeriği görebilir işlem yapabilirsin.Mesele video ise yine air video ile wifi,3g veya edgeden kablosuz bağlanıp bütün video formatlarını alt yazılarıyla beraber convert derdi olmadan seyredebilirsin.Yok benim derdim müzik diyosan yine remote ile kablosuz bağlanığ bilgisayarını iphone üzerinden yönetebilirsin.12 veya 52 mp beni ilgilendirmiyo hdr ile inanılmaz net ve kaliteli fotolar çekip saniyede 30 fps 720p hd video çekimi yapabiliyorum.(N8 deki o meşhur 12 mp lik kamera saniyede kaç fps video çekiyo bi bak istersen).1000 tl ye tabiki 0 yurt içi garantili iphone 4 bulamazsın ama N8 in satış fiyatına çok yakın yurt dışı 0 iphone edinmek mümkün.Ayrıca N8 in eline geçtiğinde bir iphone 4 ile karşılaştır ve malzeme kalitesini kıyasla istersen.Sende neden aynı fiyat olmadıklarını anlarsın. :oke:

--------------- Ekleme ---------------

iphone cihaza
klavye
mause
Hard disk
Flash bellek
yada herhangi bir telefon usb üzerinden
belki yakın zamanda yazıcı bile bağlanır bir yazılım yeter
fm verici
bluetooth 3.0
hdmi ile lcd televizyona hd kalitesinde görüntü
Söylermisin hangisini iphone de yapabiliyor
Tutturmuşsunuz bi iphonedir gidiyor
"Erken kalkan erken yol alır" iphone daha ne zaman yola çıkmış ki önde olsun

Bir iphone 4 ve bir Premium Composite AV Cable with USB for iPhone kablosu alıp lcd bir tv ye bağlarsanız hd videolarını aynı kalitede izleyebileceğini görürsün.Ayrıca dediğin gibi belki değil kesin olarak İOS 4.2 BETA ile AirPrint özelliği sayesinde çıktılarını ve resimlerini kablosuz yazıcıya bağlanıp alabiliyosun.

ozggurr

ozggurr

Üye
İlk olarak bölgeden bölgeye değişir derken 3g ve edgeden bahsettim bluetooth la ilgili birşey söylemedim.Artı internetten bağımsız navigasyon derken bildiğim kadarıyla yok ancak böyle bi telefon alıpta internet paketi olmayan çok nadirdir.Tabi eminim onlardan biriside sensindir şimdi :) İphone 4 e usb den bağlanmana hiç gerek yok team wiever ile direk netten bağlanıp bilgisayarındaki her türlü içeriği görebilir işlem yapabilirsin.Mesele video ise yine air video ile wifi,3g veya edgeden kablosuz bağlanıp bütün video formatlarını alt yazılarıyla beraber convert derdi olmadan seyredebilirsin.Yok benim derdim müzik diyosan yine remote ile kablosuz bağlanığ bilgisayarını iphone üzerinden yönetebilirsin.12 veya 52 mp beni ilgilendirmiyo hdr ile inanılmaz net ve kaliteli fotolar çekip saniyede 30 fps 720p hd video çekimi yapabiliyorum.(N8 deki o meşhur 12 mp lik kamera saniyede kaç fps video çekiyo bi bak istersen).1000 tl ye tabiki 0 yurt içi garantili iphone 4 bulamazsın ama N8 in satış fiyatına çok yakın yurt dışı 0 iphone edinmek mümkün.Ayrıca N8 in eline geçtiğinde bir iphone 4 ile karşılaştır ve malzeme kalitesini kıyasla istersen.Sende neden aynı fiyat olmadıklarını anlarsın. :oke:

Bir iphone 4 ve bir Premium Composite AV Cable with USB for iPhone kablosu alıp lcd bir tv ye bağlarsanız hd videolarını aynı kalitede izleyebileceğini görürsün.Ayrıca dediğin gibi belki değil kesin olarak İOS 4.2 BETA ile AirPrint özelliği sayesinde çıktılarını ve resimlerini kablosuz yazıcıya bağlanıp alabiliyosun.

Dun Galaxy S, Iphone 4 ve N8'i karsilastirdim.

Samsung Galaxy S, bilgidin dev gibi bir alet. Tamam abartmayayim, yani buyuk. Hizli, televizyona bagladim ve N8 gibi kaliteli ve net video izlenebildigini gordum. Arkadasa sordum kaca aldin diye 1750'ye aldim dedi. {istanbul'dan dun Cin'e gelen arkadasimin aleti} Ne artisi var dedim, daha hizli dedi, karsilastirdim, son kullanicinin farkedebilecegi cok buyuk bir hiz farki yok... Ben sahsen Galaxy S almam, tasarimi ve boyutlari cok itici bence. Sarji iki gun gidiyormus. Ekran cok buyuk oldugu icin sarji hizli yiyor dedi arkadasim.

Galaxy s'te dikkatimi ceken ozellikler:
Ekran buyuk olmasina rahmen cok parlak.
Arayuz cok akici ve hizli.
Not arkasimin elinde ucretsiz GPS ve harita destegi veren eski bir nokia daha vardi, Galaxy S uretsiz harita sunamiyormus ve arkadasimin internet paketi de var ne hikmetse :)

Iphone 4 mukemmele cok yaklasmis ama donanimsal ve yazilimsal eksikleri var.
[Ben isim gereki ucretsiz ve sorunsuz calisan GPS+hariyata ihtiyac duyan birisiyim. Bazen gunde 3 farki sehir gezmek zorunda kaliyorum.
Seyahate ciktigim andan itibaren zamanla yaris icindeyim cunku yapmam gereken onlarca bazen yuzlerce isin belli zamanlarda yapilmasi lazim. Planlanmis zamanda yetismeyen is maddi ve manevi cok buyuk kulfet getirebiliyor. Zaman kavrami artik 1980'lerdeki ya da 90'lardaki zaman kavramindan cok farkli.
Sehirler uluslararasi sehirler de olunca bu sefer 3G ya da Gprs ya da benzeri paket ucretleri inanilmaz rakamlara ulasiyor. Bu rakamlari bir gunluk kullansak odeyebiliriz ama surekli kullanimda odememiz mumkun degil, GSM sirketleri icin calismis oluruz sadece. Dun istanbul'dan gelen arkadaslarimin internet paketleri var ama kullanmaya gucleri yok, ve inan bu adamlarin aylik gelirleri ortalamanin cok cok uzerinde. O yuzden GPS+Harita ve benzeri islemlerin ucret ve internetten bagimsiz olabilmesi cok onemli benim gibiler icin, bu konunun uzerinde cok duruyorum sahsen. Neden Galaxy S'e 1750 vermisken, yaninda bir de navigasyon yapabilen eski nokia tasirsin ki? Onemli ki tasiyorsun.. Yasayan bilir...]

Donelim tekrar Iphone'a...
Cok parlak bir ekrani var. Arayuzu cok hizli. Isciligi cok kaliteli olmakla birlikte Nokia N8 ile arasindaki fiyat farkinin iscilikle alakasi yok. Fiyat meselesini tartismaya taa Machintosh-Amiga 1000 donemlerinden baslayabiliriz rahatlikla. Nokia N8'in de isciligi cok kaliteli. Apple urunleri 1980'lerin basindan beri piyasadaki rakiplerine gore yaklasik iki kat pahalidir. Simdi de pahali. Ama pazar payi her zaman %5-10 arasinda kalmistir.

Iphone 4'de dikkatimi ceken ozellikler kullanici arayuzu cok canli. Hiz ve gorsellik olarak Galaxy s ile ayni sayilir.

Nokia N8 bunlarla kiyaslayinca ne oldu?
Galaxy S sahibi arkadasim suskunlasti. Bir de Navigasyonlu eski bir Nokia aletini de gorunce ben zaten olayi anladim...
Iphone 4 sahibi arkadasim hayirli olsun dedi.
Ben zaten isin icinde oldugum icin iyi ki N8 almisim falan demedim, tesadufen almadim yani, zaten biliyordum totalde daha iyi oldugunu...

Son not: Nokia sadece GPS+Harita ozelligi ile benim Nokia'ya harcadigim paranin mislini harcamami engellemis ve en son Istanbul'a geldigimde, planlanmamis ve uzerinde calisilmamis bir rota takip etmem gerektiginde, normal sartlarda 40 dk civarinda gidebilecegim yere beni 8 dk'da gitmemi saglamis bir anlamda buyuk bir rezillikten kurtulmama vesile olmustur. Hic bir ucret odetmemistir bana, oysa paha bicilemez anlardan birisiydi benim icin: hani en caresiz en acinacak hissettiginiz bir durumda, bogazinizin dugum dugum, gozlerinizin nemli oldugu, cenenizin tir tir titredigi, koptu kopacaksiniz bir anda, bir cikis yolu bulup ta "dunya varmis be" derken bir ferahlik yasarsiniz ya... Iste ondan bahsediyorum...

blackofday

blackofday

Üye
Dun Galaxy S, Iphone 4 ve N8'i karsilastirdim.

Samsung Galaxy S, bilgidin dev gibi bir alet. Tamam abartmayayim, yani buyuk. Hizli, televizyona bagladim ve N8 gibi kaliteli ve net video izlenebildigini gordum. Arkadasa sordum kaca aldin diye 1750'ye aldim dedi. {istanbul'dan dun Cin'e gelen arkadasimin aleti} Ne artisi var dedim, daha hizli dedi, karsilastirdim, son kullanicinin farkedebilecegi cok buyuk bir hiz farki yok... Ben sahsen Galaxy S almam, tasarimi ve boyutlari cok itici bence. Sarji iki gun gidiyormus. Ekran cok buyuk oldugu icin sarji hizli yiyor dedi arkadasim.

Galaxy s'te dikkatimi ceken ozellikler:
Ekran buyuk olmasina rahmen cok parlak.
Arayuz cok akici ve hizli.
Not arkasimin elinde ucretsiz GPS ve harita destegi veren eski bir nokia daha vardi, Galaxy S uretsiz harita sunamiyormus ve arkadasimin internet paketi de var ne hikmetse :)

Iphone 4 mukemmele cok yaklasmis ama donanimsal ve yazilimsal eksikleri var.
[Ben isim gereki ucretsiz ve sorunsuz calisan GPS+hariyata ihtiyac duyan birisiyim. Bazen gunde 3 farki sehir gezmek zorunda kaliyorum.
Seyahate ciktigim andan itibaren zamanla yaris icindeyim cunku yapmam gereken onlarca bazen yuzlerce isin belli zamanlarda yapilmasi lazim. Planlanmis zamanda yetismeyen is maddi ve manevi cok buyuk kulfet getirebiliyor. Zaman kavrami artik 1980'lerdeki ya da 90'lardaki zaman kavramindan cok farkli.
Sehirler uluslararasi sehirler de olunca bu sefer 3G ya da Gprs ya da benzeri paket ucretleri inanilmaz rakamlara ulasiyor. Bu rakamlari bir gunluk kullansak odeyebiliriz ama surekli kullanimda odememiz mumkun degil, GSM sirketleri icin calismis oluruz sadece. Dun istanbul'dan gelen arkadaslarimin internet paketleri var ama kullanmaya gucleri yok, ve inan bu adamlarin aylik gelirleri ortalamanin cok cok uzerinde. O yuzden GPS+Harita ve benzeri islemlerin ucret ve internetten bagimsiz olabilmesi cok onemli benim gibiler icin, bu konunun uzerinde cok duruyorum sahsen. Neden Galaxy S'e 1750 vermisken, yaninda bir de navigasyon yapabilen eski nokia tasirsin ki? Onemli ki tasiyorsun.. Yasayan bilir...]

Donelim tekrar Iphone'a...
Cok parlak bir ekrani var. Arayuzu cok hizli. Isciligi cok kaliteli olmakla birlikte Nokia N8 ile arasindaki fiyat farkinin iscilikle alakasi yok. Fiyat meselesini tartismaya taa Machintosh-Amiga 1000 donemlerinden baslayabiliriz rahatlikla. Nokia N8'in de isciligi cok kaliteli. Apple urunleri 1980'lerin basindan beri piyasadaki rakiplerine gore yaklasik iki kat pahalidir. Simdi de pahali. Ama pazar payi her zaman %5-10 arasinda kalmistir.

Iphone 4'de dikkatimi ceken ozellikler kullanici arayuzu cok canli. Hiz ve gorsellik olarak Galaxy s ile ayni sayilir.

Nokia N8 bunlarla kiyaslayinca ne oldu?
Galaxy S sahibi arkadasim suskunlasti. Bir de Navigasyonlu eski bir Nokia aletini de gorunce ben zaten olayi anladim...
Iphone 4 sahibi arkadasim hayirli olsun dedi.
Ben zaten isin icinde oldugum icin iyi ki N8 almisim falan demedim, tesadufen almadim yani, zaten biliyordum totalde daha iyi oldugunu...

Son not: Nokia sadece GPS+Harita ozelligi ile benim Nokia'ya harcadigim paranin mislini harcamami engellemis ve en son Istanbul'a geldigimde, planlanmamis ve uzerinde calisilmamis bir rota takip etmem gerektiginde, normal sartlarda 40 dk civarinda gidebilecegim yere beni 8 dk'da gitmemi saglamis bir anlamda buyuk bir rezillikten kurtulmama vesile olmustur. Hic bir ucret odetmemistir bana, oysa paha bicilemez anlardan birisiydi benim icin: hani en caresiz en acinacak hissettiginiz bir durumda, bogazinizin dugum dugum, gozlerinizin nemli oldugu, cenenizin tir tir titredigi, koptu kopacaksiniz bir anda, bir cikis yolu bulup ta "dunya varmis be" derken bir ferahlik yasarsiniz ya... Iste ondan bahsediyorum...

Sizin için navigasyon vazgeçilmezse ve bunu N8 ücretsiz olarak sunabiliyosa tabiki N8 tercih etmeniz doğal.Nasıl ki benim için uygulamalar ve oyun vazgeçilmezse 300.000 uygulamanın bulunduğu ve kalite olarak 1 numara olan bir app store varsa iphone 4 ü de benim tercih etmem doğal.Sonuç olarak navigasyonu bende ihtiyacım olduğunda kullanıyorum ha sizin kadar yoğun kullanmadığımdan data ücretide zorluk çıkarmıyo bana.Sonuç olarak navigasyon kullanıyorum ama iphone 4 de.

venusutarit

venusutarit

Üye
İphone ve N8 savaşı Jetski ile 1000rr yarışına döndü (Belki bilmeyen vardır biri deniz aracı biri kara aracı)
Ben bir oyuncak almaktansa mobil notebook gibi bir cihaz almayı tercih ederim
Anlayan anlamıştır herhalde

abdurrahmanz

abdurrahmanz

Üye
    Konu Sahibi
Konu Amacına Ulaştı :ehe
S^3 Destek bölümü olmasına ragmen şuan itibari ile iki oydan birinin n8 aldıgını görüyorum
n8 in çok güzel yanları olmasına ragmen işletim sistemi Diger işletim sistemlerine karşın zayıf duruyor şahsi düşüncem bu

N8 de ARM 11 680 MHz CPU ve 256 mb ram bulunurken
iphone 4 de 1 Ghz A4 CPU ve 512 mb ram var.

Necmati

Necmati

Üye
S^3 Destek bölümü olmasına ragmen şuan itibari ile iki oydan birinin n8 aldıgını görüyorum
n8 in çok güzel yanları olmasına ragmen işletim sistemi Diger işletim sistemlerine karşın zayıf duruyor şahsi düşüncem bu

zaten N8 hız telefonu olarak yaratılmadı ..
onun benzeri olan e7 yaratıldı 1Ghz işlemcisi var..

abdurrahmanz

abdurrahmanz

Üye
    Konu Sahibi
Necmati™;2892684' Alıntı:
zaten N8 hız telefonu olarak yaratılmadı ..
onun benzeri olan e7 yaratıldı 1Ghz işlemcisi var..

kardeşim ben iphone ile kıyaslıyorum
sen niye ortaya e7 yi atıyorsun ki 2 telefonunu kıyaslarsam ortaya nokianın pazarlama stratejisi çıkar
bu durum ise konu dışına çıkar .

Bana göre n8 dört dörtlük telefon degil
Gerisi size kalmış .
N8 i alacak arkadaşlara ise söylemek istedigim tüm yönüyle araştırsın
başta maliyetini araştırmadan başlasınlar .

Necmati

Necmati

Üye
kardeşim ben iphone ile kıyaslıyorum
sen niye ortaya e7 yi atıyorsun ki 2 telefonunu kıyaslarsam ortaya nokianın pazarlama stratejisi çıkar
bu durum ise konu dışına çıkar .

Bana göre n8 dört dörtlük telefon degil
Gerisi size kalmış .
N8 i alacak arkadaşlara ise söylemek istedigim tüm yönüyle araştırsın
başta maliyetini araştırmadan başlasınlar .
işte ben N8 alcam ondan diyorum N8 maliyeti 1090 lira :)

abdurrahmanz

abdurrahmanz

Üye
    Konu Sahibi
iphone ve n8 savaşı jetski ile 1000rr yarışına döndü (belki bilmeyen vardır biri deniz aracı biri kara aracı)
ben bir oyuncak almaktansa mobil notebook gibi bir cihaz almayı tercih ederim
anlayan anlamıştır herhalde

yargısız infaz ! Xd

followme83

Üye
şu anda masamın üstünde wave ve n97 di var.1,2 hafta içide bir n8 olacak gibi gözüküyo ama şöle bişey sölemek istiyorum wavede küçümsenecek bir telefon değil işlemcisi süper,ekranı süper,hd çekimide süper kameranın 5mp olmasına karsın n97, wave yına gelemez ama n8 in özelliklerine bakınca mükemmel bir telefon olduğunu düşünüyorum inceleme şansımda oldu süper bir telefon ama tabikide gün aşırı kullnamadığım için 15 dk bir incelemeden ne derece doğru sonuç elde edilir bilemem tabikide ama teli incelediğimde ilk gözlemlediğim şey nokia çıtasını yükseltmişe benziyo.n97 den kurtulacağım günü iple çekiyorum :D

kemal21

kemal21

Üye

Bak özgür bilmeden konuşmak denir bu yaptığına
1 eğer senin arkadaşların veya sen telefon kullanmayı bilseydiniz bit iphone a İgo tomtom yada ndrive kurar internetten bağımsız bir sekilde yol tarifi ve harita kullanırdınız
2 eğer yeterince araştırma yapmış olsan ve iphone için üretilmiş aksesuarları görsen ki kalkıp sana anlatacak değilim asla iphone la aksesuar kıyaslaması yapmazdin bir klavye mouse a güvenerek fakat unutma bilmemek değil ogrenmemek ayıp
Birde su var ki n8de zaten 1200 Mah batarya var usb fan takip bataryadan fazla güç çekip işlemciyi isitarak telefonu ısıtmak sonradan fan sayesinde soğutmak gercekten çok gerekli ve mantıklı herhalde büyük bir zeka (!) gerektiriyor
3 yine eğer sadece n8 ile ilgilenmeseniz gorurdunki iphone için winscp ve ifunbox adı verilen iki program var hangisini istiyorsan onu kullan tabii ama olay aynı haaa ne mi yapiyorlar usb ile telefonun dosya sistemine bağlanmanı sağlıyorlar bu programlar

4 ve yine eğer söylediğim gibi sadece n8 odaklı yaşamasan iphone ile 12 mp fotograf çekmeni sağlayan bir program olduğunu ve o muhteşem hd video kaydını bir tweak( şimdi bunuda bilmiyorum deme ) sayesinde iphone 3gs in 3.2 mp kamerası ile dahi yapabileceğini gorurdun

Ve son olarak iphone daki uygulama zenginliği appstore ve cydia gibi faktörler sayesinde bir çok farklı konuda iphone un N8 i ezip gececigini görürsün ve ios un gücünü arkasına almış bir halde bir iphone 3gs inde rahatlıkla n8 den daha üstün olduğunu görürsün ki sen gelmiş iphone 4 ile n8 i kıyaslıyorsun bu tam bir komedi hadi neyse bunu geçtik gelmiş birde bana n8 iphone dan daha iyi diyorsun bosuna uğraşma özgür bende symbian kullandım iki yıl iyi bilirim o işletim sistemini
N8 in piyasaya çıkmadan önce Nokia tarafından ortaya atılmış videosunda bile telefon donüyor sen gelmiş zorlanmıyor diyorsun senin yaptığın şey insanları yanıltmak normalde boyle konuşmam ama sende çok abartmissin n8 iphone 4 ten üstün haa sanırım yanlış kanını yukarıda yeterince duzeltmisimdir benim acemi dostum
Son olarak sana ve tüm insanlığa tavsiyem iphone hakkında bilip bilmeden konusmamanizdir
Çünkü benim burada size anlattığım herseyi sitemizde ios bölümüne girerek kendinizde öğrenebilirsiniz

Uruloki

Uruloki

Üye
iphone wave bile fazla gelir

symbian üçte o kadar güce gerek yok N8'i kullanan biliyor ne olduğunu

Üst Alt