Hangi ram?

Sponsorlu Bağlantılar

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
Hangi ram?
Hangi ram tipine sahibim ek ram takıcam ama hangi ram olduğunu bilmiyorum.
Resim bu laptop modelimde Asus k555l

MaxipmaN

Üye
aıda 64 gösteriyor olabilir cl değeri de, mhz değerdi de laptoptakilerle aynı olmalı
cl değeri bende gözükmüyor ama aynı olması önemli, aynı takmıştır fabrika, 4+2 6gb benimki.

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
Mesela n11 den ram alıcam uygun olduğuna nerden bakıcam

MaxipmaN

Üye
laptopta takılı olanların bilgileri bu programda var

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
Tmm çok saol
Ama bende o kısım boş görünüyor

MaxipmaN

Üye
Cpu-z de veriyor ram bilgisi ama yeterince detayli mı bilmem

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
Zaten gördüğüm kadarıyla 2 farklı notebook ram tipi var bu kadar detaya inmek anlamsız geliyo

MaxipmaN

Üye
o zaman laptoptaki ram veya ramler kaç mhz ise, aynı mhz değerine sahip bir ram alırsın

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
Laptop bu

MaxipmaN

Üye
Laptop bu
Hocam bilgisayarınizda ddr3 1600mhz ram var ve bunun yanına 4gb ddr3 1600mhz olan bir ram daha takarsaniz performansa etkisi olacaktir. Verdiğim linkte benim dediğim gibi mhz ve cl degerinin aynı olmasının önemini vurgulamış. Cpu-z programı gösteriyor olmalı. Benim ilk mesajlarındaki detaylaraa senin de dedigin gibi pek gerek yok zannedersem. Suan laptopunda 1600mhz ram var verdigin linkteki bilgisayara göre ve mesela ramının cl degeri de cl7 dersek, ddr3 1600mhz cl7 ram takmalısın
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
Tmm saol bakıcam

Cl11 dimi

MaxipmaN

Üye
Aynen cl11

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
Bide bişey daha sorucam spd bölümünde iki slot boş görünüyo bu iki tane slotumun boş olduğunu mu gösteriyor

MaxipmaN

Üye
Büyük ihtimal oyledir de laptop kaç gb destekliyor en fazla o onemli. 4+4 yeterli gelecektir.

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
Orasını bilmiyorum ama zaten alırsam 4gblik alırım yeterli olur