Hangi parçayı değiştirmem lazım.Sınır 500 tl

Sponsorlu Bağlantılar

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
Hangi parçayı değiştirmem lazım.Sınır 500 tl
Çoğunlukla Euro Truck Simulator 2 oyununu oynuyorum.Düşükte oynamak zorunda kalıyorum hep.İntel Hd Graphics 4600 ekran kartı,4 gb ram,intel core 2 quad 2.53 ghz işlemci var.Neyi değiştirmem lazım sizce ?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Tabiki ekran kartını. İntel kartla oyun mu oynanır :)

serdar_gs

serdar_gs

Üye
DDR2 sistemin herhalde?
Benimde;
-4 Gb Ram Kingston 800 MHz DDR2
-İntel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz işlemcim var.
Bu ikisinin yanına;
-MSI Nvidia GeForce GTX 750 Ti Twin Frozr GDDR5 2 Gb 128 Bit Directx 11.2 ekran kartı aldım 425 liraya şu son çıkan Cod Advanced Warfare dışında oynayamadığım oyun olmadı. Son çıkan oyunlar baya abarttı çünkü 4 gb ram yetersiz kalıyo :D

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
DDR2 sistemin herhalde?
Benimde;
-4 Gb Ram Kingston 800 MHz DDR2
-İntel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz işlemcim var.
Bu ikisinin yanına;
-MSI Nvidia GeForce GTX 750 Ti Twin Frozr GDDR5 2 Gb 128 Bit Directx 11.2 ekran kartı aldım 425 liraya şu son çıkan Cod Advanced Warfare dışında oynayamadığım oyun olmadı. Son çıkan oyunlar baya abarttı çünkü 4 gb ram yetersiz kalıyo :D
2007 de almıştım aynen ddr2 kesin.Bu dediğiniz ekran kartı teknoloji mağazalarında elden satılıyor mudur ?Kredi kartı yok çünkü.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
2007 de almıştım aynen ddr2 kesin.Bu dediğiniz ekran kartı teknoloji mağazalarında elden satılıyor mudur ?Kredi kartı yok çünkü.
Elden derken? Kartsız taksit ile elden mi? öyle bi yer varmıdır bilmiyorum. Bende vatan bilgisayardan kartla taksitle aldım.

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
serdar_gs

serdar_gs

Üye

• Beğen
Tepkiler: csbaz
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
new ordere ben de oynuorum tam bi wolfenstein fanıyımdır ilk oyuna göndermeler falan da var
siz hangi ayarlarda oynuyorsunuz

bir de ekran karının belleği ile pc rami arasında doğrudan bi ilişki yoktur ddr ramli bi sisteme bile gddr5 kartı eğer takabiliyorsanız çalışır
bence de 750ti ve r9 270 gibi bi kart almalısınız

serdar_gs

serdar_gs

Üye
new ordere ben de oynuorum tam bi wolfenstein fanıyımdır ilk oyuna göndermeler falan da var

bir de ekran karının belleği ile pc rami arasında doğrudan bi ilişki yoktur ddr ramli bi sisteme bile gddr5 kartı eğer takabiliyorsanız çalışır

Ayarlar bu şekilde zorlukta I am death incarnate de :D

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi

Sapphire R9 270x o.c 2 gb gddr5 mi yoksa asus r9 270 gddr5 mi hocam ?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Asus iyidir

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
Birde alırsam uyumsuzluk tarzı problem yaşarmıyım ?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Ekran kartları genellikle sorun çıkarmıyor ama alacağın ekran kartında harici power girişi olursa en az 450 500 wat power gerekebilir. Anakart modelin ve almak istediğin kartı googleden bi araştır.

Siycey

Siycey

Üye
Powerin kaç wattlık önce ona bak bakalım onboard kartla zaten oyun oynanmaz :) O paraya en iyide r9 270x alınır.

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
Tatildeyim 3 hafta sonra döncem o zaman bakabilirim anca.Tavsiyrleriniz için teşekkürker

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sapphire R9 270x o.c 2 gb gddr5 mi yoksa asus r9 270 gddr5 mi hocam ?
Asus la sapphire alakası yok

R9 270X > R9 270 den daha güçlü
780 ile 780ti gibi

Yani marka değil GPU daha iyi
Yinede radeon da sapphire i asus a tercih ederim eğer derseniz ki ikisinde r9 270x ozaman yine sapphire

• Beğen
Tepkiler: Siycey
Siycey

Siycey

Üye
Asus la sapphire alakası yok

R9 270X > R9 270 den daha güçlü
780 ile 780ti gibi

Yani marka değil GPU daha iyi
Yinede radeon da sapphire i asus a tercih ederim eğer derseniz ki ikisinde r9 270x ozaman yine sapphire
Aynen AMD de sapphire