Halterde Sakata Geldik..


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
2008 Pekin Olimpiyatları'nda Nurcan Taylan ve Taner Sağır'dan sonra İzzet İnce de sakatlanarak müsabakayı terk etti.29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Türk sporcularının sakatlıklar yüzünden yaşadığı şanssızlık, halterde erkekler 85 kilo müsabakasında da sürdü. Bu sıklette mücadele eden milli takım sporcusu İzzet İnce, silkmedeki ilk hakkında bacağından sakatlanarak müsabakayı terketmek zorunda kaldı.

Pekin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Spor Salonu'ndaki oyunların halter müsabakalarının 7. gününde yapılan 85 kilo A Grubu müsabakasına 11 sporcu katılırken, İzzet İnce, koparmadaki ilk hakkında 165 kiloda başarısız oldu. 2. hakkında 165 kiloluk ağırlığı kaldırmayı başaran İnce, son hakkında da 170 kiloda başarılı oldu. İnce, koparma müsabakasına katılan sporcular arasında 6. en iyi dereceyi gerçekleştirdi.

Silkme müsabakasında ise İnce, daha ilk hakkında, 190 kiloluk ağırlığı denerken bacağından sakatlandı. Milli halterci, böylece yarışmayı terk etti.

İnce, oyunlarda sakatlık yaşayan 8. Türk sporcusu oldu.

Bu sıklette altın madalyayı Çinli Lu Yong, koparmada 180 ve silkmede 214 kiloluk kaldırışlarıyla toplamda 394 kiloya ulaşarak kazandı. Belarus'dan Andrei Rybakou da koparmada 185 ve silkmede 209 kiloluk kaldırışıyla 394 kiloya ulaşmasına karşın yarışma tartısı dezavantajıyla ikincilikte kaldı. Bronz madalyayı ise Ermeni Tigran Martirosyan, koparmada 177 ve silkmede 203 kilo kaldırarak, toplamda 380 kiloyla kazandı.

Belarus'dan Rybakou, koparmada 185 kilodan sonra silkmede de 209 kiloluk kaldırış gerçekleştirerek, toplamda 394 kiloyla Olimpiyat ve Dünya Rekoru kırdı. Fakat bu sporcudan sonra podyuma çıkan Çinli Lu Yong da koparmada 180 kilonun ardından silkmedeki 2. hakkında 214 kiloda başarılı oldu ve toplamda 394 kiloyla Belarus sporcunun olimpiyat ve dünya rekorlarını yineledi. Çinli Lu Yong, silkmedeki son hakkında da 214.5 kiloda başarılı olarak toplamda 394.5 kiloyla yeni dünya ve olimpiyat rekorunun sahibi oldu.

Toplamda eski rekor da 393 kiloyla Belarus'dan Rybakou'ya aitti.

Oyunlarda halter dalındaki mücadeleye, yarın TSİ 14.00'de yapılacak bayanlar artı 75 kilo müsabakasıyla devam edilecek.
 
orgeneral3379

orgeneral3379

Üye
tanere çok üzüldüm. 190 kg yi rahatlıkla kaldırabiliyormuş ama oysaki 3 hakkında da başarısız oldu. neyse hepsinin canı sağolsun. zaten onların oraya çıkıp ülkemizi temsil etmesi bize yeter.
 
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
çok üzücü:(
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Haydar
Cevap
4
Görüntüleme
410
Haydar
tragedie
Cevap
2
Görüntüleme
1K
Temperature
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
733
Doğuş Pertez
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt