Hagı imzaladı!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Love Prince

Love Prince

Üye
    Konu Sahibi
Hagı imzaladı!
Galatasaray'da ikinci Hagi dönemi resmen başladı.. Rumen teknik adam, taraftarın büyük ilgi gösterdiği imza töreninde 1.5 yıllık sözleşmeye imza attı; Fenerbahçe derbisi başta olmak üzere bir çok konuda açıklamalar yaptı..

Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenen imza töreninde ilk olarak söz alan Galatasaray Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, "Çarşamba itibariyle Rijkaard'la anlaşmamızı sonlandırdık, dün itibariyle yeni teknik direktör olarak Hagi'yi ve yardımcılığına da Tugay Kerimoğlu'nu getirdik. Son bir kaç gündür basında yer alan konular hakkında sizleri aydınlatmak istiyoruz. Hagi’ye yuvana hoş geldin diyorum." dedi.

FATİH TERİM VE ADNAN SEZGİN KONUSU
"Rijkkard’la ayrımaya karar verdikten sonra tüm alternatifleri gözden geçirdik. Bize önerilen bir çok isim oldu, yerli ve yabancı.. Bunların içinde yakınen tanıdığınız bir çok isim vardı. Biz yönetim olarak sezon ortasında içimizden birisi olmasını düşündük. G.Saray’ı çok iyi bilen, Türkiye koşullarını bilen, Florya’da yolunu kaybetmeyecek birisiydi. Bu isimleri araştırırken 2 isim arasında mutabık kaldık. Bunlar Hagi ve Terim’di. İlk teklif yapma sebebimiz milli takımda hoca olması ve performansı iyi şekilde bilmeseyid. Salı gecesi ve Çarşamba konuştuk, ben ikisinde de bulundum. Salı günü Adnan Sezgin’in Terim’le görüşmesiyle başladı ve 12 saat süre istedi. Çarşamba günü Polat Otel'de bir konuşma daha yaptık. 2 saat sürdü. 5 dakikasında aslında teknik direktörlük konusuydu. Terim bize, "Ailemle konuştum, kızlarım ve eşimle.. Benim Türkiye’de çalışmamı istemiyorlar. Çok yıpratılıyorum. Bu teklifinizden onur duydum ama kabul edemiyorum" dedi. 1 saat 55 dakika ise 3 Galatasaraylı'nın konuşmasıydı. Gazetelede yer aldığı gibi Adnan Sezgin nedeniyle gelmedi konusu konuşulmadı, ima dahi edilmedi. Bize olmadık şartlar koştu ve Sezgin’le çalışmak istemedi konusu yanlış ve gerçeği yansıtmamamktadır. Aynı gün 2 alternatiften diğeri olan Hagi’iyle görüştük. Telefondaki konuşmamız olumluydu ve Adnan Sezgin'in yürüttüğü görüşmelerle anlaşmaya vardık. Tugay’ın yardımcısı olması konusunda ise, "kendisini iyi tanıyorum ve G.Saray’da iyi işler yapabiliriz" dedi. Bunun üzerine Tugay hoca ile görüştük. Kendisi de "Ben sorumluluktan kaçmam her göreve hazırım" dedi. Bunun dışında yazılan ve söylenen her şey budur. Bu konuyla ilgili başka bir şey sormayın.."

HAGI NEDEN GALATASARAY'I SEÇTİ?
“Zor bir durumda G.Saray’ı seçme nedenim 1996’da seçme nedenimle de aynı durumdadır. Oyuncuyken de aynı nedenle seçtim; G.Saray büyük bir kulüptür, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük kulüpleri arasındadır. Benim için büyük bir rekabet sonucu olduğu için seçtim. Her zaman söylüyorum; G.Saray’da teknik direktörlük yapmak büyük şereftir. Zor ve hassas bir dönem olduğunu biliyorum. Elimden gelen her şeyi yapacağım. Potansiyel olduğunu düşünmesem buraya gelmezdim. G.Saray’ın potansiyeli var, buna inanıyorum, bunun için buradayım. Ümit ederim ilk kez geldiğim dönemden daha iyisini yaparım. Ya da en azından o dönemde yaptıklarımızı yaparız. Bu ilk sene için. 2. sene için de umarım Avrupa Kupaları'nda oynarız. Çünkü geçen sefer de bir şanssızlık yaşadık. Tugay’a yanımda olduğu için teşekkür ederim. O dönem oynadığım oyuncular arasında en iyi arkadaşlarımdan biriydi. Biz bu evin; yuvanın insanlarıyız, bu evi çok iyi biliyoruz ve bütün bu güvenimizi de oyuncularımıza taşıyacağımızı düşünüyorum, bunun için buradayım”

HEDEFLERİ NELER?
"Tugay’la birlikte ve diğer teknik ekiple çalışma sürecimiz içerisinde çok fazla şey yapacağız. Oyuncuların fiziksel ve mental yönden durumlarını öğrenmem gerekiyor. Galatasaray adı geçen her yerde kazanmamız gerekiyor. Mücadele edeceğiz ve kazanmak için çıkacağız. Ama ben bir maç için gelmedim. Evet bu bir derbi maçı. Orada güzel şeyler yapmak ve bu maçtan 3 puan çıkarmak istiyoruz. Bunun arkasında G.Saray tarihi ve her şeyi var, ama benim buraya gelişim genel bir iş yapmak. Benim konseptimi-felsefemi uygulayarak işler yapmak istiyorum. Zaman içerisinde G.Saray’ı en üst düzeye getirmek için çalışacağım. Ligde her maç önemli. Fenerbahçe’nin sahasında oynanacak olan bir maç her zaman zor geçmiştir. Fenerbahçe’ye saygım her zaman büyüktür. Ama biz de G.Saray’ız. Kazanmak için mücadele edeceğiz.”

TUGAY: "ZOR DURUMDAN ÇIKARMAK.."
"Aslında fazla söylenecek bir şey yok. Hepimizin amacı G.Saray'ın bulunduğu zor durumdan en üst düzeye çıkarmak. Hagi’ye ve Yiğit Bey’e benim hakkımda söyledikleri için teşekkür ederim"

HAGI: "BİR GÖZÜM DE ORADA OLACAK"
"Akademi şuan yeni doğan bir çocuk gibi.. Öncelikle Tugay’la A Takım'da yapmamız gereken işlere bakmalıyız. Ama sadece şunu hatırlatmak istiyorum ki, bir önceki görev dönemimde 7 ay çalışmadan sonra Göteborg’a karşı 4-0 kazandık ve PAF takımdan 9 tane oyuncu vardı. Dolayısıyla her zaman bir gözüm de orada olacak. Bizim gözümüz orada olacak ama her şey onlara bağlı. Bugün G.Saray’da kaptan olan Arda gibi yeni Arda’lar yetişeceğine inanıyorum.”

HAGI: "SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM"
"Buradaki sorunları çok iyi biliyorum. Benim felsefem bellidir.. Çok iyi bir kolektif oluşturmaya çalışacağım. Oyunculara güvenim sonsuz. Ancak onların da her zaman takım için oynamalarını istiyorum. Takım olarak sahaya çıkar, oynar ve şampiyon olur. Önemli olan takıma bu ruhu kazandırmak. Buraya gelip zevkle çalışacağım.. Beni çok iyi tanıdığınızı düşünüyoum. Organize, disiplinli bir takım kurmak istiyorum. Sahada en iyi şekilde çalışacak bir takım kurmak istiyorum. Her maça kazanmak için çıkmak zorundasınız. Hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum."

ŞARDAN'DAN HAKAN ŞÜKÜR YORUMU
"Sözleşmemiz 2010-11 sezonu sonu mayıs ayına kadardır. Bunun temel sebebi de bizim yönetimimizin de görev süresinin bu zamanda dolmasıdır. Arzumuz burada başarılı olması ve kalmasıdır..

Hakan Şükür’ün de tekrar profesyonel olarak kulübe kazandırılması gibi bir düşüncemiz var. Yalnız basında G.Saray başkanının Şükür’ün ayağına gitti gibi şeyler yazıldı. Hakan Florya’ya çok yakın. Düşüp sakatlanmış ve ayağının kırıldığı haberi geldi. Başkan her şeyden önce geçmiş olsun için gitti. Ama bu da çarpıtıldı. Hakan Şükür de Hagi ve Tugay gibi bu kulübe mal olmuş biridir. Bu yöndeki çabalarımızı da sürdüreceğiz. Bizim arzumuz da Hakan Şükür’ün bu kulübe bir şekilde kazandırılması yönündedir."

HAGI: "HER ZAMAN BASKI ALTINDASINIZ"
"İmza atarken G.Saray kulübüne imza attım. Her zaman G.Saray’ın bana ihtiyacı olduğu zaman hazırım. Zevk ve heyecanla buraya geldim. G.Saray’da her zaman baskı altında çalışıyorsunuz. Çünkü 1 numara olmak kolay değil. Bu büyük bir baskı demektir. Bununla yaşıyoruz ve G.Saray’da gün geçtikçe daha iyi şeyler göreceksiniz. Biz de bunun için çalışıyoruz. Ben ayrıldıktan sonra benim kurduğum takım şampiyon oldu. Demek ki Hagi iyi işler yaptı. Hagi budur, Hagi iyi çalışır. Ben ayrıldıktan sonra G.Saray daha alt seviyelere düşseydi çok üzülürdüm. Demek ki çok güçlü ve iyi bir grup bıraktım. Benimle beraber yapılan çalışmadan şampiyon çıktık."

ŞARDAN: "BAŞARISIZLIĞI RIJKAARD'A BAĞLAMIYORUZ"
"Başarısızlığı Rijkaard’a bağlamıyoruz.. Ortada bir gerçek var, 67 maçlık dönemin sonucunda G.Saray futbol takımının iyiye değil, kötüye gittiğini tespit ettik. İyiye giden, bizi tatmin eden bir gidiş olsaydı bu ilişkiyi sonlandırmazdık. Biz taraftar bağırdı diye teknik direktör değiştirmeyiz. 67 maç sonunda iyiye gidiş olmadıysa demek ki bir yerlerde kimya tutmamıştır. Teknik kadro da ister istemez sportif başarı gelmeyince sorgulanan durumundadır. Bu çok doğal. Çünkü biz başarıya endeksli, her sene, her kupada, her zaman başarı isteyen bir kulübüz.."

HAGI: "ARDA'YLA KONUŞACAĞIM"
"Eldeki veriler yeterli değil, Arda’yla konuşacağım. Durumuna bakacağım, nasıl hissettiğini soracağım. Takıma bir an önce dönmesini istiyorum. Çünkü takımın O'na ihtiyacı var. Ama sabırlı olmalıyız. Çünkü en iyi şartlarda dönmeli. Genç ve geleceği parlak bir oyuncu. Kendisine zamanında yardım ettiğimiz için, bu yardımı da şimdi biz bekliyoruz"

HAGI'DEN TARAFTARA..
"Yaptığımız her şeyi taraftar için yaptığımızı söylemek istiyoruz. Taraftar her zaman mutlu ve memnun olmak istiyor. Çok iyi bir taraftarı var. Her zaman iyi futbol gören bir taraftar.. Onlar da biliyor ki her zaman güzel futbol oynamak çok zor, bazen sonuçlara bağlı oynamak da gerekiyor. Çünkü rekabetçi bir takımız. Takımlar 1 günde yaratılmaz. Benim futbolculuk döneminde de bir günde yaratılan bir takım olmadı. Çok iyi bir performansa, uluslararası başarıya ulaşmak için 1 ya da 2 seneye ihtiyaç var. Ama her zaman taraftarı bekliyoruz. Ama onlara şunu söylüyorum, istedikleri gibi; sahada her şeyimizi vereceğiz..

KARİYERİNDEKİ EN ÖNEMLİ NOKTA MI?
"30 senelik kariyerimden sonra bu noktanın benim en önemli nokta mı olduğunu söyleyemem. Kariyerimde bir çok önemli noktadan geçtim. Ama buna bakacağız"

TRANSFER KONUSU
"Buradaki kadroyu çok iyi bilmem gerekiyor, onlar hakkında bilgi toplayacağım ve göreceğim. Devre arasına kadar izleyeceğiz ve sonra toplanacağız. kim gelecek, kim gidecek bunu o zaman göreceğiz"

HAGI: BİR ÇOK TEKLİF ALDIM"
"Bir çok teklif aldım. Ancak Akademi projem için hepsini reddettim. Sezon ortasında hiçbir takımı devralmam. Romanya’nın en iyi takımlarından da teklif aldım, bunu Rumen gazeteciler de biliyor. Yurtdışından gelen teklifleri de reddettim. Kaçınılmaz bir fırsat olarak gördüm. G.Saray benim ailemdir, yuvamdır, aynı zamanda sözleşme konusunda da anlaştık. Hayatta bazen dinlenmek de var. 30 senelik çalışmadan sonra bu nedenle teknik direktörlük kariyerimde ara verdim"

“G.Saray benim için önemli ki, oğlumun doğum gününde bile G.Saray için buradayım, oğlumun yanında değilim. “

MUTU GELECEK Mİ?
Hagi, "Mutu’yu getirecek misiniz?" yönündeki soruya; "Ben daha buraya yerleşmedim öyle bir görüşme yapılmadı, öyle bir şey yok" diye yanıt verdi.

HAGI: İLK YAPACAĞIM ÇALIŞMA OYUNCULARI GÖRMEK"
"İlk yapacağım çalışma takımdaki oyuncuları görmek, ne durumda olduklarını görmek. Bunun analizini yaptıktan sonra neler gerektiğini, ne yapmamız gerektiğini yöneticilerle konuşacağız"

HAGI DÖNEMLERİ KARŞILAŞTIRDI
"G.Saray’da geçirdiğim en uzun dönemim.. 7,5 sene buradaydım. Romanya’da bulunduğum sürede gazeteciler de her zaman "Türkler ve Türkiye seni daha çok seviyor" diyor. Benim için Romanya ve Türkiye eşittir. İki yerde de rahat hissediyorum.

HAGI: ÇALIŞACAĞIM, ÇALIŞACAĞIM, ÇALIŞACAĞIM.. "
"Zor olacağını biliyorum ama bunu bilerek geldim. Tek söyleyeceğim şey; çalışacağım, çalışacağım, çalışacağım.. Bir önceki döneme göre artı ve eksiler var mı bilmiyorum. Ben çalışmadan konuşmayı sevmiyorum. Sporcu önce çalışır ve yaptıklarıyla konuşmayı seçer..”

Konuşmaların ardından 1.5 yıllık sözleşmeye imza atan Hagi, basın toplantısının ardından yine taraftarların büyük sevgi gösterisiyle karşılandı ve lehine yapılan tezahüratlara "yumruk şov"la cevap verdi.

HAGI'NİN 2. DÖNEMİ
Galatasaray'daki futbolculuk döneminde Türkiye'de ve Avrupa'da birçok önemli başarı elde ederek taraftarların efsanesi haline gelen Gheorghe Hagi, Fatih Terim'in ikinci dönemi sonrasında 2003-04 sezonunun son 7 haftasında ve 2004-05 sezonunda sarı-kırmızılı takımın başında ilk teknik direktörlük deneyimini yaşamıştı.

Hagi yönetimindeki Galatasaray, 2004-05 sezonunu ligde 3. sırada tamamlayıp, ezeli rakibi Fenerbahçe'yi finalde 5-1 yenerek Türkiye Kupası'nı kazanmıştı.

-RUMEN BASINININ İLGİSİ-
Teknik direktör Gheorghe Hagi'nin basına tanıtıldığı toplantıya medya mensuplarının ilgisi yüksek olurken, özellikle Rumen gazetecilerin çokluğu dikkati çekti.

Hagi'yi takip etmek için 20 Rumen basın mensubunun sarı-kırmızılı kulübe akreditasyon yaptırdığı, ayrıca İtalyan La Gazetta Della Sport gazetesi ve Katar'dan yayın yapan El Cezire kanalının temsilcilerinin de yer aldığı bildirildi.
 
Salihyet

Salihyet

Üye
ah adnan polat ah..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt