Hafıza Kartımdaki Dosyalar dosya.LNK şeklinde oluyor. Girilemiyor, telefon kullanamıyor

Sponsorlu Bağlantılar

knksmile

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza Kartımdaki Dosyalar dosya.LNK şeklinde oluyor. Girilemiyor, telefon kullanamıyor
C6-01 kullanıyorum. Böyle bir sorunum yoktu aslında bugün oldu diyebilirim. Fotoğraflar ve videolar kısmına girdiğimde ne resim ne de video gördüm. Dosya yöneticisine girdim dosyalar, mesela Music.LNK şeklinde. Hepsi böyle yanında da soru işareti var ve açılamıyorum. Bilgisayarda ise dosyalarda kısayol işareti var. Tıkladığımda yeni bir pencere açıyor oradan sorunsuzca bakabiliyorum herşeye.

16 gb hafıza kartı, 15 gb dolu. Format atmaya kalksam saatlerimi alacak...
Yardım edebilecek var mı?

knksmile

Üye
    Konu Sahibi
Biliyorum yardım edeceksiniz.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
galiba virüs girmiş teline..

hakan_710

hakan_710

Üye
teline değil büyük ihtimal bilgisayarına girmiş virüs.bilgisayarında gizli dosyaları göster seçeneğini aktif et ve aynı menüde korunan sistem dosyalarını gizle diye bişey var onun tikini kaldır sorduğu soruya evet de sonra kartı bilgisayara tak ve neler gördüğünü resmini alıp buraya ekle yardımcı olmaya çalışıyım. tabi gizli dosya seçeneklerini aktif edebiliyosan.

----------Eklendi @ 15:51:24 ---------- Yazıldı @ 15:48:46 ----------

ayrıca senin .LNK dediğin .INK dir yani kısayol simgesi neyse sen dediklerimi yap yardımcı olabilirsem olucam ben sana

• Beğen
Tepkiler: qLaMoR ve -Empat-

glge_fth

Üye
BUNUN ÇÖZÜMÜ ÇOK BASİT ARKADAŞLAR BENİMDE 6210 navigatör DE OLDU TELEFONUNUZU BİLGİSAYARA BAĞLAYIN KLASÖRE GİRİŞ YAPTIGINIZDA BOŞ Bİ ALANA YENİ WİNRAR AÇIN SONRA O WİNRARIN İÇİNE GİRİN VE BİR ADM GERİ GELİN (YANİ BUNU SİLME TUŞUNU KULLANARAKDA YAPABİLİRSİNİZ) BÜTÜN DOSYALARINIZ ÖNÜNE GELECEKTİR BUNLARI SÜRÜKLEYEREK KOPYALAMA YAPABİLİRSİNİZ.. FAT!H

farukbekl

farukbekl

Üye
D:D:D:D:D:D:D:D

hepiniz yanlış biliyorsunuz.. .lnk dosyası.. kısayol dosyasıdır. sen hafıza kartının yededğini aldın. sonrada tekrar tele attın kısayol atmışsın.. teli pc ye bağla sonrada hafızayı biçimlendir. sonrada hepsini seç kopyala yapıştıt yap.

hsynkertik

hsynkertik

Üye
teline değil büyük ihtimal bilgisayarına girmiş virüs.bilgisayarında gizli dosyaları göster seçeneğini aktif et ve aynı menüde korunan sistem dosyalarını gizle diye bişey var onun tikini kaldır sorduğu soruya evet de sonra kartı bilgisayara tak ve neler gördüğünü resmini alıp buraya ekle yardımcı olmaya çalışıyım. tabi gizli dosya seçeneklerini aktif edebiliyosan.

ayrıca senin .LNK dediğin .INK dir yani kısayol simgesi neyse sen dediklerimi yap yardımcı olabilirsem olucam ben sana

Kardes Allah Razı Olsun YA Cok Onemlı Dosyalarım Vardı Virüs Programıda .ınk Uzantısını Silmişti Tam Biçimlendiriyordum Kurtardım Va Cok Sagol

numbbuz

Üye
Kardes Allah Razı Olsun YA Cok Onemlı Dosyalarım Vardı Virüs Programıda .ınk Uzantısını Silmişti Tam Biçimlendiriyordum Kurtardım Va Cok Sagol
iyi günler kardeş teline virüs bulaşmış pc den ama kolay bir yolu var söyledim şekilde yaparsan dosyaların gizliligi kalkar ilk önce x-plore yükle ve kur x-plore giriyorsun virüsün oluşturdugu tüm lnk uzantılı dosyaları siliyorsun ve sonra saydam şeılinde beyaz şeklinde olan dosyaların üzerine gelerek x.plordan menü diyerek dosya diyoz ve özellikler diyoz ve çıkan soruya evet diyoz ve tekra çıkan soruya salt-okunur diye işaretliyoz diger ikisini işaretlemiyorsun ve bunu tüm klasörlerde teker teker yapıyorsun hadi hayırlı ugurlu olsun

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye

Süpersin kardeşim
:tşk:

Süpersin kardeşim:tşk:

- - - Eklendi - - -

Bilgisayarda normale döndü telefonda .Ink ?

kcr

Üye

Arkadaş doğru yazmış; doğrusu LNK'tir ve kısayol dosyasıdır. Esas dosya/klasör/programa link yoluyla kısayol bağlantısı sağladığı için link'in kısaltması olarak LNK uzantılı şekilde gelir. Yazımda İngilizce'nin küçük "L"si ile Türkçe'nin büyük "I"sı karışabiliyor.

Süpersin kardeşim:tşk:

- - - Eklendi - - -

Bilgisayarda normale döndü telefonda .Ink ?

Hafıza kartı bilgisayarda takılıyken resim-müzik vs. dosyaların gizliliğini kaldırdın mı? Kaldırmadıysan telefona taktığında yine lnk uzantılı şekilde gözükürler; daha doğrusu gözükmezler. Gizliliği kaldırmak için dosyaların hepsini seç. Sağ tıkla ve özelliklere gel. Oradan gizli kutucuğundaki işareti kaldır. Böylece dosyalar normal görünür haline gelecektir. Geriye kalan lnk uzantılı dosyaları silebilirsin.

qLaMoR

qLaMoR

Üye

üstadım helal sana allah razı olsun konu hortladı ama :D

erdianobjk

Üye
merhaba. bu sorunun aynısını bende yaşıyorum. sorunu nasıl çözüyoruz yardım edebilir misiniz? hem hafıza kartı hem de telefondaki mass memory bu durumda. telefonu kullanamıyorum lütfen yardım edin.

qLaMoR

qLaMoR

Üye
merhaba. bu sorunun aynısını bende yaşıyorum. sorunu nasıl çözüyoruz yardım edebilir misiniz? hem hafıza kartı hem de telefondaki mass memory bu durumda. telefonu kullanamıyorum lütfen yardım edin.

buyur dostum yardımım olduysa sevinirim şahsen ben sorunu böyle hallettin sende usb kablosu ile telefonunun içini görebiliyorsan ordaki işlemleride birebir olarak yapıcaksın..

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: erdianobjk

erdianobjk

Üye
buyur dostum yardımım olduysa sevinirim şahsen ben sorunu böyle hallettin sende usb kablosu ile telefonunun içini görebiliyorsan ordaki işlemleride birebir olarak yapıcaksın..

qLaMoR dostum cevabın için çok teşekkür ederim zahmet edip hazırlamışsın Allah razı olsun. Videoyu biraz geç gördüm ama videoda anlattığını yapmıştım zaten ve telefonda dosyalar yine gözükmedi. bunu yapınca flaşdaki dosyalar soluk olarak gözüküyordu ama telefon dosyaları .lnk uzantılı olsada hiçbir şekilde açılmıyor, klasörlerin simgeleri falan hiç yok, örneğin office programı yüklü değilken bi word dosyası bilgisayarda nasıl gözüküyorsa telefondaki tüm klasörler dosyalar öyleydi. Bende son çare olarak telefonu formatladım tüm herşey silindi ama durumdan kurtuldum. şansıma dosyalarımın çoğu yedekliydi de fazla bi kaybım olmadı. Tekrar çok sağol kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: qLaMoR
qLaMoR

qLaMoR

Üye

nolucak dostum zamanında bende yaşadım çözümünü kendim bulmuştum yardım etmek istedim. Sorun çözükdüyse tamam zaten.

• Beğen
Tepkiler: erdianobjk

Üst Alt