Haberim olmadan üzerime sahte hat açılmış. Tazminat alabilir miyim ?

Sponsorlu Bağlantılar

pro.engineer

pro.engineer

Üye
    Konu Sahibi
Haberim olmadan üzerime sahte hat açılmış. Tazminat alabilir miyim ?
Geçenlerde Btk dan sorgulama yaptım. Birde baktım ki benim üzerime haberim olmadan açılmış TURKCELL hat var. Hemen müşteri hizmetlerini aradım. Numaranın son iki hanesini öğrenmek istedim biz size 72 saat içinde döneceğiz dediler . Süre doldu dönen olmadı tekrar aradım yine Aynı şeyleri söylediler . Tekrar tekrar aradım en sonunda bilgi sahibi olan bir temsilci çıktı. Bana müşteri hizmetlerine mail atmamı söyledi . Bende dediğini yaptım ertesi gün numarayı söylediler tam olarak. Durumu anlattim isterseniz hattı kapatabilirsniz yada sahtecilik incelemesi yaptırabilirsiniz dedi. Bende sahtecilik incelemesi istedim. Gerekli evrakları tarayıcıdan geçirdim gönderdim. 4 gün sonra sahtecilik olmadığını söylediler. Evrakların tam olduğunu hiç bir eksiğin olmadığını söyledi müşteri temsilcisi. Hâlâ sizin olmadığını düşünüyorsanız savcılığa şikayette bulunabilirsniz dedi. Bir de istersem sözleşmeyi gönderebileceklerını söyledi. Istedim tabi sözleşmeyi. Dün elime geçti baktım ki kimlik bilgilerinin bazıları yanlış üstelik imza benim imzam değil. Ve hattın alınma tarihinde ben okulda öğrenciydim. Bu arada hat ANKARA dan açılmış. O tarihte ben Ankara'ya gitmedim.

Sonuç olarak sizce savcılığa şikayet etsem ve muhtemelen kazanacağım bunun sonucunda da tazminat istesem alabilir miyim ?

sincarezindan

sincarezindan

Üye
alırsın heralde

KayraBey

KayraBey

Üye
Tazminat sanmam ama yapana ceza verilir

ümran

Üye
alırsın olabilir :alkis:

karayel90

karayel90

Üye
Sadece kapattırmakla yetinebilirsin tazmin hakkın olmaz

creeper

creeper

Üye
tazminat alamazsın. Gsm bayileri bunu satış kotasını doldurmak için yapıyor, yani senin hat aldığın yer senin adına başka hatlar da çıkarıyor ve bunu düşük fiyata satıyor. Böylece operatör tarafından kendilerine verilmiş olan kotayı dolduruyorlar. Bunu bayilerin kendisi de kabul ediyor. Senin açacağın dava ile sahte hat sahibi yasalara göre 2 yıl hapis yatar, hat kapanır, ama sen tazminat alamazsın.

Mesaj düzenlendi:
"tazminat alamazsın" yazacağıma "tazminat alabilirsin" yazmışım yanlışlıkla.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Müşteri hizmetleri arayıp hattını kaybetigini söyleyip adına acılmış sahte hatta ayit
sim kartının çıkart böyle yapınca adına açılmış sahte hatta yüklenmiş olan
tl leri çatır çatır harca

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Müşteri hizmetleri arayıp hattını kaybetigini söyleyip adına acılmış sahte hatta ayit
Bu fikir için çok düşündün mü Haydar? :D

creeper

creeper

Üye

hayat öyle toz pembe değil ne yazık ki, üzerinize açılmış olan hat kolay kolay kapatılamıyor, kapatılsa da liralar gelmez mümkün değil.

DDorlion

DDorlion

Üye
sahte hat cok sacma olmus e simdi bu bayi mesela kota doldurmak icin kullandiysa kimlik bilgilerini bayiye bisey olucakmi yoksa ucuza hat alanami ceza ?

pro.engineer

pro.engineer

Üye
    Konu Sahibi

farklı bi bakış açısı :)

- - - Eklendi - - -

internette bu konuyla ilgili bakınırken biri 10bin tl tazminat aldığını yazmış. O yüzden sordum . .

Türk-X

Türk-X

Üye
Tazminat alamazsın ama hattı alanı bulursun şikayette bulunacagım dersin karşılıgında sana para verirse şikayet etmezsin

Üst Alt