Hababam Sınıfı Yorumlarınız...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yitik savaşçı

Üye
    Konu Sahibi
Hababam Sınıfı Yorumlarınız...
Hababam Sınıfı'nın yeniden çekilmesini hiç istememiştim ve istememekte kendimce haklı çıktım.

Bu yeni seri, Hababam Sınıfı'ndan başka herşeye benziyor. En berbat karakter de Mehmet Ali Erbil'in oynadığı "müdür" karakteri... Hababam Sınıfı'nda böyle kişilikte bir müdürün ne işi var? Müdürü baş role taşımanın ne alemi var? "Mahmut Hoca" gibi idealist, sert görünen fakat yumuşak kalpli bir karakter neden yok? Böyle olağan üstü bir filmi kolaya kaçarak bayağılaştırmak, cılk etmek ne kadar doğru?

Hababam 1'de okulun büyüsünü kaçırdılar; Hababam 2'de sınıfı Askere götürüp saçmaladılar, Hababam 3'te de treni raydan çıkaracaklarına kesin gözüyle bakıyorum.

Güldürülmenin kolaylaştığı şu zamanda bu filmi herkesin sevdiğini düşünüyorum. Ancak güldüğümüz şeyin hafızamızda kolay yer etmesi onun gerçekten kıymetli birşey olduğu anlamına gelmez.

Dip Not: Mehmet Ali Erbil'in sulu karakterleri canlandırmasından nefret eder hale geldim. Çarkıfelek'ten beridir aynı karakteri canlandırıyor; yeter artık! Oyuncu dediğin farklı rollerde farklı tatlar verir. Ancak Mehmet Ali Erbil'in aynı rolleri canlandırması kabak tadı veriyor bende...

depresif

Üye
kardeş aynen bende sana katılıyorum.Bizim millet artık taklitçiliği bırakıp yeni şeyler üretebilse ne güzel olur eskilerden medet umuyorlar ama ben eski hababam serisinin tadını bırakın kokusunu bile alamadım iki filmde de askere gitmeleri hatta biraz daha iyi olmuştu ilkine rağmen ama yine de eski serinin yanında hava civa kalıyorlar

hidayet

hidayet

Üye
ne dediysen katılıyorum nerde eski hababam sınıfı

cepix

cepix

Üye
Artık b.knu çıkardılar askerde 3.5 v.s v.s
eski filmleri ne güzeldi

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bence güzel film..

Tabi sizinde görüşünüze saygı duymak gerekir...

__Midas__

__Midas__

Üye
eski tabi güzel ama yeninin de tadını çıkarmak gerekir,mahmut hoca gibi bir karakter gerçekten yakışırdı filme ama o rolu bir nebze Halit Akçatepe yaşatıyor gibi...
Bu filmde Münir Özkula'da rol vermişler fakat münir özkul rahatsızlığından dolayı reddetmiş sanırsam konuşamama gibi bir durumu varmış ve bu halde izleyici karşısına çıkmak istemiyormuş.
günümüz kamera önünde salya sümük ağlayan sanatçılarındanda böyle bir rolu kimse oynayamazdı bence.

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
bence yenileride gayet güzel

fcinar53

Üye
arkadaşlar film fena değil dinleyenler bilir filmi yeniden çekerken eskiyi sadece anmak için yaptılar ve bizzat oyuncular kendileri hababam sınıfı bir daha asla eskisi gibi olmaz dediler.maliye gelince o bir oyuncu değil şovmen
ve ondan başka birşey beklemek yanlıştır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...