(Günlerce Beklemeye Son) Symbian Signed kolay üyelik ve sertifikalama işlemi için buyrun size yöntem

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
(Günlerce Beklemeye Son) Symbian Signed kolay üyelik ve sertifikalama işlemi için buyrun size yöntem
Eveeeeet herkese selamlar şimdi size “nasıl sertifika alınır” anlatmaya çalışacağım. Bunu yaptığım bazı denemeler sonucunda sizlere aktarmaya çalışacağım. Açıkçası bu maxicep’in çok ekmeğini yedim biraz da faydam dokunsun istedim.
1- Sertifika işlemini yapacağımız sitenin linki:
2- Oraya nasıl kayıt olunacağını uzun uzadıya anlatmayacağım. Çoğu kişi az çok ingilizce biliyordur.
3- Asıl sorun kayıt olurken sizden mail adresi istemesi ve de bu maillerin çoğunu kabul etmemesi olacaktır. İşte bunun için ovi mailden hesap alırsanız kabul ediyor. Bizzat denedim. İşte linki:
Bu maili alır kayıt olursunuz ve artık bir symbian signed hesabınız vardır.
4- Symbian signede girince “add imei” yazan yeri doldurun. Imei nizi ekleyin.(işlem yaparken yanındaki kutucuk seçili olsun)(Hatırlatayım bu yazıların bazıları mozillada görünmüyor internet explorerda görünüyor) Ardından sağda “Upload SIS File for Signing”yazan yerde gözat a basıp sis dosyasını seçip submit kısmına basınca biraz sonra mail adresinize o sis dosyasını sign (sertifikalayıp) yapıp gönderiyor. Siz de symbian signed e girerken kaydolduğunuz maile girip sis dosyanızı indirebilirsiniz. Eğer “ ” derse gelen mailde, o zaman başka şeyler de yapmak gerekir.
O başka şeyler ise şunlardır. Size gelen mailde demesinin nedeni eklenen o sis dosyasında birden fazla sertifika bulunmasıdır. Öncelikle bunların silinmesi gerekir. Telefonda kullanılan ya da pcde kullanılan bir programla bu sertifikaları o sis dosyasından sildikten sonra üstteki anlatımları uygulayın başarılı olursunuz. Telefonda kullanılan bir sis editor bu işi görür ama muhtemelen telefonunuz hackli olmadığı için o programı da yükleyemezsiniz. Ben pc versiyonunu vereyim size ki bu program alıntıdır ama nerden alıntı bilmiyorum. İşte alternatif linkleri:

Buradaki siscontenti indirip zipli dosya içindeki extsis.exe adlı dosyayı çalıştırın ve “file-open file” yolunu takip edip sertifikasını sileceğiniz sis dosyasını bulun sonra da “tools-delete signatures” u seçin sonra da “file-save as” seçip masa üstüne istediğiniz bir isimle dosyayı kaydedin. Şimdi masa üstünde tertemiz bir sis dosyası oldu. Bu temiz sis dosyası ile üstteki 4 adımı tekrarlayınca aynı “ ” hatasını almayacağınızı ümit ediyorum . (Bu arada pcye indirdiğiniz siscontent.zip dosyasını kapatırken birşeyler çıkarsa hayır diyin.)

Ben bu şekilde deneyerek buldum ve işe yaramıştı. İnşallah sizlerin de işinize yarar

• Beğen
Tepkiler: hasan0684 ve AyarsızEnerji

xErKaNx

Üye
kardeş paylaşım için sağol fakat ben birtürlü kayıt olamıyorum. Kaç tane email denedisyem olmadı. Denediğim emailler
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Ya kardeş senin mail uzantın nedir. Dediğin linke tıklayınca yahoo ya yönlendiriyor ama olmuyor. Sana zahmet senin aldığın uzantılı bir email de uyduruktanda olsa bana alıp göndersen pm ile olurmu. Neredeyse 4-5 gün oldu opda dan sertifika onayı çıkmadı daha sinir oldum yaa bu duruma. Tel n82 helloo programını sertifikalayıp teli hacklamak istiyorum. Yardımcı olurmusun bana bu email için.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Benim mail uzantım ovi.com kardeş.Neden senin olmadı acaba. google a gir ovi mail yaz. Ordan gir.ovi mail nokianindir ve yahoo ile çalışıyor galiba.senin açık bir yahoo var ise kapat öyle gir.

xErKaNx

Üye
deneyeyim yine umarım olur

AyarsızEnerji

Üye
kardeşim çok güzel anlatmışsınd bu bahsettiğin sis dosyası hangisi? yani istediğimiz bir sis dosyası mı olucak bu yoksa başka bişey mi var? orasını pek anlamadımda ??

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Sertifika almak istediğimiz sis dosyası yani. Mesela hellox u sertifikalayıp telefonu h.a.c.k yapabiliriz. en azından ben öyle yapıyorum.

----------Eklendi @ 01:39:35 ---------- Yazıldı @ 01:37:58 ----------

deneyeyim yine umarım olur

olmazsa ben sana mail adresi almaya çalışırım yarın pc'ye geçince.

AyarsızEnerji

Üye
yaptım ama olmadı kaç tane sis dosyasını denedim hepsinde failed maili geldi. maili okuduğumda hesabımın onaylanmış hesap olması gerekiyormuş fln diyr !!

You uploaded a SIS file to be signed with a Development Certificate. This failed because of UID is not registered for the current account., UID: 0x2001273C, SigningOption: Testing.
.
Please correct the problem and try again.
Regards,
The Symbian Signed Team

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
yaptım ama olmadı kaç tane sis dosyasını denedim hepsinde failed maili geldi. maili okuduğumda hesabımın onaylanmış hesap olması gerekiyormuş fln diyr !!

You uploaded a SIS file to be signed with a Development Certificate. This failed because of UID is not registered for the current account., UID: 0x2001273C, SigningOption: Testing.
.
Please correct the problem and try again.
Regards,
The Symbian Signed Team

tamam tahminen birşey daha yapmak gerekiyor diye düşünüyorum.bende sorun çıkmamisti. Ama birşey daha deneyecegm gündüz.pc'ye geçmem gerek.ama sen istersen oradaki sertifikayı indirip programı onunla sertifika yapıp tekrar sign yapmayı da deneyebilirsin ya da ben yapıp seni haberdar ederim yarın

AyarsızEnerji

Üye
tamam tahminen birşey daha yapmak gerekiyor diye düşünüyorum.bende sorun çıkmamisti. Ama birşey daha deneyecegm gündüz.pc'ye geçmem gerek.ama sen istersen oradaki sertifikayı indirip programı onunla sertifika yapıp tekrar sign yapmayı da deneyebilirsin ya da ben yapıp seni haberdar ederim yarın

tamam bekliyorum :hmmm

xErKaNx

Üye
Sertifika almak istediğimiz sis dosyası yani. Mesela hellox u sertifikalayıp telefonu h.a.c.k yapabiliriz. en azından ben öyle yapıyorum.

----------Eklendi @ 01:39:35 ---------- Yazıldı @ 01:37:58 ----------

olmazsa ben sana mail adresi almaya çalışırım yarın pc'ye geçince.

Teşekkürler dostum galiba siteye üye olmayı başardım. şimdi diğer yazdıklarını uygulamaya çalışacağım

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim. Inşallah sonraki adımlar da olur. Ne yapalım zorlu bir site symbian signed ama deneyerek buluruz bende bir hellox 2.11 vardı onu sertifika yapıyordu. Olmadı onu da eklerim denersiniz yarın.

AyarsızEnerji

Üye
helloOx programını gönderdim oldu ama malesef o programda benm telefon için h-a-c-k yapamıyor [c5-03]

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Hellox 2.11 yapar belki de dene istersen işte link
benim 6710'u bir tek bu h.a.c.k yaptı

AyarsızEnerji

Üye
bende zaten 2.11 sürümünü denedim ama olmadı |-)

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Bir yol daha var aslında xstevedore'u bilir misin? Opda'nin bir programı

----------Eklendi @ 02:14:22 ---------- Yazıldı @ 02:12:28 ----------

Işte bu programı sertifika yapabilirsen eğer bu kendisi bir sertifika üretiyor ve bu programla her programı sertifika yapıp kullanabiliyorsun

AyarsızEnerji

Üye
onuda denedim ya kaç yolu denedim ama halen bişey çıkmadı

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Xstevedore hiç mi yüklenmedi?

----------Eklendi @ 02:35:59 ---------- Yazıldı @ 02:25:56 ----------

Bu arada az önce yeni bir site buldum sertifika veren ama emin olmak için deneyip öyle paylaşacagim.24 saat ile 48 saat arasında veriyor yazıyor.bakalım görelim doğru mu

xErKaNx

Üye
dostum ben siteye üye oldum ama onaylanmamış falan filan diyor. Şifreyle siteye giriyorum ımei yi yazıyorum yani dediklerini yapıyorum ama email bile gelmiyor. Paylaştığın helloox.2.11.signed te sertifika hatası veriyor. Sen bu helloyu kendinmi sertifikaladın. Banada sertifikalarmısın

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
dostum ben siteye üye oldum ama onaylanmamış falan filan diyor. Şifreyle siteye giriyorum ımei yi yazıyorum yani dediklerini yapıyorum ama email bile gelmiyor. Paylaştığın helloox.2.11.signed te sertifika hatası veriyor. Sen bu helloyu kendinmi sertifikaladın. Banada sertifikalarmısın

aynen yaptıysan mail kesin gelir mutlaka bir yerlerde yanlışlık yapmışsındir.imeini kaydettikten sonra helloxu oraya ekleyip denedin mi ? Doğru yaparsan mail gelir mutlaka

----------Eklendi @ 10:25:22 ---------- Yazıldı @ 10:00:53 ----------

xErKaNx

Üye
gerekli uygulama erişimine izin verilmiyor diye uyarı aldım. Buda olmadı

Üst Alt