Püf Noktası Gps Yanlış Yerde Gosteriyor...

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Gps Yanlış Yerde Gosteriyor...
elimde lumia 520 var ama,konumu 1-2 sokak aşağıdan gösteriyor. Gps iyileştirme yapmak mümkün değil mi?

flutewoddy

flutewoddy

Üye
kapalı ortamda ise doğru göstermez diye biliyorum

smltrl

Üye
benimkinin de bulması çok uzun sürüyor nokialarda genel bi problem sanırım

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
evde denedim arabada doğru gösterir mi ki?

OozyStaw

OozyStaw

Üye
araba da doğru gösteriyor :D ama here maps uygulamasında beni de bazen 1-2 sokak aşşağıda gösteriyor parazit falan vardır , çözümü yok gibi :)

• Beğen
Tepkiler: Peocawe
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
arabada doğruysa problem yok :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Kapalı alanda normal bir durum bu.

Hagios

Hagios

Üye
Dışarda çok güzel gösteriyor yerimi.Neredeyse adım adım.Ama arkadaşların dediği gibi kapalı alanda ufak ufak yanlış göstermesi normal.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
yaklaşık 500metre fark neredeyse.. dışarıda tam deneme fırsatım olmadı. S3ümde böyle değil ama tam yerinde gösteriyor da nokia da sıkıntı galiba.

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Şükredin Gösteriyor :sirit:

esmeran3

esmeran3

Üye
yaklaşık 500metre fark neredeyse.. dışarıda tam deneme fırsatım olmadı. S3ümde böyle değil ama tam yerinde gösteriyor da nokia da sıkıntı galiba.

kapalı ortamda s4 bile tam nokta atışı yapamıyor

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: esmeran3
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Kapalı alanda isen en yakın baz istasyonun (vericinin) konumunu dikkate alır ve çember içerisinde sana tahmini konum sunar ki bu hep böyledir zaten. Yani telefon kesin konum için Gps uydularına bağlanarak hesaplama yapar, hesaplama açık alanda ve hareket halindeyken çok daha hızlı yapılır.

• Beğen
Tepkiler: Peocawe ve esmeran3
esmeran3

esmeran3

Üye
note1 ve s3 de tam yerinde gösteriyor ciddiyim. 1-2 telefonda daha bu lumia ile aynı yeri gösteriyo neden anlamadım.

benim 603 var o nokta atışı yapıyor ama o da dışarıda 20 m yanlış gösteriyor. :) hiç anlamıyorum

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve esmeran3
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
dedereis123

dedereis123

Üye
Kapalı alan genelde gps zaten çalışmaz gibi bir şey . Bir navigasyon cihazlarında genelde gökyüzünü görmesi gibi bir olay var sinyalin iyi alabilmesi için .

• Beğen

Üst Alt