gps im bozuk mu degilmi nasıl anlıcaz

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
gps im bozuk mu degilmi nasıl anlıcaz
selam arkadaslar bide size soruum dedim hiç bi navıgasyon programı konum bulmadı benim sadece tümleşik gps tikli. nisanda hepsibursda aldım teli. her yolu denedim cıktı bizim burdaki tepeye 1 saat e yakın bekledim yok. Ücretsiz navigasyon bı türlü olmuyo. konum fılan bulmuuyo acaba gps im mi bozuk bunun saglam mı oldugunu nası anlarım düzgün çalıstını bi uygulama ile falan anlayabilirmiyiz. yok sa garantiye versem acep? yani gps in saglam olduunu ögrenmem lazım şimdidwn tesekkür

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
arkadaşım Diagnostics diye bi program var, telefonun her türlü donanımını testten geçiriyor. Testten geçenler arasında GPS de var. denemeni tavsiye ederim.

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım Diagnostics diye bi program var, telefonun her türlü donanımını testten geçiriyor. Testten geçenler arasında GPS de var. denemeni tavsiye ederim.
O programın linkiini atabilirmisin ? ayrıca o program dogruyu gösterir mi ?

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
O programın linkiini atabilirmisin ? ayrıca o program dogruyu gösterir mi ?

programı telefon hafızasına yüklemelisin. Doğrulunu tam olarak bilmiyorum ama Nokia nın resmi bir programı. benim telefonumda hiçbir şey çıkmadı.

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
evet benim gps bozuk galiba :( cuma aksam resimleri atarım gps görmüyo sanırsam :( k.v.k garantili versem ücretsiz degiştirirler mi :( :(

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
Bence ücretsiz değiştirmeleri gerekiyor. Zaten öylede olucaktır. Sen en iyisi garantiye ver telefonu.

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Bence ücretsiz değiştirmeleri gerekiyor. Zaten öylede olucaktır. Sen en iyisi garantiye ver telefonu.
Ya şu cfw işi bitsin ondan sonra vermeyi düşünüyom :( peki sizin gps de bi arıza yok deyip geri yollarlarsa :(

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
Ya şu cfw işi bitsin ondan sonra vermeyi düşünüyom :( peki sizin gps de bi arıza yok deyip geri yollarlarsa :(

Bence denemeden geri yollamazlar. Bir test cihazı gibi birşeyle test ederler. Yada sen servise gidince az önce verdiğim programı filan gösterirsin. orda belli olur gps de bi sorun olup olmadığı. peki acaba uygulamalardan yer adlı uygulamayı açtığında GPS verisi'ne girdiğinde, çıkıcak ekrandan da Konum seçeneğine girince seçeneklerden Uydu Durumu na baktığın zaman hiç uydu buluyor mu?

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Bence denemeden geri yollamazlar. Bir test cihazı gibi birşeyle test ederler. Yada sen servise gidince az önce verdiğim programı filan gösterirsin. orda belli olur gps de bi sorun olup olmadığı. peki acaba uygulamalardan yer adlı uygulamayı açtığında GPS verisi'ne girdiğinde, çıkıcak ekrandan da Konum seçeneğine girince seçeneklerden Uydu Durumu na baktığın zaman hiç uydu buluyor mu?
Dedigine girdim uydu verisi yok diyor :(

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
açık alanda denemene rağmen uydu verisi yok yazısı çıkarsa GPS de sorun var kardeşim.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Anılbaran, orjinal fw üzerinde de denedin mi? data klasörünü sil, tekrar ovi haritaları çalıştır.

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Anılbaran, orjinal fw üzerinde de denedin mi? data klasörünü sil, tekrar ovi haritaları çalıştır.
Abi o dediini kaç defa yaptım olmadı zaten v60 tayım suan nokianın kendi yazılımı yani.

----------Eklendi @ 22:04:09 ---------- Yazıldı @ 22:00:38 ----------

açık alanda denemene rağmen uydu verisi yok yazısı çıkarsa GPS de sorun var kardeşim.
aynen kardesım ben yıne 2 gün sonra tekrar bi açık alanda denicem. :(

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
GPS'nin bozulduğuna ne zaman karar verdin? Yani çok sık GPS kullandıktan sonra mı oldu yoksa, ara sıra kullanıyordun ve bi ara GPS nin gittiğini farkettin..?

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
GPS'nin bozulduğuna ne zaman karar verdin? Yani çok sık GPS kullandıktan sonra mı oldu yoksa, ara sıra kullanıyordun ve bi ara GPS nin gittiğini farkettin..?
Nisan 2011 de aldım ben. Gps falan ayar cok bilmıyom tabi ozman kurcaladım wifi ile haritada konum bukuyo ama üsttte gps bekleniyo yazıyo sadede tümleşik tikli oldugunda ise hiç bişi bulmuyo çook önemsemedim ama artık önemsiyom o kadar forumda denilenleri buldum yaptım fayda etmedi ugrastım tık yok. ve serd@r kardeşimin verdigi uyg. İle gps in arızalı olduguna iyice kabullendim .gps e tıklıyın failed diyo bi rapor cıkuyo sonunda error diyo . yani bıktım ne yaptıysam olmadı ve bende gps imin arızalı oldugunu kabullendim suana kadar sanırsam hiç konum bulmadı teee tepeye cıktım bunun için 1 saate yakın bekledi tık yok :(

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Serdarın dediği programı bende kullanmıştım ve telefonumda bulunan tüm özellikler için "Succesfully" sonucunu almıştım. Yani GPS gerçekten bozukmuş, buna üzüldüm :S

'İbrahim'

'İbrahim'

Üye
Ordaki program benimde gps ye failed hatası veriyo ama benim harita çalışıyor

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Ordaki program benimde gps ye failed hatası veriyo ama benim harita çalışıyor
He işte bende öyle diyp ama seninki çalısıyo nası iş bende bunu anlamadım :(----------Eklendi @ 22:51:59 ---------- Yazıldı @ 22:51:10 ----------
Serdarın dediği programı bende kullanmıştım ve telefonumda bulunan tüm özellikler için "Succesfully" sonucunu almıştım. Yani GPS gerçekten bozukmuş, buna üzüldüm :S
of of almadan önce bozuktu kesin :( ya ai sende uyg. deneyebilir misin bi? sendede gps testin sagda sarı ünlem çıkcakmı :(

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
He işte bende öyle diyp ama seninki çalısıyo nası iş bende bunu anlamadım :(

----------Eklendi @ 22:51:59 ---------- Yazıldı @ 22:51:10 ----------

of of almadan önce bozuktu kesin :(

Normalde şebeke ile buluyor mu? Arkadaşının internetli sim kartını (varsa) takıp deneyebilir misin?

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Normalde şebeke ile buluyor mu? Arkadaşının internetli sim kartını (varsa) takıp deneyebilir misin?
Ya abi aslında öyle pek hattını verdek kişi yokda bişi aklma geldi ben bi ara sehır dısına geziye gittim 250 mb lık internet pakedi yapmıstım ovi maps falan son sürüm yuklü tabi otobüste sehir halındeyken ovi maps e girdim konum bulmustu ve kadın konusmustu türkçe bişi diyodu sanırsam bi o zaman buldu ama şebekeden mi yedi yokta tümleşik gps mi tikliydi sadede onu hatırlamıyom ama kadın konusmustu ilginç. ama öyle bile olsa bi daha bulmadı hep gps bekleniyo dedi . ücretsiz navıgasyon dediimiz olay hattımdan 5 krs gitmeden sesli bi şekilde navigasyonu kullanmak .şebeke interneti ile olcaksa ne anlamı kaldı ücretsiz navigasyon :(

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
batsın bu dünya :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt