GPS Çoğu Zaman Çekmiyor. Sanki Kapalı Alandaymışım Gibi!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lagers

Üye
    Konu Sahibi
GPS Çoğu Zaman Çekmiyor. Sanki Kapalı Alandaymışım Gibi!
Merhaba arkadaşlar,

Samsung GT - S5620 Monte kullanıyorum, sokak aralarından geçerken falan GPS çekmiyor. Üstelik binalar uzunda değil, engelleyecek bir neden yok. Bir de araç içerisindeyken falan GPS çekmiyor yahu.. Sokak aralarından giderken navigasyon birden duruyor ve GPS uyduya bağlanamıyor.

Sizce neden olabilir acaba? En son çare Samsung'a götüreceğim. Paket servis işine gireceğimden dolayı GPS ve telefon lazım, Samsung'a vermeden önce çözüm bulmam gerek.. :allalla:

_ardaa

_ardaa

Üye
Servisin yapabileceği birşey yok tahminimce sonuçta gps çalışıyor ama bina olunca çalışmıyor gps anten kalitesi kötü demek ki servis birşey yapamaz, samsung için başka gps uygulaması varsa onu dene sorun antenden değilde cihazın kendi gps uygulamasından olabilir.

lagers

Üye
    Konu Sahibi
Servisin yapabileceği birşey yok tahminimce sonuçta gps çalışıyor ama bina olunca çalışmıyor gps anten kalitesi kötü demek ki servis birşey yapamaz, samsung için başka gps uygulaması varsa onu dene sorun antenden değilde cihazın kendi gps uygulamasından olabilir.

Hocam çok sağolun. Route66 kullanıyorum. Yolları da bilmiyorum, İnşallah rezil etmez bizi. :ehe Paket serviste yeniyim bu yüzden navigasyon yazılımı aldım ama işte bu durum canımmı sıktı. Telefon yere düştü 5,10 kere bu yüzden olabilir mi? Biraz fazla dikkatsizim.

ricardo45

ricardo45

Üye
bence gps alıcısından kaynaklanıyor,servise götürmenizi ve bilgi almanızı öneririm

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
Ne kadar bekliyosun bağlanması için?

baranselona

baranselona

Üye
ben eskiden kullanıyodum route66 menü->ayarlar->telefon ayarları->GPS ayarları-> GPS+ ayarları burdan verileri indirin ve sonra tekrar deneyin...

lagers

Üye
    Konu Sahibi
@bRnSL

Verileri indir yaptım malesef yine aynı.

@cCc Maxcı cCc

@ricardo45

En son çare o olacak ama başka yazılım yükledim, eski sürüme nasıl çevirebilirim? :hmmm Garanti dışında kalıyormuş çünkü.

Hocam 2,3 dakika sonra uydular falan gelmeye başlıyor ama birden bağlantı gidiyor arada.

sekil_27

sekil_27

Üye
5800 dene derim ben.birol tr nin modifiyesiyle birlikte .Özellikle navigasyon icın.3 antenide devreye alıyor tel uzerindeki.5 saniye gibi bir sürede baglanıyor ve kopma pek olmuyor.ve ücretsiz sınırsız navigasyon.Senin sorununa gelince anten ve yazılım bence.modifiye önermemdeki maksatta bu olay.normal orjinal yazılımındaki navigasyonda senin yaşadıgin proplemler var o nedenle öneri ve örnek verdim.

lagers

Üye
    Konu Sahibi
5800 dene derim ben.birol tr nin modifiyesiyle birlikte .Özellikle navigasyon icın.3 antenide devreye alıyor tel uzerindeki.5 saniye gibi bir sürede baglanıyor ve kopma pek olmuyor.ve ücretsiz sınırsız navigasyon.Senin sorununa gelince anten ve yazılım bence.modifiye önermemdeki maksatta bu olay.normal orjinal yazılımındaki navigasyonda senin yaşadıgin proplemler var o nedenle öneri ve örnek verdim.

Teşekkür ederim hocam, kullandığım ücretli yazılım diğer sürümlerde malesef çalışmıyor. Mecbur bunu kullanmak zorundayım. :ağlarım:

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
:allalla:

baranselona

baranselona

Üye
usta route66 nın ayarlarına bak bide şu bağlantı ayarlarına GPS olarak wifi modem veya operatör seçili olabilir ayarlarını iyi bi hurcala bozmadan elbet çözersin çünkü normalde uyduya bağlandıktan sonra kolay kolay bağlantısı kesilmez..

lagers

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar paket servis işinde ilk günümdü ve adresleri GPS olmadan buldum. GPS çekmiyor montun içinde. |-)

lagers

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar paket servis işinde ilk günümdü ve adresleri GPS olmadan buldum. GPS çekmiyor montun içinde. |-)

durum hala ayni arkadaslar otobuste bile calisiyor ama montun cebine koyunca calismiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt