Google'ın Lg Nexus 4'ü Ocak Ayında Türkiye'de

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Google'ın Lg Nexus 4'ü Ocak Ayında Türkiye'de

Android işletim sisteminin son sürümü 4.2 sürümü yüklü olarak satışa çıkıcak ilk telefon olan Google ın LG ye ürettirdigi Nexus 4ün Ocak ayında Türkiyede 1000TL civarında fiyat etiketiyle satışa cıkması bekleniyor.

LG'den PC Extra'ya yapılan özel açıklamaya göre dünyanın ilk Android Jelly Bean 4.2 işletim sistemli telefonu Nexus 4 için geri sayım resmen başladı. Nexus 4, Ocak ayının ikinci yarısından itibaren Türk tüketicileriyle buluşacak. Nexus 4 peşin fiyatı ise 1.000 TL dolaylarında olacak. Kesin fiyat bilgisi Ocak ayının ikinci yarısında duyurulacak.

Quad Core Snapdragon S4 Pro 1.5GHz işlemcili ve 4.7 inç ekran boyutlu Nexus 4'ün yalnızca 8 ve 16 GB'lık kapasitelerde satışa sunulmuştu. Ayrıca Google bu telefona harici depolama koymadığını da belirtelim.

Nexus 4 teknik özellikleri ise şöyle:

İşletim sistemi: Android 4.2 Jelly Bean

Ekran: 4.7" 1280×768 piksel kapasitif ekran, 320 ppi

Ekran: Corning Gorilla Glass 2

İşlemci: Quad Core Snapdragon S4 Pro 1.5GHz

Rom: 2GB

Kamera: Ön 1.3MP, arka 8MP arka

Kamera: 8MP'lik arka kamera ile Photo Sphere kullanımı

Bağlantı: 3G, Wifi, Bluetooth 4.0

Kapasite: 8GB ve 16GB

Pil: 2.100 mAh, kablosuz şarj destekli

Nexus 4 fiyatı ABD'de 299 Dolar, Avrupa'da 299 Euro

Google'ın tanıttığı yeni telefon Nexus 4, LG tarafından üretilmiş bir ürün. Android 4.2 işletim sistemli telefonun ekranı ise 4.7" büyüklüğünde. İçinde dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi var, hızı ise 1.5GHz'de. 2GB'lık ROM, 8 ve 16GB'lık kapasite seçenekleri, Photo Sphere özellikli çift kamera, GPS, Bluetooth 4.0, Wifi, 3G'ye ek olarak bilimum sensörlerle birlikte Android 4.2 işletim sistemi bu telefonu yeterince ayrıcalıklı kılıyor.

LG Nexus 4 ile birlikte gelen Android 4.2 özellikleri ise kısaca şöyle:

Photo Sphere: Android 4.2'nin en çok göze batan özelliği diyebiliriz. Telefonun kamerası ile bulunduğunuz noktadan tüm çevrenizi 360 derecelik bir eksende fotoğraflayabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraflar, cihaz içindeki yazılımla birleştirilerek, tıpkı Google Street View – Sokak Görünümü gibi bir moda getiriliyor. Ardından bu çalışmayı dilerseniz Google'la paylaşabilir, dilerseniz Google Plus hesabınızda çevrenizdekilerin göreceği şekilde internete gönderebilirsiniz. Gerçekten de son derece yaratıcı ve olağanüstü bir özellik. Yeter ki doğru ışık altında çekim yapılsın.

Fotoğrafları anında paylaş: Android 4.2'de gelen bir diğer özellik ise çekilen fotoğrafların tercihe bağlı olarak anında size özel şifreli bir alanda internete upload edilmesi, ki bu alan Google Plus hesabınızın altından erişilebilir durumda olacak. Böylece çektiğiniz fotoğrafları daha sonra bilgisayara aktarma gibi bir derdiniz olmayacak. Ancak 8MP'lik kamera ile çekilen fotoğrafların ortalama 1-2MB yer kaplayabileceğini düşünürsek, internet kotanızı sürekli gözetim altında tutmanız gerekeceğini hatırlatırız.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Gelmedi gitti bir türlü ...
Bunun yüzünden gittim galaxy nexus aldim ...

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Note 2 delisi olduğum halde, Nexus 4'ün görünümüne bittim yaaa :aha: ama bi kötü yanı ise hafıza konusu 8-16GB biraz az gibi 32 GB yapıp noktayı koysa daha güzel olurdu (bence) ama güzel cihaz :oke: + Haber için :tşk:

lordufuk

lordufuk

Üye
Fiyat ve performans olarak çok uygun ama kamera ve müzik konusunda sıkıntılı yinede alınacak telefon

Kerim.

Kerim.

Üye
1000lira olmaz abi ya:hmmm

PriZm

PriZm

Üye
Bu telefonu istiyorum.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
:tşk:Telefonda Orjinalde Temple Run Var:kop2:

• Beğen
Tepkiler: bayram yazıcı
71fatih

71fatih

Üye
Stoklar bitti deniliyor piyasada nexus 4 yok Türkiye ye mi gelecek bu ay YOK DAHA NELER.

SheFy

SheFy

Üye
300 dolar burda nasil 1000tl yi buluyor ya imkansiz. vergi desek yine cok fazla

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Ukraynada 700$ burda da 1000$ olur

lordufuk

lordufuk

Üye
Ben geçenlerde okudum üretimi durdurulmuş keşke gelseydi gerçi gelsede almazdım ama :) üzüldüm

AynstaynModeOn

Üye
Keşke 1000 lira olarak çıksa şu anda s2 nin sıfırına bile 1200 tl istiyolar imkanı yok bu özellikte en aşşağı 1500 lira

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...