Google Play Store Daki Uygulama Resimleri Gözükmüyor (Wi-Fi)

Sponsorlu Bağlantılar

deville628

Üye
Arkadaşlar Çözüm için
Ayarlar gir
Kablosuz(wifi) gir
kullandığınız wifi ağına basılı tut
Adı değiştir bas
Gelişmiş Seçenekleri göster bas
DHCP tıkla statik yap
En altta dns1 ve dns 2 modeminizle aynı olması lazım örnek modeminizde dns ayarlarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ise telefonda da aynısı olacak şekilde ayarla
Google güncellemeden sonra ip tanıyamadığı için bu sorun var yardımcı olabildim ise ne mutlu bana

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Arkadaşlar Çözüm için
Ayarlar gir
Kablosuz(wifi) gir
kullandığınız wifi ağına basılı tut
Adı değiştir bas
Gelişmiş Seçenekleri göster bas
DHCP tıkla statik yap
En altta dns1 ve dns 2 modeminizle aynı olması lazım örnek modeminizde dns ayarlarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ise telefonda da aynısı olacak şekilde ayarla
Google güncellemeden sonra ip tanıyamadığı için bu sorun var yardımcı olabildim ise ne mutlu bana
Yahu kardes onu biliyoruz zaten mobil veri icin soruyoruz?

The SLayeR

The SLayeR

Üye
Veride gozukuyor resimler destan ?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Mobil veri de sıkıntı yok açıyor ama sizinki mobil veri de mi açmıyor resimleri
Aynen. Ben iki haftadir hic wifi kullanmadim nerdeyse evde degilim cunku. Avea 3G kullaniyorum ve markette resimler gozukmuyor ve cok yavas yukleniyor sayfalar. Ancak uygulamalari yuklerken gayet hizli indiriyor.
Uygulamalardan google play verileri ve önbellek temizleyip öyle deneyin wifi de görüyormu
Onu cok denedim hatta rom u tekrar bastan temiz kurdum. 4.4.3 kullandigim icin SetDNS gibi uygulamalarda calismiyor.

deville628

Üye
Aynen. Ben iki haftadir hic wifi kullanmadim nerdeyse evde degilim cunku. Avea 3G kullaniyorum ve markette resimler gozukmuyor ve cok yavas yukleniyor sayfalar. Ancak uygulamalari yuklerken gayet hizli indiriyor.
Onu cok denedim hatta rom u tekrar bastan temiz kurdum. 4.4.3 kullandigim icin SetDNS gibi uygulamalarda calismiyor.
Valla gördüğüm kadarıyla galaxy s5 kullanıyorsunuz ve samsungların bazı serilerinde yazılımsal problemler oluyor şimdi ne alaka diyebilirsiniz google play ile ama oluyor işte samsung'da s5 daha yeni çok güncelleme vericektir daha sonrasında bu hataları düzeltiyor veya hattınızdan kaynaklı olabilir
Hattı başka telefonda deneyin google play bakın problem varmı ve sizin telefona başka hat takın örneğin türkcell falan yine problem varmı deneyin

The SLayeR

The SLayeR

Üye
Bende veride ve wifiideyken telden ip dgstrince resimler gozukuyor

deville628

Üye
Bende veride ve wifiideyken telden ip dgstrince resimler gozukuyor
Evet çünkü telefon ototmatikman statik ıp seçince modemin ıp sini görüyor ve resimler görünmeye başlıyor zaten sıkıntı google play güncelleme getirince oldu sadece google play telefonlarımıza ıp kendi tanımladı ve modemlerle ıp tutmadı ama biz elle düzeltip sorun ortadan kalkıyor ama arkadaşın sorun herkes gider mersine arkadaşın ki tersine olmuş :)

The SLayeR

The SLayeR

Üye
Evet çünkü telefon ototmatikman statik ıp seçince modemin ıp sini görüyor ve resimler görünmeye başlıyor zaten sıkıntı google play güncelleme getirince oldu sadece google play telefonlarımıza ıp kendi tanımladı ve modemlerle ıp tutmadı ama biz elle düzeltip sorun ortadan kalkıyor ama arkadaşın sorun herkes gider mersine arkadaşın ki tersine olmuş :)
Aynen ole

doganhu

doganhu

Üye
Bende de aynı sorun vardı ama uzun araştırmalardan sonra çözdüm. Çözüm aslında çok basit Google Play Storeden "Static Dns for wifi" indiriyorsunuz. Ayarlar kısmına hiç dokunmadan (tanımlı olarak dns: 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak geliyor) programın üst kısmındaki statick dns disable yazan yere dokunarak enable yapıyorsunuz. Sonra wifi kapatıp açıyorsunuz playstoreye girerek sorunun çözüldüğünü görüyorsunuz

VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
DNS'i değiştirince düzeliyor sorun, :tşk:

mtc1996

mtc1996

Üye
maxicep ailesi sorun internet bağlantı hizindan kaynaklanıyor. .. bir nedenode bu...

McBoltt60

McBoltt60

Üye
net hizindan oldugunu düşünmüyor um....
1gb 30 dk 45 dk da iniyo ..
DNS ILE ALAKALI ...

• Beğen
Tepkiler: bby-34
mtc1996

mtc1996

Üye
kardes dns alakası yok internet hızı yuzunden oluyor

McBoltt60

McBoltt60

Üye
ya hocam benim net hzi suan nornal diyorum
dns degistirdigim an ykleme resimler bunun gibi bazi sorunlar duzelmis oldu.ss
bende oyle düşünmüştüm ki oyle değil. ss
belki bilmedim ayri konu lar vardir elbet simdi kesin demim yani ....

• Beğen
mtc1996

mtc1996

Üye
bi internet denen sistemi iyice bir araştır bence çok garip şeyler goreceksin usta ... :)

McBoltt60

McBoltt60

Üye
biliyorum ama daha ayrintili konular icin söylemiştim ..
ksreesim ama imkansiz dns ...

• Beğen

Üst Alt