Google, Huawei ile işbirliğini bitirdi! Intel ve Qualcomm'da katıldı!

Sponsorlu Bağlantılar

 • 20 Mayıs 2019
 • 48 Okunma
 • 0 Cevap

 1. 20 Mayıs 2019 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Google, Huawei ile işbirliğini askıya aldığını açıkladı. Intel ve Qualcomm gibi büyük çip üreticileride Huawei desteğine son verdi.

  Google, Intel ve Qualcomm'un Huawei desteğine son vermesi ne anlama geliyor?

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kararın ardından sosyal medyada Android işletim sistemi kullanan Huawei telefonların güncelleme almayacağı ve bazı Google servislerinin çalışmayacak olması gündeme geldi.

  Android resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre mevcut Huawei telefonlarda Google Play ve Google Play Protect çalışmaya devam edecek. Yeni üretilen telefonlarda ise bu servislerin devre dışı olacağı anlaşılıyor.

  Huawei'nin yeni telefonlarında izleyeceği yol haritası oldukça merak ediliyor. Huawei'nin kendi işletim sistemi ile yola devam edeceği konuşuluyor. Gelen bilgilere göre yeni cihazlarda Google Play Store yer almayacak ve YouTube, Gmail gibi önemli servislere erişimin sağlanamaması öngörülüyor.

  Huawei'den gelen ilk açıklamalar şu şekilde:


  Intel, Qualcomm ve Broadcom çip üreticileride Huawei yasağına katıldı. Qualcomm ve Broadcom markaları mobil işlemci ve modem yongaları üretiyor. Huawei kendi işlemci ve modemlerini ürettiği için bu konuda bir sıkıntı yaşaması beklenmiyor. Intel ise Huawei'ye dizüstü bilgisayar modelleri için işlemci satıyor. Intel'in bundan sonra Huawei'ye dizüstü bilgisayar için işlemci vermemesi bakalım nasıl sonuçlar doğuracak?
   


  Yazan: ANIL

  Sponsorlu Bağlantılar

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/06/2019 - 03:09