Google Asistan Launcher Artık Android 4.1 Jelly Bean ve Üzeri Cihazlarla Uyumlu

 • 7 Ağustos 2014
 • 619 Okunma
 • 4 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >  Google’ın Android 4.4 KitKat birlikte yer verdiği Google Launcher uygulaması ilk olarak Nexus 5′te yer aldı. Yeni Launcher uygulaması Android 4.4 güncellemesi sonrası her ne kadar diğer Nexus ve Google Play Edition cihazlarda yer almamış olsa da, Google yeni başlatıcıyı Google Play’de yayınlayarak daha fazla kullanıcının yararlanmasını sağladı.


  Android Jelly Bean’da yer alan arayüze nazaran daha sade ve şeffaf bir yapı barındıran Google Asistan Launcher’da büyüyen ikonlar, değişen bazı simgeler, durum çubuğu simgelerin beyaza bürünmesi, widget bölümünün ana ekranda arka bölüme yerleştirilmesi ve daha geçişler öne çıkan yenilikler oldu.

  Şimdiye kadar sadece Android 4.4 KitKat ve üzeri cihazlar tarafından desteklenen Google Asistan Launcher yayınlanan güncellemeyle birlikte artık daha fazla Android cihazda kullanılabilecek. Google’ın yeni başlatıcısı artık Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri versiyonlarla uyumlu hale getirildi. Jelly Bean’in tanıtımı üzerinden iki yıl geçmesine rağmen hala Android ekosisteminin yarısı tarafından kullanılıyor.

   


  Yazan: EmekHırsızı
 2. Kullanımı gerçekten sade ve hızlı bir launcher, Google'ı tebrik etmek gerek. Diğer launcher'ları kurunca hangi cihaz olursa olsun çin malı gibi duruyo yaa :)
   
 3. Bence gereksiz. İsteyen saf android ROM yükler zaten.
   
  iPhone ile gönderdi
 4. yükleyemeyenlerde var ama. Mesela hiç aosp roma sahip olmayan cihazlar var, yada knox sayacını artirmaktan korkan kullanıcılar.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 5. launcher baya iyide , önceden 4.4 üzeri her cihaz kullanmıyordu sadece 4.4 üzeri nexus ve play editionlu cihazlar kullanabiliyordu. :)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/12/2018 - 00:41