İndeks Google Arama Sonuçlarında Ani Düşüşlere Neden Olabilecek 4 Önemli Unsur


TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Dijital yaşamda verilen mücadelenin ne kadar zor olduğu inkar edilemez. Arama motorları genellikle müşterilerinizin internet siteniz ile etkileşime geçtiği ilk yerdir. Arama motorlarında ani bir düşüş yaşadığınızı görürseniz, sitenizin Google tarafından cezalandırılmış olabileceğini aklınızda bulundurmalısınız.


Paniklemeden önce bunun nedenini düşünmek için kendinize bir dakika ayırınız. Düzeltilmesi çok basit olsa bile bu basit nedenlerle sıralamalarda yaşanılan düşüşün sorumlusu hiç şüphesiz ki Google’dır. Google’ın kullanıcıları her zaman daha ön planda tuttuğunu unutmamak gerekir. Google -ya da başka bir arama motoru- neden içeriğinize öncelik vermiyor? Google, sitenizi kullanıcı gözü ile incelediğinde, düşüş yaşadığınız anahtar kelime çevresince internet sitenizde neyi sevmez?

Bu yazıda, Google sıralamalarda düşmenize neden olabilecek 4 önemli unsurdan bahsedeceğiz. Google sıralamalarda düşme nedeniniz, aşağıdakilerden biri olabilir.

Site Taşıma İşlemleri

Yeni bir alan adına mı taşındınız? Taşınma işlemleri, internet sitenizin arama sonuçlarında düşmesine neden olabilecek en büyük nedenlerden biridir. Sıralamanızı korumak ya da yukarılara çıkmak istiyorsanız, bu adımı doğru bir şekilde atmanız önemlidir. Yönlendirme doğru bir şekilde yapılmamış ve mevcut sıralamayı sürdürmek için yeni sayfalar optimize edilmemiş ise bunu yaşayabilirsiniz. Site taşıma işlemlerine başlamadan evvel güçlü bir taşınma stratejisi oluşturduğunuzdan emin olunuz.

Anahtar Sözcükler

Anahtar kelimenin bol bol ve gereksizce kullanılması, arama sonuçlarında düşmenizin en büyük sorumlusudur. Anahtar kelimeleri bolca ve gereksizce kullanan insanların yarısından çoğunun, bir şeylerin yanlış olduğundan dahi haberi yok.

İçerik Çoğaltma

Google’a göre sıralamadaki en büyük düşme nedeni, içeriklerin çoğaltılması ile doğrudan ilişkilidir. Yinelenen içerik ve orijinal içerik, Google’ın kafasını karıştırır ve hangi yazının önde çıkacağını seçemez hale gelmesine neden olur.

Kırık ve Kötü Bağlantılar

Sitenizdeki bağlantılar kırık veya kötü amaçlı bağlantılardan oluşuyor ise sıralama üzerinde ciddi bir düşme gözlemleyebilirsiniz. Bu bağlantılar, bağlantının sahibi tarafından kasıtlı olarak kaldırılmışsa Google’a bunu bildirebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

Benzer Konular

Kavalcılı Köyün Faresi
Cevap
3
Görüntüleme
115
Genc007
Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
60
Eren Değerli
Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
173
Eren Değerli


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt