Google Arabası Kaza Yaptıı, Ortalık Karıştı

 • 19 Eylül 2013
 • 349 Okunma
 • 0 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >
  Casus zannedilerek durdurulan araçların ardından, Endonezya'da bir Google aracı iki kazaya karıştı, panik yapan sürücü kaçtı.

  İnternet arama motoru Google'ın bugünlerde başı bir "eşek"le dertte. Google'ın sokak fotoğraflarını çeken bir aracının Botsvana'da bir eşeği çiğnediği iddia edildi.

  Endonezya'nın Java adasındaki Bogor kentinde sokakları arşınlayan bir Street View arabası, iki kazaya karıştıktan sonra kullanılamaz hale geldi. Google sürücüsü ise panik yaparak olay yerinden kaçtı.

  BBC'nin haberine göre, tepesinde Street View kamerası bulunan Subaru marka otomobil, Bogor sokaklarında gezinirken ilk önce bir minivana çarptı. Minivan sürücüsüyle beraber tamirciye giden sürücü, 200 bin rupi, yani 17.50 dolar civarındaki faturayı görünce, kaçarak aracına atladı.

  Bu noktadan sonra olaylar kontrolden çıktı. Yaklaşık 3 km yol alan Subaru, karşısına çıkan ikinci bir minivana tosladı. İyice panikleyen sürücü, olay yerinden uzaklaşmak isterken bu sefer park halindeki bir kamyonete çarptı.

  Oto tamircisinden takibe başlayan ilk minivanın sürücüsü, Google aracını yakalayınca, ortalık birbirine girdi.

  ŞANSIZLIK PEŞİNİ BIRAKMADI

  Kimsenin yaralanmadığı olay, Street View Endonezya operasyonlarına beklenmedik bir darbe vururken, şirket itibarı da yerel halk gözünde darbe yedi.

  Google Endonezya iletişim müdürü Vishanu Mahmud, AFP haber ajansına, "Bu tür olayları çok ciddiye alıyoruz. Gerekli işlemlerin yapılması için yerel yetkililerle beraber çalışıyoruz" dedi.

  Google araçları, geçmişte birçok talihsiz vakaya karışmıştı. Bu yıl başında Botsvana'da bir eşeğe çarpmak ve ölümüne neden olmakla suçlanan Street View arabaları, kısa süre önce de Tayland'da bir kasabada hükümet adına casusluk yaptığı düşüncesiyle yerel halkın hışmına uğramıştı.
   


  Yazan: hikmet366

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/02/2019 - 05:02