Gökyüzüne Açılan En Büyük Bayrak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Gökyüzüne Açılan En Büyük Bayrak
Kayseri'deki 1. Komando Tugay Komutanlığı paraşütçüleri, dünyada ''gökyüzünde açılan en büyük bayrak' rekorunu kırdı.
17 Aralık 2005 11:28
<div align="center"></div>
513 metrekare büyüklüğündeki Türk Bayrağı gökyüzünde dalgalandırıldı

Kayseri&#39;deki 1. Komando Tugay Komutanlığı paraşütçüleri, dünyada &#39;&#39;gökyüzünde açılan en büyük bayrak&#39; rekorunu kırdı. Kayseri&#39;nin İncesu İlçesi yakınlarındaki paraşüt atlatma sahasına Şehit Teğmen Hasan Bak isminin verilmesi ve burada şehitler anısına yaptırılan anıtın açılışı için tören düzenlendi.

GUİNNES&#39;E GİRECEK
Tören sırasında dünyada &#39;&#39;gökyüzünde açılan en büyük bayrak rekoru&#39;&#39; da kırıldı. Guinnes Rekorlar Kitabı&#39;na girmesi için yapılan rekor denemesinde Üsteğmen Gazali Petek, 2000 metre yükseklikte uçaktan atladıktan sonra 1700 metre yükseklikte 513 metrekare büyüklüğündeki Türk Bayrağı&#39;nı gökyüzünde dalgalandırdı. 18.6 metre eninde ve 28.5 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı&#39;nın gökyüzünde dalgalanışı, sis yüzünden güçlükle izlenebildi.

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
helal olsun

slayer

Üye
bu olay 3-4 gün önce oldu...
helal olsun...

muraoyak

Üye
gerçekten helal olsun

jöly

Üye
bir de bayrağımıza saygı konusunda daha duyarlı olsak bence daha önemli&#33;&#33;

ukalaboy

ukalaboy

Üye
Ne Mutlu Türküm Diyene

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
TV&#39;de izlemiştim gerçekten..

cllgr

cllgr

Üye
bende tv izledim görülmeye değerdi,yalnız sis varmış biraz izliyenler tam görememişler ama tv net gözüküyordu.güzel gösteriydi bende helal olsun diyorum...

tofy

Üye
süperrrrrrr

neocleric

Üye
tüylerim diken diken oluo böle şeyleri görünce helal olsun

__Midas__

__Midas__

Üye
helal olsun.....

abuvice

abuvice

Üye
Bu mesajın içeriği mevcut değildir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt