Göçük Altında Kalan Kanalizasyon İşçisi Hayatını Kaybetti

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Göçük Altında Kalan Kanalizasyon İşçisi Hayatını KaybettiOrdu'nun Çamaş ilçesinde kanalizasyon işinde çalışan bir işçi meydana gelen göçük sonucu hayatını kaybetti.

Olay, bugün 10.00 sıralarında Ordu'nun Çamaş ilçesi, Sucuali Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Çamaş Belediyesi tarafından bir firmaya ihale edilen alt yapı kanalizasyon ve arıtma tesisi projesinin çalışmaları esnasında 34 yaşındaki Fahri Mert, 4 metrelik bir çukurda beton boruların döşenmesi esnasında çukur kenarındaki toprağın tekrar çukura kayması sonucu toprak altında kaldı. Kayma sonrası aynı yerde bulunan ağabeyi Süleyman Mert ve diğer arkadaşları tarafından ağır yaralı olarak kurtarılmaya çalışılan Fahri Mert'in, olay yerine gelen 112 Acil ekipleri tarafından hayatını kaybettiği belirlendi.
Bu arada, ağabey Süleyman Mert, kardeşinin toprak altından çıkartılma esnasında yaşadığını ileri sürdü. Kardeşinin hastane yerine, aile sağlı merkezine götürüldüğünü belirten Mert, "Hastaneye gitme belki kurtarılabilirdi" dedi.

Öte yandan, Çamaş Belediye Başkanı Yaşar Aktaş da, "Belediyemiz tarafından ihale edilen alt yapı kanalizasyon ve arıtma projesinde çalışan Fahri Mert isimli bir işçimiz, beton boruların döşenmesi esnasında meydana gelen göçüğün altında kalmıştır. Göçüğün altından çıkartıldıktan sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı" diye konuştu.
Samsun'un Atakum ilçesine bağlı Taflan bölgesinden olan Fahri Mert'in evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Mert'in cenazesi otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. - Ordu
 


Üst Alt