GM Discovery Recovery Açamayanların Çözümü ve Boot Fix

• 28 Ağustos 2014
  • 35083 Okunma
  • 58 Cevap

1. GM discovery-I telefononuzda stock ya da custom recovery e bir türlü giremiyorsanız bu yazı ile CWM ya da PHRİZ Recoverye sorunsuz girebileceksiniz!

///////////////////////////////////////////////

--->BAŞLAMADAN ÖNCE TELEFONUNUZ *ROOTLU* OLMALIDIR!<---
    -Önce işimizi görecek programımızı indirelim.
    Google Play:
    Flashify (for root users) - Google Play'de Android Uygulamaları
    Alternatif Link:
    Zippyshare.com - com.cgollner.flashify-1.8.3-APK4Fun.com.apk

-Sonra Kurmak istediğimz recovery dosyamızı indirelim.
    Phriz recovery ;
    recovery-Phrilz-6.27.4_cyber71khan.img — Yandex.Disk
    Cwm Recovery ;
    Yandex.Disk
    -Linklerden istediğiniz recovery dosyasını indirdikten sonra hafıza kartınızın ana dizinine atın.
    -Flashify programımızı açalım.
    -Programı açtığımızda 'recovery image' seçeneğine girelim.
    -Hafıza kartımızın ana dizinine attığımız recovery dosyamızı seçelim ve onaylayalım(root izni gelirse onu da onaylayalım) ve program flaşlayacaktır.
    -15-20 saniye gibi süre sonunda program bize 'telefon recovery de başlasın mı?' diye soru soracaktır.Onaylayalım ve telefonumuz CWM ya da PHRİZ recovery modda açılacaktır.

----------------------------------------------------------------

BOOT Fix;
    Discovery-1 modeline ROM attınız (örn:miui lewa samsung s4) ve açılışta takılı kaldıysa bu dosyayı SADECE AÇILMAYAN ROM'larda CWM den hiçbir sıfırlama yapmayıp flaşlayın.
    Buyrun Link;
    Yandex.Disk

NOT:
    Benim telefonum 16 GB modeli olduğu için sadece bunda denedim.4 GB modelinde de yüksek olasılıkla olacaktır.

NOT2:
    Pogram kısıtlı olduğu için günde sadece 3 kez flaslama yapmaníza olanak sağlıyor(kısıtsız fu ll çalışanını bulamadım yani yok).Ama siz telefonunuzdaki saati 1 gün ileri alaraktan SINIRSIZCA flaşlama yapabilirsiniz.
    Kolay Gelsinn.. :)

NOT3:
    İznim olmadan paylaşana HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..!

Yazan: 03ramazan
    Mobil cihaz ile gönderdi
    Son düzenleme: 11 Mart 2015
    veliahht ve mtndzn bunu beğendi.
  2. Cokk tskkur ederim. Cwm yukleyeyim derken artik gmd de recovery moda giremez olustum. Bu yoktem ile artik sorunsuz recovery mod aciliyor.

Mobil cihaz ile gönderdi
    alideveliahmet ve 03ramazan bunu beğendi.
  3. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    mtndzn bunu beğendi.
  4. peki telefonu orjinal recovery moduna geri döndürebilirmiz.
    oluyorsa nasıl yapabiliriz acaba.

5. Ben orjinal rom u cwm den kurarak orjinal recovery i getirmistim . Bu programla oluyor mu denemedim

Samsung ile gönderdi
  6. Kardeşim çok sağolasın o kadar recovery denedim olmadı bu oldu helal olsun:yuru :alkis:alkis:alkis:alkis:thumbup::thumbup:

03ramazan bunu beğendi.
  7. rica ederim :)

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. Kardeşim bu dediğin program limkini atarsan deviniriz neredrn indireceğiz bulamadım hiç

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. Tamam kardeşim uygulama ismi yazıyordu ve google play de var ama yine de isteğin üzerine linkleri verdim

Mobil cihaz ile gönderdi
  10. Çok teşekkür ederim dostum ayarladım benim tele hiç olmuyordu

Nexus ile gönderdi
    03ramazan bunu beğendi.
  11. ben neden yapamıyorum recoveriy ımage diyince hafıza kartına atığım daosyayı bulamıyorumn

12. Hafıza kartının içine gır baska bı klasore gırmefen buraya at recovery.img uxantısı olmalı img uxantısına dikkat edelım

Mobil cihaz ile gönderdi
  13. Sadece gmd mi yoksa başka telefon tabletlerdede çalışır mı ?

14. Dıscovery e yuklenemeyen partı farklılıgı olan telefonlar ıcın bu yontemı kendım buldum paylastmm.dıger modeller ya da telefonlarının yukleme yontemlerı vardır google da bulabılırsın. Olmazsa alternatıf yontem ı de vardır. Ben dıscovery1 harıc baska telefonda denemedım bunu

Mobil cihaz ile gönderdi
    ogzhnoTr bunu beğendi.
  15. kardeşim beni ne kadar mutlu ettiğini bilemezsin... ne zamandır uğrasiyordum, beceremiyordum. allah tuttuğunu altın etsin.

03ramazan bunu beğendi.
  16. Ben cwm recoveryi yüklemiştim. Tekrar orjinal recoveryi mobile uncle tools ile yüklüyorum ama recoveryi mod ile açarken telefon gm yazısında takılı kalıyor resetliyor telefon kendini. Mobile uncle tools ile tekrar cwm recoveryi yüklediğimde açılıyor bu sefer. Bu konuda anlatılanlar orjinal recovery değil herhalde. Orjinal recoveryi nasıl yükleyebilirim ?

17. Kardes orj recovery.img dosyasini indir. Adini recovery.img ile degistir oyle yap.

Mobil cihaz ile gönderdi
  18. Adı zaten recovery.img olarak attım telefona yüklüyorum olmuyor. Ama cwm recovery yi yükleyince recovery açılıyor.

19. Stock rom yukle en iyisi. Kesin cozum.

Mobil cihaz ile gönderdi
  20. Stock rom yüklü zaten 4.2.1 JB. Lgend rom yüklemek için CWM yüklemiştim. Stock roma dönünce cwm kaldı

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
12/12/2018 - 18:31