Gitara Başlamak

Sponsorlu Bağlantılar

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Gitara Başlamak
Arkadaşlar depomuzda küçükken hevesle aldırdığım ama sonra yüzüne bile bakmadığım klasik gitarımı buldum. Şimdi hem boş zamanlarımı değerlendirmek hemde hobi olarak başlamak istiyorum. Kursa filan gitmeden evde kendim birşeyler yapmak istiyorum. Nasıl başlamalıyım neler yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
İnternetten videolarını izleyebilirsin mesela :oke:

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarım yok şuan. Video izleyemiyorum.

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Bilen bi arkadaş bul onla takıl :D

0MG90

0MG90

Üye
Kursa git :D

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Kursa gitmeden evde birşeyler yapmak istiyorum

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
0MG90

0MG90

Üye
İmkansızı başarmak mı istiyorsun :D yorumlara göre; kendin çal artık çala çala öğren

• Beğen
Tepkiler: .caner. ve UpOneTR
mürteza16

mürteza16

Üye
Bence kendin gitari keşfetmeye çaliş. Kendince denemeler yap. Bu sayede kendini geliştirirsin. :oke:

• Beğen
Tepkiler: .caner.
mürteza16

mürteza16

Üye
"Hiçbir şey imkansiz değildir."

• Beğen
Tepkiler: beytullah6767 ve .caner.
.caner.

.caner.

Üye
:ehe Aslında sesleri öğrenince çok kolay gelir. (Bateri de öyle ;) )

0MG90

0MG90

Üye
Oo caner bateri mi öğrendin :ehe

Mert

Mert

Üye
Elbette kendin bir şeyler öğrenirsin ama kursa gitmeden olmaz. Tekniğini yanlış geliştirirsin ve alıştığın yanlışı düzeltebilmen çok zordur.

• Beğen
Tepkiler: MrCaesar ve kullanıcıadları
Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Herşeyden önce ben solağım. Tellerin yerini değiştirmem gerekir herhalde.

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Sadece okuyarak bu işi öğrenmen açıkçası biraz zor.Kitapta şunlara bas, şunları yap v.s diyecek tabi fakat sen neyin ne anlama geldiğini nasıl yapacağını okuyarak çıkaramazsın ki.En azından 1-2 video izleyebilmelisin ki sahilde oturup eşe dosta hava atıcak, vakit geçirtirecek kadar bir şeyler çalabilesin.Diğer türlü de öğrenirsin okuya okuya az biraz fakat işi azıcık bilen birisi için çaldığın şey korkunç gelecektir tekniği kendi başına doğru öğrenemeyeceğinden dolayı.

Normalde solaklar için kullanılan gitarlar ayrı olurlar fakat tellerin dizilişini değiştirerek ve gitarı ters tutarak bir solak gitarmış gibi çalabilirsin tabi...
:ehe Aslında sesleri öğrenince çok kolay gelir. (Bateri de öyle ;) )

Davul gibi düşünme bu işi canım :ehe Sesleri öğrenmesi için önce doğru şekilde sesleri duyurmayı öğrenmesi lazım.Sağ el ve sol el teknikleri öyle kolay oturmuyorlar eğitim almadıkça ki videoda izleyemeyecek arkadaş.

Dediğim gibi yapmak istediğin şey biraz zor fakat imkansız değil.Ders alan ya da internetten eğitim videolarını izleyip onlara göre ilerleyen bir insanda bir kaç kat daha fazla çalışmalısın, düşünmelisin ki onların seviyesinde ilerleyebilesin.Azimliysen önünde bir engel yok yani ^.^

• Beğen
.caner.

.caner.

Üye
Sadece okuyarak bu işi öğrenmen açıkçası biraz zor.Kitapta şunlara bas, şunları yap v.s diyecek tabi fakat sen neyin ne anlama geldiğini nasıl yapacağını okuyarak çıkaramazsın ki.En azından 1-2 video izleyebilmelisin ki sahilde oturup eşe dosta hava atıcak, vakit geçirtirecek kadar bir şeyler çalabilesin.Diğer türlü de öğrenirsin okuya okuya az biraz fakat işi azıcık bilen birisi için çaldığın şey korkunç gelecektir tekniği kendi başına doğru öğrenemeyeceğinden dolayı.

Normalde solaklar için kullanılan gitarlar ayrı olurlar fakat tellerin dizilişini değiştirerek ve gitarı ters tutarak bir solak gitarmış gibi çalabilirsin tabi...

Davul gibi düşünme bu işi canım :ehe Sesleri öğrenmesi için önce doğru şekilde sesleri duyurmayı öğrenmesi lazım.Sağ el ve sol el teknikleri öyle kolay oturmuyorlar eğitim almadıkça ki videoda izleyemeyecek arkadaş.

Dediğim gibi yapmak istediğin şey biraz zor fakat imkansız değil.Ders alan ya da internetten eğitim videolarını izleyip onlara göre ilerleyen bir insanda bir kaç kat daha fazla çalışmalısın, düşünmelisin ki onların seviyesinde ilerleyebilesin.Azimliysen önünde bir engel yok yani ^.^

Abo :( Ben Gitar da Çalarım diye düşünüyordum. :züü:

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Abo :( Ben Gitar da Çalarım diye düşünüyordum. :züü:

Öğrenirsin zaten klasik gitar falan düşünüyorsan.Video cidden yardımcı oluyor ama hiç temel yoksa video bile izlemeden zor olur dediğim gibi.Video izleme konusunda herhangi bir sorunun yoktur diye düşünüyorum senin ?

• Beğen
.caner.

.caner.

Üye
Öğrenirsin zaten klasik gitar falan düşünüyorsan.Video cidden yardımcı oluyor ama hiç temel yoksa video bile izlemeden zor olur dediğim gibi.Video izleme konusunda herhangi bir sorunun yoktur diye düşünüyorum senin ?
Yok tabi ki; ama kurslarına gitmeyi düşünüyorum, bas çok istiyorum.

Üst Alt