Püf Noktası GetContact silme işlemi nasıl yapılır?


TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi


Sizi arayan numaraların kim olduğunu ve sizi insanların rehbere nasıl kaydettiğini gösteren uygulama son günlerde oldukça popüler. Peki GetContact numara silme işlemi nasıl yapılır? GetContact silme neden önemli? GetContact hesap silme nasıl yapılır? Sorularını gelin hep beraber cevaplayalım.

GetContact silme neden önemli?
Uygulama marketlerinde yer alan telefon numarası sorgulama uygulamalarının iyi yönü kadar kötü bir yönü olduğunu da unutmamak gerekli.

GetContact gibi telefon numarası sorgulama uygulamalarına giriş yaptığınız zaman uygulama, otomatik olarak sizin telefon numaranızı kim olduğunuzla birlikte sisteme kaydediyor. Eğer uygulamanın rehberinize erişmesine izin verirseniz de rehberinizdeki tüm numaraları sisteme aktarıyor.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Bu işin kötü tarafı kendi ellerimizle yüzlerce veriyi hiç tanımadığımız kişilere teslim etmemiz. Ücretsiz bir uygulama olan GetContact ve benzeri diğer uygulamaların en büyük gelir yöntemleri arasında ise zaten toplanan bu veriler yer alıyor. Günümüzün en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un da şu günlerde tamda bu konu sebebiyle hedef tahtasında olduğunu unutmamak gerekli.

İşin bir diğer kötü tarafı ise siz bu uygulamayı kullanmamış olsanız bile sizin numaranıza sahip olan birisinin bu uygulamayı kullanmasıyla sisteme numaranız kayıt ediliyor. Bu yazıda bende size GetContact numara silme işlemini adım adım anlatıyorum...

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


İşte GetContact hesap silme!
Oldukça kolay olan GetContact numara silme işlemi için sisteme eklenen Unlist özelliğini kullanıyoruz. Bunun için ilk olarak uygulama içerisinden hesabınızı silmeniz gerekiyor.

1. Adım: Uygulama içerisinde yer alan ayarlar sekmesine girim.

2. Adım: GetContact Hakkında sekmesine giriş yapın.

3. Adım: Hesap Ayarları sekmesine giriş yapın.

4. Adım: Hesabı sil seçeneğini seçin.

Bu işlemlerin ardından GetContact hesabınızı silmiş oluyorsunuz. Ancak numaranız hala sistemde yer almaya devam ediyor. Numaranızı GetContact rehberden silme içinse Unlist özelliğini kullanıyoruz.

1. Adım: GetContact Unlist sayfasını tıklayarak açın.

2. Adım: Açılan sayfada ilgili boşluğa numaranızı yazın.

3. Adım: Unlist butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Bu sayede numaranızı GetContact rehberden silme işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. GetContact numara silme işlemi bu adımları uyguladıktan sonraki 24 saat içerisinde tamamlanacak.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt