gereksiz süre dolması beklemeden sınırsız dosya indirme,uzakdan modem resetleme içeride buyrun..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
salkin

salkin

Üye
    Konu Sahibi
gereksiz süre dolması beklemeden sınırsız dosya indirme,uzakdan modem resetleme içeride buyrun..
Eğer Rapidshare vb, sitelerden sürekli yüksek boyutlu dosyalar indiriyorsanız muhakkak işinize yarayacak bir dosya. Özellikle JDownloader veya CryptLoad gibi programlarla linkleri toplu halde atıp indiriyorsanız tam yerine geldiniz. Peki bu reset.bat denilen şey ne işe yarar?

Diyelimki attınız listeye programla linkleri ve rapidshare vs. üyeliğiniz yok. Normalde her linkten sonra 15-20dk beklemeniz yada modemi açıp kapamanız gerekir. İşte bu dosya ile klavye ve fareye hiç mani olmadan arka planda sizi rahatsız etmeden modeminizi resetler ve kesintisiz olarak download edersiniz. Bu aslında bir macrodur ve bu reset.bat dosyasının imacros diye bir programla yapıldığını belirtelim.

Formattan sonra silenen reset.bat dosyamı yapayım diye niyetlenmişken bunu görsel olarak anlatıyım istedim. Aceleyle yapılmış bir anlatım olsa da faydalı olacaktır. Tabi bu benim modemimle (datron’la)yapılmış anlatım. Siz aynılarını kendi modeminizi resetleyerek yapacaksınız.
1-öncelikle aşağıdaki verdiğim kombinasyonu bir not defteri içerisine kaydediyoruz ve txt uzantısını bat olarak değiştiriyoruz.

@echo off
start
tree "C:Users" /f
taskkill /f /im iexplore.exe

bu şekilde bir bat dosyası oluşturursak eger modeme girmenin iki yolu var
modemle gelen cd deki programı kurmak birde modemin yerel IP adresini kullanarak Internet Explorer sayfasının adres yerine yerel IP yazarak modeme girmek verdigim bat dosya komutlarıda bu işi yapıyor otamatik IP adresini sayfaya yazıyor ikinci verdigim komutları kullanırsanız explorer i kendisi kapatıyo

tek tık da modem reset kardeşlerim...

yalnız 1 indirme bittikten sonra tıklayın ki indirmekte olduunuz kesilmesin ;)
UĞRAŞAMAK İSTEMEYENLER İSE
aşağıda koyduum 'modem resetleme dosyası.txt' dosyasının uzantısını bat yapın ve bekelemeden indirmeye başlayın kardeşlerim nasıl bat yapılcanı bilemeyen arkadaşlar için

basit bir şekilde sadece uzantıyı değiştirmek için.. Denetim Masası > Klasör Seçeneklerini açın ordaki "bilinen dosya türleri için uzantıları gizle "yazısındaki işareti kaldırın
sonra gel uzantısını değiştirmek istediğin dosyaya(modem resetleme dosyası.txt) sağ tıkla ad değiştir de ve noktadan sonraki 'txt' yi bat uzantısı ile başarılı bir şeklinde değiştir...

yukarıda anlatıığım reset yöntemini pikatelairmax modem de denedim ve hiç bir sorun olmadan kullanıyorum. deiğer modemler için garanti veremem . iyi çalışmalar kardeşlerim

• Beğen
Tepkiler: pRime.

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
:tşk:

salkin

salkin

Üye
    Konu Sahibi
ne demek kartdeşim faydalı oldabildiysem ne mutlu :)

ungood20

ungood20

Üye
arayüze şifre koydum reset atamazlar galiba

salkin

salkin

Üye
    Konu Sahibi
hangi şifre kardeşim admin olarak giriş yapılanı mı diyosun

--------------- Ekleme ---------------

ungoodd :D :D sende heeee.. merak etme reset atmak isteyen hertürlü atar :D

Rebelyus

Üye
gelin ben size presini vereyim turbonun ordan istediğinizi indirin ya

alfonso55

Üye
ver kardes..

salkin

salkin

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim veriyorsan ver bir de onu deneriz ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt