Gençler için en uygun tarife hangisi (karşılaştırma)

Sponsorlu Bağlantılar

bbho86

Üye
    Konu Sahibi
Gençler için en uygun tarife hangisi (karşılaştırma)
Bütün operatörleri kullanmış birisi arak kandırılmaktan bıktım artık.Gsm operatörlerinin hepsi gençler aslında kendisinin en avantajlı olduğunu söyler ama gerçekte en avantajlısı hangisi . Şimdi bir karşılaştırma yaparak en avantajlının hangisi olduğunu bulmaya çalışalım ay da 30 lira yüklediğimizi düşünüp başlay ım artık ve gerçekten kimin ögrenci dostu olduğunu görelim.

1)Turkcell Genç Tarife;Toplam 35 milyon abo siyle turkcell rakiplerine oranla çok avantajlı.

A-30 lira yüklemeye yöne 120 dk hediye. 120 dk hediyeyle toplamda 55 milyon cep telefonu abonesi ve milyonlarca sabit hattı arayabiliyoruz.Çok açık bir şekil rakiplerine ciddi fark atıyor

B-Şebeke içi 15 dk 50 kuruş şebeke içi çok avantajlı gibi görünmese de 35 milyon turkcelli 15 dk 50 kuruşa konuşma gerçekten avantajlı diger yönlere 5 dk sı 50 kuruş ne avea da ne vodafone da böyle bir avantaj yok.

C-Sms in tanesi 30 kuruş ki en ucuzu ayrıca her yöne 5000 in sms 10 lira

Kısacası 30 lira yükleyerek dilediğin kadar konuşup mesajlaşabilirsin ki paran cebiinde kalacak.Nasıl mı?? Sinema kampanyasında 1 bilet alıyorsun diğeri hediye ay da 2 defa sinemaya gittiğini düşünürsen 20 lira cebinde kalıyor ayrıca SBARRO,POPEYES,ARBY's de yemek yiyor n 1 menü alıyorsun 1 menü bedava yüklediğin 30 liradan fazlası cebinde kalıyor.

2)A a Ögrenci;Müşteri sayısını arttırmak için bir çok kampanya yapan avea gerçekten avantajlı mı?
A-Tarifeden y rlanmak için kayıt yapmak gerekiyor o da ne bi de bakıyorsunuz ki hoop 10 lira işlem ücreti düşmüş.Gerçekten diger operatörlerde olmayan önemli bir avantaj

B)Tarife içi hediye 1000 dk veriyor.Zaten 7-8 milyon abonesi olan avea bu hediyeyi bi de tarife içi diye kısıtlamış toplamda bu tarifeyi kulanan 1 milyon kişi bile yoktur.İlk bakışta 1000 dk hediye çok çekici görünüyor halbuki öyle olmadığı çok açık.

C-Her yöne konuşmanın 10 dk sı 50 kuruş.

D-Sms in tanesi 50 kuruş ve avea içi 5000 sms 7,8 lira.

Artık gençlik her yöne konuşup mesajlaşmak istiyor.Evet konuşma var ama sms yok ayrıca şebeke sıkıntısı çok fazla.Genelde konuşmanın 11.dk sın da durduk yere telefon kapanır niyeyse artık

3)Vodafone Cep Ögrenci; Vodafone çok fazla reklam veriyor Selim Bey saga sola saldırıyor ama bakalım iyi olduğu için mi saldırıyor yoksa eksikliklerini mi gizlemeye çalışıyor.

A-30 lira yükleyince hiç bir avantajı hediyesi falan filan yok en azından avea da şebeke içi bile olsa 1000 dk vardı di mi

B-Şebeke içi görüşmenin 10 dk sı 40 kuruş diger yönlere 3 dk sı 40 kuruş.

C-Sms ücreti 40 kuruş ve her yöne sms paketinde 3000 sms 9 lira.

Vodafone alt yapısını güçlendirdi eskisi kadar kötü değilsede çokta iyi degil kendileri de bunu kabul ediyor zaten.Ama her şey bi yana öğrencilere yönelik hiç bir avantaj sağlamıyor.Evet ögrenci tarifesi ama sadece şebeke içi avantajı var.

Küçük bir hesapla gerçekte kimin avantajlı oldugu çok açık belli.Hem Türkiyenin her yerinden şebeke sıkıntısı çekmeden doya doya konuşup hem de yüklediğin paranın cebinde kalması genç tarifeyi çok çekici kılıyor bilmem siz ne düşünüyorsun???

phasan

phasan

Üye
bence vodacone cep ozgurde 30 tl yukle 40 kuruştan sonrasi bedava

VuRaLLy34

VuRaLLy34

Üye
Bütün operatörleri kullanmış birisi arak kandırılmaktan bıktım artık.Gsm operatörlerinin hepsi gençler aslında kendisinin en avantajlı olduğunu söyler ama gerçekte en avantajlısı hangisi . Şimdi bir karşılaştırma yaparak en avantajlının hangisi olduğunu bulmaya çalışalım ay da 30 lira yüklediğimizi düşünüp başlay ım artık ve gerçekten kimin ögrenci dostu olduğunu görelim.
Maxicep.com - Gençler için en uygun tarife hangisi (karşılaştırma)
1)Turkcell Genç Tarife;Toplam 35 milyon abo siyle turkcell rakiplerine oranla çok avantajlı.

A-30 lira yüklemeye yöne 120 dk hediye. 120 dk hediyeyle toplamda 55 milyon cep telefonu abonesi ve milyonlarca sabit hattı arayabiliyoruz.Çok açık bir şekil rakiplerine ciddi fark atıyor

B-Şebeke içi 15 dk 50 kuruş şebeke içi çok avantajlı gibi görünmese de 35 milyon turkcelli 15 dk 50 kuruşa konuşma gerçekten avantajlı diger yönlere 5 dk sı 50 kuruş ne avea da ne vodafone da böyle bir avantaj yok.

C-Sms in tanesi 30 kuruş ki en ucuzu ayrıca her yöne 5000 in sms 10 lira

Kısacası 30 lira yükleyerek dilediğin kadar konuşup mesajlaşabilirsin ki paran cebiinde kalacak.Nasıl mı?? Sinema kampanyasında 1 bilet alıyorsun diğeri hediye ay da 2 defa sinemaya gittiğini düşünürsen 20 lira cebinde kalıyor ayrıca SBARRO,POPEYES,ARBY's de yemek yiyor n 1 menü alıyorsun 1 menü bedava yüklediğin 30 liradan fazlası cebinde kalıyor.

Çok haklısın arkadaşım..
Ben 10 senedir TURKCELL kullanıyorum ve çok memnunum...
hem kapsama alanı bakımından hemde hizmet ve müşteri temsilcilerinden dolayı..:oke:

werarce

werarce

Üye
Arkadaşım sen hiç cep özgür diye bişey duydunmu peki? bilmiyorsan gir vodafone'nun sitesinede gör avantaj nasılmış diye. Bilmiş gibi davranıyorsun hiçbişeyden haberin yok
vodafone içi arama başı 40 kuruş ( 10,15,20dk demiyorum bak kapatana kadar)
heryöne 120dk bedava
diğer yönlere 5 dk sı 40 kuruş. ama övdüğün türkcellde 50 kuruş
1 sms ten sonra 250 sms bedava
face twitter msn bedava
daha fazla bilgi için biraz araştırma yapabilirsin

Captain

Üye
Arkadaşım sen hiç cep özgür diye bişey duydunmu peki? bilmiyorsan gir vodafone'nun sitesinede gör avantaj nasılmış diye. Bilmiş gibi davranıyorsun hiçbişeyden haberin yok
vodafone içi arama başı 40 kuruş ( 10,15,20dk demiyorum bak kapatana kadar)
heryöne 120dk bedava
diğer yönlere 5 dk sı 40 kuruş. ama övdüğün türkcellde 50 kuruş
1 sms ten sonra 250 sms bedava
face twitter msn bedava
daha fazla bilgi için biraz araştırma yapabilirsin
kardeş senin anlattığın kadarıyla vodafone çok karlı ama konuyu açan arkadaşınkine bakarsak turkcell açık ara önde :hmmm

werarce

werarce

Üye
siteye girip bakabilirsiniz uzatmaya gerek yok

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Hiçbiri öğrenci tarifesi değil. Haa aristokrat zengin gençlerin tarifesi olabilir zira onlar için 30 tl birgünlük bira çerez parası bile değil. Bir kere öğrenci adam her ay 30 tl yükleme lüksüne sahip değildir. Avea ile Vodafone öğrenci tarifleri tam bir komedi. Öğrenci olan olmayan herkes o hattan alabiliyor, böyle saçmalık olmaz. Öğrenci adamın cebinde sürekli para olmaz. Gerçek bir öğrenci tarifesine bugüne kadar ben rastlamadım. Öğrenci tarifesi dediğin sadece öğrencilerin kabul edildiği ayda en fazla 15 tl yüklemeyle şuanki öğrenci tarifelerindeki 30 tl yüklemeyle gerçekleştirilen aramaların gerçekleştirildiği bir tarifedir. Böyle bir tarife de olmadığına göre maalesef gerçekten bir öğrenci tarifesi bulunmamaktadır. Tarifenin adı var kendi yok.

maxirabit

maxirabit

Üye
Turkcell kullanıyorum işimede yarıyor.

werarce

werarce

Üye
Öğrenci tarifesi değil demeyelimde düşük gelirli ailelerin öğrencileri için değil diyelim.
Çünkü dediğin gibi bizim gibi ailelerin öğrencileri her ay 30 tl yükleyemez ben evli olduğum halde ben bile her ay yükleyemiyorum 30 tl. Kaldıki 16-17 yaşında biri heray yüklesin

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Ay Sonunda Genç Tarifeye Geçeceğim , Turkcell Genç Tarife En İyisi ;)

ilo53

ilo53

Üye
4 seneden berı turkcell kullanıyordum sımdı vodafone gectım ınternet olayı zaten yetıyor bana.

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Vodafone ' un Bir Tek İnternet Paketi Avantajlı :) Yoksa Turkcell İyi :)

werarce

werarce

Üye
Lütfen biraz gerçekçi olalım herşey ortada hala inkar etmeyelim

maxirabit

maxirabit

Üye
turkcell genç tarife var bi sms yüzünden yüzüm gülüyordu onuda pahalandırdılar.
İş gereği telefonla uğraşıyorum yoksa bi köşeye atarım sadece tozlanır.

kokdenk07

Üye
arkadaş değerlendirme yapmış ama objektif değil...
Güya avea 10-15.dakikada kapanıyormuş da:d: 7-8 milyon abonesi varmış da:kop:daha neler neler.
Tamam çekim gücü turkcell kadar olmayabilir ama ayda yılda bir gidecegimiz dağ başında çekmeyiversin...Benim amacım ucuza görüşmek.

---- :megafon: Bana sorarsanız Turkcell vodafone hattı olanlar bu ayın sonuna kadar süren bir Avea
kampanyası (Kazı kazan kartlı numara taşıma kampanyası) ile hem her ay 20tl yüklemeye (30 tl yükleme derdi de yok) 200 dakika her yöne bedava kazanırlar hem de bedava dakikalar bittikten sonra her yöne 10 dakikası 50 kuruşa görüşebilirler.Ayrıca Avea lilar 10 dakika aranmaya her yöne 5 dakika kazanabiliyorlar(30 dakikaya kadar)---

Üst Alt