Geliyoo.com nedir? Milli Yerli Arama Motoru Geliyoo

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Geliyoo.com son dönemlerde oldukça sık konuşulmaya başlanıldı. Milli arama motoru Geliyoo.com nedir ve ne işe yarar tüm bilgiler makalemizde yer alıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yerli arama motoru ile ilgili açıklamalarının ardından iki mühendis, 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan yerli ve milli arama motoru ’Geliyoo’yu test yayını ile online olarak hizmete açtı.

Bugün ortaya çıkan bir haberle birlikte tüm ulusal basın ve bazı teknoloji yayınları tarafından yapımı için 10 milyon TL harcanan ve 10 yıldır üzerinde çalışmaların sürdüğü yerli arama motoru olarak lanse edilen Geliyoo.com’un aslında Google alt yapısını kullandığını hatta arama sonuçlarını bire bir Google’dan getirdiğini ve kullandığı yazılımın 15 dolar karşılığında satıldığını sizlerle paylaşmıştık.
Bu projeyi geliştiren arkadaşların scripti bile 15 Dolar (buradan ulaşabilirsiniz) eden hazır script üzerinden aldıklarını da farkettik. 10 Milyon TL’den 15 Dolar harcama ve Internet Explorer, Microsoft Edge ve Google benzeri logo ekleyerek harika bir yerli arama motoru çıkartan arkadaşlarımızı kutluyoruz. Aşağıdan Geliyoo’nun ve buradan ulaşabileceğiniz 15 Dolar’lık demonun arama sonuçlarını görebilirsiniz;

Bugün itibari ile beta testlerine başlayan Geliyoo.com’a bir saat içinde yerli rakip çıktı. 10 milyon bütçesi oldukça tartışma konusu olan Geliyoo.com bildiğiniz üzere, Google’un alt yapısını kullandığı ortaya çıkmıştı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


“KAYDA DEĞER BİR ÇALIŞMA ORTAYA KOYULAMADI”
Geliyoo’nun CEO’su Hakan Atabaş, Türkiye’de en müsait alt yapının Geliyoo.com’da olduğunu söyledi. Atabaş, Geliyoo arama motorunun Türkiye’de bugüne kadar hiçbir arama motoru firması tarafından uygulanmamış çalışmalarla donatıldığını ifade ederek, yatırımcılara yatırım yapabileceklerinin sinyalini verdi.
Atabaş, “Bircok ülke Google’ın dünya genelindeki üstünlüğünü ortadan kaldıran çalışmalar ortaya koydu. Bunun ilk örneği; şu anda Türkiye’de de hizmete giren Rus arama motoru Yandex oldu. Sonrasında bunu Çin takip ederek Baidu adındaki arama motorunu hizmete açtı. Ülkemizde de bu ve buna benzer girişimler yapıldı; ancak kesinlikle kayda değer bir çalışma ortaya koyulamadı. Nedeni ise maddi olanakların yetersiz olması ve yeterli destek ve teknik personelin bulunmamasıydı. Aynı zamanda güçlü maddi imkanlara sahip yatırımcıların anlık para getiren yatırımlara daha çok önem vermesi bunu tetikleyen unsurlardır. Bu nedenle Türkiye’nin yerli bir arama motoruna sahip olması gerekiyor ve bu arama motoru ’Geliyoo’ ile neden olmasın” dedi.
 

Ekli dosyalar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Devletin Devteği Yok Bu Projede.Bazıları Çamur Atıyor Her Zamanki Gibi Ama Kesinlikle Devletin Bakanların Bir Desteği Yok.Kendin Pişir Kendin Ye Yapmişlar
 
  • Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
Bülent872

Bülent872

Kapalı Hesap
İsim daha öz olabilirdi.
 

The Pancar

Üye
Geldi ve gidiyoo :bye:
 
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sosyal medyada uydurulmuş bir şehir efsanesi ülkemiz yerli teknolojileri ile hiç bir ilgisi yok 2-3 tane sivri zekalinin yapmış olduğu ne olduğu belirsiz birşey.
Umarım En kısa sürede Bakanlık onaylı bir 100% yerli bir arama motoru kurulur...
 
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sosyal medyada uydurulmuş bir şehir efsanesi ülkemiz yerli teknolojileri ile hiç bir ilgisi yok 2-3 tane sivri zekalinin yapmış olduğu ne olduğu belirsiz birşey.
Umarım En kısa sürede Bakanlık onaylı bir 100% yerli bir arama motoru kurulur...
Aynen Öyle.Sosyal Medya Üzerinden Özellikle Bakanlara Çok Yüklendiler Neymiş 10 Milyon Yardım Ettilerde Bilmem Nede Maalesef Milletimiz BÖyle Araştırmadan Etmeden Hemen Birisinin Gazına Gelip Paylaşıyorlar.
İnanın Geçen Arkadaşlarımdan Birisi 2013 Yılında Kayıp Kaçırılan Bir Kızın Resmini Paylaştı Bende Tanıdık Geldi ARaştırayım Dedim Meğer Kız Kaçırıldıkdan 3 Ay Sonramı Ne Öldürülmüş Benim Arkadaşımda Hala Paylaşıyor Görenler Şu Numarayı Arasın Diye :D Maalesef Sosyal Medya Kullanımımız Berbat.
 
  • Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Geliyoo denen saçma şeyin neresine 10 milyon yatırmışlar acaba. 1 saatte 60 lira'ya yapılan Gidiyoo ondan daha iyi be.

 
  • Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt