Gelecekte sadece Linux mu olacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu SahibiGünümüzde sadece belirli bir kesim tarafından tercih edilen Linux, iddialara göre gelecekte en fazla tercih edilen işletim sistemi olacak.
Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Linux Kurumunun Yöneticilerinden Jim Zemlin, geleceğin bilişim teknolojileri hakkında bir takım açıklamalar yaptı. Jim'e göre, ileride kullanılacak olan esas işletim sistemi Linux olacak. Diğer işletim sistemleri ise sadece belirli amaçlar için tercih edilecek. Bu iddiasını ise, Linux'un her daim güncel olacak olmasına ve diğer işletim sistemlerinin ise güncelliği yakalayabilmek için sürekli yeni işletim sistemi çıkarmaları gerekmesine bağlıyor. Bu iddiasının bir alt metni olarak da, gelecekte açık kaynak kodlu yazılımların çok daha popülerleşeceğini söylemek mümkün.
Netbook'larda ve smartphone'larda kullanılmaya başlanan açık kaynak kodlu işletim sistemleri, Jim'in iddialarını güçlendiriyor. Diğer taraftan Apple ve Windows, işletim sistemleri bakımından oldukça başarılı bir grafik yakaladılar. Buna rağmen Jim Zemlin, Linux'un tüketici elektroniğinin tamamını elinde bulunduracağını iddia etmesi, açık kaynak kodlu yazılımcıların, gelecek hakkında birtakım planlarının olduğunu göstergesi olabilir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

gonyalı
Cevap
0
Görüntüleme
196
gonyalı
Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
242
Eren Değerli
Eren Değerli
Cevap
4
Görüntüleme
236
kacaksevgilim
Eren Değerli
Cevap
1
Görüntüleme
219
MAERKEK
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt