GeForce NOW Android İçin İndirilebilir!


Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi


Nvidia'nın oyunlar için bulut akış hizmeti olan GeForce NOW, artık Android cihazlarda da kullanılabilecek. Başta LG ve Samsung gibi önemli markaların amiral gemileri olmak üzere zaman içerisinde diğer Android telefonlarda da kullanılabilecek.

Nvidia, Gamescom 2019 fuarında Android telefonlar için de GeForce NOW özelliğinin geleceğini şu sözlerle duyurmuştu: "GeForce NOW, yeterince güçlü olmayan 1 milyar bilgisayara beta hizmetini sunuyordu. GeForce NOW hizmeti, yakın bir zamanda en popüler ekranlardan biri olan Android telefonlar için de kullanılabilir olacak. Samsung ve LG'nin amiral gemilerini de kapsayan bir sistemle gelecek."

"PC, MAC ve SHIELD TV hizmetlerinde olduğu gibi Android uygulaması için de önce beta sürümü yayınlanacak. Bu şekilde de uygulamayı geliştirmeye ve optimize etmeye devam edeceğiz. Bu mobil deneyiminden tam anlamıyla faydalanabilmek için Bluetooth'a sahip kontrolcüler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bazı oyunlar Android telefonlarda kontrolcü kullanmadan oynanamayabilir. "
Uygulamanın Özellikleri

Uygulama ilk önce Güney Kore kullanıcıları için kullanıma açılacak. Yani başka bölgelerde yaşayan kullanıcılar bu uygulamayı şimdilik Google Play Store'da bulamayacak. GeForce NOW, Android telefonunuzu Nvidia'nın bulut sisteminden yayılan güçlü GPU'ları kullanarak adeta bir oyun bilgisayarına dönüştürmeyi başarıyor. Fakat uygulamayı kullanabilmek için telefonunuzun sağlaması gereken belirli şartlar var.

  • En az 2 GB RAM ve Android 5.0 ya da daha güncel bir telefona sahip olmak.
  • Daha iyi bir deneyim için en az 5Ghz hızında bir Wi-Fi'ın 15 Mbps hızında internet sağlıyor olması gerekiyor.
  • SHIELD controller, Razer Raiju Mobile,Steelseries Stratus Duo gibi Bluetooth özelliği bulunan kontrolcülerden birine de sahip olmanız öneriliyor.
Şimdilik sadece Güney Kore'de mevcut olan uygulamanın zamanla diğer bölgeler için de kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve TheNightMare.

Benzer KonularMaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt