Garmin - Cep Telefonu ve PDA'nız İçin

Sponsorlu Bağlantılar

romantikasik

Üye
    Konu Sahibi
Garmin - Cep Telefonu ve PDA'nız İçin
Adım-1: Cihaziniza uygun olan software i buradan indirin

imei converter burdan

Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.20, as of Nov 21, 2008

Symbian UIQ3.0, Ver. 5.00.20, as of Nov 26, 2008

pda ve pna icin

ilac

1-) 3 dosyadan lazim olani indirin ve 1 yere açın.
2-) gmapsupp.img'yi root/Garmin/ dizinine atın. (Garmin klasörünün içine)

Adım-2: sw.unl Düzenlemesi:
1-) ilac.rar dosyası içerisindeki IMEI Converter'ı çalıştırın. IMEI'nizi gerenkli yere yazın ve Generate diyerek kodu alın.
2-) Bu sefer ilac.rar dosyası içerisindeki Garmin İleç.exe'yi çalıştırın. Aldığınız kodu Unit ID yerine yazın. İlk (üstteki) Generate butonuna basarak kodu alın ve kopyalayın (CTRL+C).
3-) Yeni 1 Not Defteri açın ve yeni aldığınız uzun yapıştırın (CTRL+V). Farklı kaydet deyip dosya ismini sw.unl olarak Garmin klasörünün içine kaydedin. (Uzantı .txt olMAsın kaydederken alttan Tüm dosyalar'ı seçin.)

Adım-3: gmapsupp.unl Düzenlemesi:
1-) ilac.rar dosyası içerisindeki IMEI Converter'ı çalıştırın. IMEI'nizi gerenkli yere yazın ve Generate diyerek kodu alın.
2-) Bu sefer ilac.rar dosyası içerisindeki Garmin İleç.exe'yi çalıştırın. Aldığınız kodu Unit ID yerine yazın.
3-) Select Map Product bölümünden Custom Mapset'i seçin. MapID Code'a 848 yazın. Bu sefer 2. (alttaki)Generate butonuna basarak kodu alın ve kopyalayın (CTRL+C).
4-) Yeni 1 Not Defteri açın ve yeni aldığınız uzun yapıştırın (CTRL+V). Farklı kaydet deyip dosya ismini gmapsupp.unl olarak Garmin klasörünün içine kaydedin. (Uzantı .txt olMAsın kaydederken alttan Tüm dosyalar'ı seçin.)

Adım-4: Kurulum:
1-) root klasörü içindeki 4 klasörü ve uygulamayı (Garmin private Resource sys ve sis dosyası - 4.20.20'de 5 dosya olabilir.) direkt karta atın. Çıkan soruya Tümüne evet deyin. (Garmin klasöründe içine sonradan kopyaladığınız sw.unl gmapsupp.unl ve gmapsupp.img dosyalarının olduğundan emin olun.)
2-) Cihazdan karta attığınız GarminMobileXT.sis dosyasını açarak kurulumunu başlatın.

3-) Sorumluluk Reddi'ni kabul edin. Metin dili seçme bölümünde 19 kez sağ yaparak Türkçe seçeneğini seçin.
4-) Sesli yönlerdimede de yine Türkçe seçeneğini seçin. Birimi metrik olarak ayarladıktan sonra Garmin Online erişimi iznini de kendi isteğimize göre ayarlayın.

5-) Genelde sistem Ekli/Yardımlı/Yerleşik GPS’i otomatik tanır. Eğer tanımazsa; karşınıza gelen bilgi ekranından GPS Cihazı Aranıyor'u iptal edin. Ayarlar – Sistem – Uzak GPS’e girip Ekli/Yardımlı/Yerleşik GPS’i seçip etkinleştir deyin.

Önemli Noktalar

1-) Harita görünümünde haritayı görebilmeniz için 1 defalığa mahsus uyduya bağlanmanız gerekir. Bağlandıktan sonrada 3 tuşu ile mutlaka yakınlaştırma yapın ve program haritayı algılasın. Aksi taktirde No Map yazacaktır.

2-) Eğer birden fazla harita kullanacaksanız;
Haritaları sırasıyla gmapsupp.img ve gmapsup2.img olarak adlandırın.
Etkinleştirme için de gmapsupp.unl ve gmapsup2.unl dosyalarını oluşturun.

Yazılım kullandığınız vakte göre temayı otomatik olarak beyaz veya siyah biçiminde değiştirir. Ayarlarda sadece gece veya sadece gündüz yapabilirsiniz.

Garmin´de iki birden fazla harita kullanmak istiyorsaniz yapamaniz gereken sunlardir.

1´ci Haritaya:
GMAPSUPP.IMG
GMAPSUPP.UNL

2 ´ci Harita icin:

GMAPSUP2.IMG
GMAPSUP2.UNL

ve böyle devam ederek istediginiz haritalari ekleyebilirsiniz

turkiye haritasi

avrupa haritasi

part 1:
part 2:
part 3:
part 4:
part 5:
part 6:
part 7:

• Beğen
Tepkiler: hltt, serincen ve cenkam

kmlerg

kmlerg

Üye
Arkadaşım ilacın linki ve Türki ye haritasının linki ölmüş. İlgilenirmisin.

romantikasik

Üye
    Konu Sahibi
kmlerg

kmlerg

Üye
Arkadaşım ilk mesajımda yazmayı unutmuşum , öncelikle emeğin için teşekkürler. İlacın linkine tıklayınca aşağıda yazdığım hatayı veriyor.

Error

The file could not be found. Please check the download link.

egemenhoca

Üye
pda ve pna icin "İLAÇ" dosyasında hata var yeniden yüklermisiniz ? bide benim dandik bi çin malı gps cihazım var içinde win ce 5 yüklü bu garmini o dandik gps te kullanabilirmiyim ?

aa-tolga

aa-tolga

Üye

buradaki ilac programıda aynıişi görür.

kmlerg

kmlerg

Üye
aa-tolga arkadaşım ilac dosyası için teşekkürler sorunsuz indirdim ve çalışıyor.

romantikasik

Üye
    Konu Sahibi

aragorn187

Üye
emeğin için teşekkürederim ama ben ana bellekte nasl yer açcam bide kaç mb lık yer açmam gerekio?

tkaraalp

Üye
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun, programı kurdum milaç filan tamam sinyal seviyesi çok iyi ama no maps diyor harita çizemiyor, 3'e basıp yakınlaştırma filan yapıyorum.... kesinlikle kurulumda sorun yok ama harita görmüyor!!

ogretmen43

Üye
peki pda için sw.unl Düzenlemesini nasıl yapacağız.pdalarda IMEI numarası var mı?

ogretmen43

Üye
elimde toshiba e740 pocket pc var ve bunda windows 2002 var.versiyon 3.0 buna hangi navigasyon uyar. garmin 5.0 attım hata verdi

MULAWI

Üye
Selam Arkadaşlar
ben bu Proğramı ilk defa kurmuyorum P990 da kurdum E71 de kurdum hep sorunsuz oldu şimdi HTC Diamond2 var onda bir türlü beceremedim...lama bir türlü olmuyor kabul etmiyor harıtalarda DETAY Harita gerekli diyor... başda satın al vs vs diyor anlamadım gitti... yardımcı olan olursa çok sevinicem. :vur

romantikasik

Üye
    Konu Sahibi
cep telefonu icin imei numarasini girin ******e arkadaslar

--------------- Ekleme ---------------

Selam Arkadaşlar
ben bu Proğramı ilk defa kurmuyorum P990 da kurdum E71 de kurdum hep sorunsuz oldu şimdi HTC Diamond2 var onda bir türlü beceremedim...lama bir türlü olmuyor kabul etmiyor harıtalarda DETAY Harita gerekli diyor... başda satın al vs vs diyor anlamadım gitti... yardımcı olan olursa çok sevinicem. :vur
******le resimde goruldugu gibi yap kardes

ilhankeskin

ilhankeskin

Üye
selam

bende Royaltek RN6 PDA var bir türlü navigasyonu çalıştıramadım (Garmin ve eklerini indirdim sorun yok fakat )navigasyonu tıkladığımda navigasyon programı yüklü değil diyor

noname2040

Üye
Arkadaşlar anlatım güzel ama linkleri bilmiyorum (rapide gıcığım başka siteden indirdim)
benim bir sorunum var internetten ege marmara ve akdenizin bir kısmına ait 923 mb lık deniz haritası buldum ve telefonuma yükledim haritaya gmapsupp.ımg ismini verdiğim zaman çalışıyor fakat türkiye haritası gmapsupp2.ımg (unl dosyalarının isimlerini de değiştiriyorum aynı şekilde) iken türkiye haritası çıkmıyor, onu gmapsupp.ımg yapıp deniz haritasını gmapsupp2.ımg yaptığım zamanda
deniz haritası çıkmıyor nerde yanlış yapıyorum yardım lütfen,

erkan7g

Üye
linkler ölmüş ilgilenirseniz sevinirim

the_mad

Üye
Linkler ölmüş arkadaşım.
Yenileme imkanın varsa iyi olur.

ozyel

Üye
Garmin XT 5.100.10W versiyonu çıkmış, bulabildinizmi ? tşk.

Üst Alt