Galaxy s5 Su Geçirmeme Hakkında Bilgilendirme.

• 27 Ağustos 2014
  • 3724 Okunma
  • 21 Cevap

1. Bugün internette hemen hemen tüm sitelerde S5 in yüzde yüz olmasada su geçirdiği hakkında bunun sonucunda kameranın yanması vs. gibi oluşan sorunları okudum. fakat YouTube da Su testlerini izledikten sonra video da su geçirmeyen cihaz nasıl olurda sitelerdeki yazanlarla kıyaslanır.

İlk Önce Videolardan Aldığım Cesaretle Cihazı Musluğun altına soktum. bi süre durduktan sonra kapağı açtım su sadece hoparlörün üzerinde vardı bi iki damla kadar. kabını ve suyu sildim cihazda bi anormallik yoktu.

Daha sonra gözümü karartıp daha ağırını yapmak istedim.

Denize götürdüm bugün telefonu. suyun altında arkadaşımın fotografını çektim. video çektim yaklaşık olarak 30 dakika kadar su da kaldım telefon ile. Çıktığımda sadece yaklaşık 5 dakika olarak Kulaklık takılı dedi. kulaklık girişini üfledim vs. sonra o da gitti. cihaz normal şekilde çalışıyor.

Kısacası Aklınızda Kalan Ne Varsa Sorun Yanıtlayayım Arkadaşlar.

İlgili Görseller :

< Resmi açmak için tıklayın >

Yazan: dRaJ3N
    The Shadow, B.A.R.O.N ve Bahadir_fb bunu beğendi.
  2. her s5 de sorun olacak diye değil bazı üretilenler sorun çıkarır bu normal birşey

Mobil cihaz ile gönderdi
    mesut1979 bunu beğendi.
  3. ama sorun şu servis kullanıcı hatası deyip geri yolluyor.

4. su geçirmez demiyorlar Suya Karşı Dayanıklı diyor adamlar.

5. S5 için havuza dalmayın demişti samsung sadece suya dayanıklı diyordu.

Samsung ile gönderdi
  6. Fakat aynı zamanda 1 metreye kadar su geçirmediğinide söyledi.

B.A.R.O.N bunu beğendi.
  7. 1 metre suyun altında suya dayanıklı

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. yani mantığa vurursan işi su geçirmez oluyor.

9. S5 sport ve s4 active de mi dayanıklı yoksa su geçirmez mi?

Mobil cihaz ile gönderdi
  10. Bu arada son resim baya kaliteli gözüktü gözüme :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    MaxipmaN bunu beğendi.

11. resimler mükemmel çekiyor. s4 / note 3 den daha canlı renkler s4 kullananlar kalitesini bilir hani s4ün ondan daha net ve daha parlak renkler
    ---
    Ayrıca suyun içindeki görüntülerin bulanıklığı denizin suyundan kaynaklanıyor.

B.A.R.O.N bunu beğendi.
  12. bende s5 kullanıyorm suyun altında şuana kadar hiçbir sorun yaşamadm (çok şükür :) ) çok kalitgeli resmler ve video çekiyor :d

dRaJ3N ve B.A.R.O.N bunu beğendi.
  13. 1 metrenin altına garantiside yok diyor basınc vs den dolayı

Mobil cihaz ile gönderdi
  14. Arkadaşlar S5'i suya karşı dayanıklılığının sorun çıkaracağını ilk günden beri biliyordum. Eğer gerçekten suya dayanıklı telefon istiyorsanız Sony Xperia Z serisini alın. S5 o malzeme kalitesiyle çok sıkıntı çıkarır. Telefonları havuza sokmak çok saçma olur firmalar suya dayanıklılığı yanlışlıkla suya düşerse sorun çıkarmasın diye yapıyor.

15. Z serisinin daha sorunlu olduğunu @Sucrofe söylüyordu. :hmmm

Mobil cihaz ile gönderdi
    Son düzenleme: 28 Ağustos 2014
    Sucrofe bunu beğendi.
  16. Ben Z'nin su geçirmez olduğunu söylemiyorum. Bu tarz telefonlar bile havuza girmek için sıkıntılı.

iPhone ile gönderdi
    Penci Hoca bunu beğendi.
  17. Acaba bende telimi test etsem? :D Telefonu aldığımdan beri bir kere bile suya sokup dayanıklılığını test etmedim. Korkuyorum bidaha açılmayacak diye :)

iPhone ile gönderdi
  18. Su geçirmez değil, dayanıklı ama bazı üretimlerde sorun olduğundan dolayı su geçiriyor. Şans...
    İnan Z serisi daha sabıkalı bu durumlarda.
    Öyle de.
    En iyisi internetten değil de mağazadan alırsanız satıcının önünde su geçirip geçirmediğini test etmek. Öbür türlü geçirirse garanti kabul etmiyor.

Mobil cihaz ile gönderdi
  19.  
    Mobil cihaz ile gönderdi
  20. İçim acıdı

Mobil cihaz ile gönderdi
    B.A.R.O.N bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
12/12/2018 - 08:52