Galaxy S4 usb bağlantı sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S4 usb bağlantı sorunu
Değerli arkadaşlar, s4'e rom attıktan sonra, bir türlü bilgisayara bağlayıp datalarıma ulaşamıyorum. Bütün usb sürücüleri tamam. Kies var. Odin ya da Cvm üzerinden, bilgisayardan telefona rom vs yükleyebiliyorum. Cihazım rot'lu. Telefonumdaki datalarımı bilgisayarıma aktarabilmek için ne yapabilirim?

İnşallah bu konu hakkında bir fikri olan, çözüm yolunu bilen arkadaşlar vardır.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kies bağlantı sorunu tam olarak ne alıyorsunuz ekran resmi eklerseniz yardımcı olmaya çalışırız :oke:

• Beğen
Tepkiler: muratbeyim
muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Telefonumdaki datalarımı (resim, video vs) bilgisayarıma aktarmak istiyorum. Usb kablosu ile telefonu bilgisayara bağlıyorum ( usb hata ayıklama modu aktif) telefonun bütün usb sürücülerini bilgisayar tanıyor. Telefonu da tanıyor aslında.
Ama malesef telefonun içindeki dosyaları göremiyorum.
Bu durum telefona rom atıldıktan sonra oldu. Telefonumdaki CWM ve titanium backup yedeklerimi bilgisayara aktarıp, yeni rom atmak istiyorum. Odin üzerinden program atabiliyorum ama cihazdaki dosyalarımı alamıyorum. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bilgisayar telefonu görüyor. Aygıt yöneticisinden baktığımda eksik ya da hatalı sürücü yok.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
hata ayıklamayı devre dışı bırakıp denermisin.Ayrıca hangi sürüm ve rom var ?

• Beğen
muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
"kies" bağlantısı yaptığımda ise, cihaz kies 3 tarafından desteklenmiyor hatası alıyorum. Hata ayıklamayı devre dışı bıraktım. Virüs programımı devre dışı bıraktım. Cihazda 4.3 yüklü. Rom: I9505XXUEMKF (Almanya romu)

Ne yapsam fayda yok galiba :(

Son düzenleme:
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Cihazda MTP desteği kesildiğinden bağlantı kuramıyorsunuz Orjinal rom üzerinemi root yaptınız ?

• Beğen
muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
MTP desteğini nasıl aktif edebilirim? Orjinal rom olup olmadığını bilmiyorum ama internette stock rom olarak geçiyor.

Benim bilgisayar win 7, başka bilgisayarda (win 8) denedim olmadı.
kiesi birkaç kez kaldırdım, yükledim para etmedi.
Çare bulamazsam, son çare bir micro sd kart satın alıp datalarımı ona aktarmaya çalışacağım. Ondan sonra yeniden rom yüklemeyi deneyeceğim.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
MTP desteğini nasıl aktif edebilirim? Orjinal rom olup olmadığını bilmiyorum ama internette stock rom olarak geçiyor.

Benim bilgisayar win 7, başka bilgisayarda (win 8) denedim olmadı.
kiesi birkaç kez kaldırdım, yükledim para etmedi.
Çare bulamazsam, son çare bir micro sd kart satın alıp datalarımı ona aktarmaya çalışacağım. Ondan sonra yeniden rom yüklemeyi deneyeceğim.
Atladığınız bir husus olmasın :hmmm stock romda Kies desteği kesilmez Bence aynı romu tekrardan indirip Odin ile flash işlemi yapınız.Ancak dosyalarınızı aldıktan sonra tabi

• Beğen
muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Kısa bir süre için Türkiye'deydim, pasaporta geçen yıl eski telimi kaydettirdiğim için, kullanamadım. Bu yüzden imei attırdık. Tabi flash işlemi ardından rom yüklediler. Telefondaki datalarımı alabilsem başka bir rom atacağım. Tabi yeni rom atınca yüklenen imei uçar mı onu da bilmiyorum. :(

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kısa bir süre için Türkiye'deydim, pasaporta geçen yıl eski telimi kaydettirdiğim için, kullanamadım. Bu yüzden imei attırdık. Tabi flash işlemi ardından rom yüklediler. Telefondaki datalarımı alabilsem başka bir rom atacağım. Tabi yeni rom atınca yüklenen imei uçar mı onu da bilmiyorum. :(
Evet sorunda bu işte yükledikleri romda sorun var sorun anlaşıldı.İmei klon varsa kapatılmıştır.Yapacağınız işlemler ciddi sıkıntılara yol açabilir.Hafıza kartı temin edip dosyalarınızı almanızı tavsiye ederim.

• Beğen
muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Değerli Nextman kardeşim, ilgin ve desteğin için çok teşekkür ederim. Hakkını helal et.
Ciddi sıkıntılara yol açabilir ifadesini biraz açmanızı rica edebilir miyim? Rot yaptım sorun yaşamadım. Download mod'da bir sıkıntı yok. Diyorum ki acaba şu kitkat güncellemesini mi beklesek? Bu güncelleme ile kendiliğinden düzelir belki bazı sorunlar. Ne dersiniz?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Değerli Nextman kardeşim, ilgin ve desteğin için çok teşekkür ederim. Hakkını helal et.
Ciddi sıkıntılara yol açabilir ifadesini biraz açmanızı rica edebilir miyim? Rot yaptım sorun yaşamadım. Download mod'da bir sıkıntı yok. Diyorum ki acaba şu kitkat güncellemesini mi beklesek? Bu güncelleme ile kendiliğinden düzelir belki bazı sorunlar. Ne dersiniz?
Sıkıntı şu cihaza klon imei dediğimiz yasal olmayan bir yolla müdahele edilmiş bu konuda kurallar gereği fazla açıklama yapma şansım yok.Ancak rom yükleme yada diğer sistemde yapılacak herhangi bir yazılım değişikliği ciddi risk taşır imei silinir 9505 sürümler için her nekadar çözümü mevcut olsada bazen başarısız olduğu görülmektedir.Bilgilerinizin yedeğini aldıktan sonra denemek için stock rom yükleme yapmak isterseniz aynı sürümü sammobile'dan indirip yükleyiniz.

• Beğen
muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Kitkat sürümünü beklememizin manası yok diyorsunuz galiba. Hafıza kartı alıp deneyeceğim. İmei'in sillinmesi şu aşamada çok önemli değil. Yaz tatiline kadar Almanya'dayım. Yasal olmayan yollara, malesef 2 yılda bir cihaz kaydetme hakkı tanıyan yöneticiler, vatandaşı zorluyor. Yazın olmadı, bir pasaport ayarlayıp kaydettiririm artık. Ama cihazı tekrar garanti kapsamına sokar mı bilmiyorum. Malum sayaç hikayesi yüzünden.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kitkat sürümünü beklememizin manası yok diyorsunuz galiba. Hafıza kartı alıp deneyeceğim. İmei'in sillinmesi şu aşamada çok önemli değil. Yaz tatiline kadar Almanya'dayım. Yasal olmayan yollara, malesef 2 yılda bir cihaz kaydetme hakkı tanıyan yöneticiler, vatandaşı zorluyor. Yazın olmadı, bir pasaport ayarlayıp kaydettiririm artık. Ama cihazı tekrar garanti kapsamına sokar mı bilmiyorum. Malum sayaç hikayesi yüzünden.
Böyle giderse android özgürlük olmaktan çıkar ben ve benim gibi düşünenler özgür platform ararız.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Beğen
muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Malumunuz, özgürlük tanımı ve çerçevesi, tüm diğer şeylerde olduğu gibi, kapitalizmin çıkarlarına hizmet ettiği oranda alan bulmaktadır. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Rica ederim arkadaşım

• Beğen

61engin61

Üye

1. Telefonda *#0808# kodunu giriyoruz ve karşımıza bir menü geliyor.

2. Menüde USB yazan menüde AP yi işaretliyoruz.ikinci kısımdaki USB Settings yazan bölümde MTP+ADB yi işaretliyoruz ve telefonu yeniden başlatıyoruz. İşte bu kadar problem ortadan kalktı.

Ben denedim oldu belki sizinde sorununuz budur yardımı olursa sevinirim...

Üst Alt