Galaxy S4 Şarj %30'a Gelince Kapanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S4 Şarj %30'a Gelince Kapanıyor
Arkadaşlar merhaba. Elimde ki S4 e daha önce cm13 rom yüklemiştim ancak batarya çabuk bitmeye başlayınca orjinal Samsung roma geri döndüm. Fakat batarya yine çabuk bitmeye başladı bir kac kere kalibrasyon yapmaya çalıştım şimdi de %30a Gelince telefon kapaniyor ve açılmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
telefona şarj kalibrasyonu uygulayın internette anlatımları mevcut eğer olmazsa bataryanız bozulmuş olabilir

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
telefona şarj kalibrasyonu uygulayın internette anlatımları mevcut eğer olmazsa bataryanız bozulmuş olabilir
Bataryayı alalı 1 hafta olmadı 80 lira verip orjinal bataryasını aldım. Bir kac tane kalibrasyon denedim ama pek bi sonuç alamadım. Bu sorun rom değiştirdikten sonra olmaya başladı yani batarya ile alakasi yok bi kalibrasyon sorunu var sanırım ama bir türlü çözemedim

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bataryayı alalı 1 hafta olmadı 80 lira verip orjinal bataryasını aldım. Bir kac tane kalibrasyon denedim ama pek bi sonuç alamadım. Bu sorun rom değiştirdikten sonra olmaya başladı yani batarya ile alakasi yok bi kalibrasyon sorunu var sanırım ama bir türlü çözemedim
o zaman cihazın şarj entegresi bozuk

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
o zaman cihazın şarj entegresi bozuk
Kardeş anlama sorunumu var? Rom değiştirdikten sonrasinda başladı diyorum oncesin de hicbir sorun yoktu. Rom yüklemesi 10 dk falan sürüyor bu 10 içinde cihazin sarj entekresimi bozuldu acaba?

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Battery stats dosyasını silmeyi deneyebilirsin

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Battery stats dosyasını silmeyi deneyebilirsin
O dosyayi silmek hicbir seyi değiştirmiyor. O dosya bataryanın ne zaman sarja takılmış ne kadar süre durmuş ve ne kadar şarjsız kullanıldığını kaydeden bir dosya. Yani ayarlarda ki pil kullanımı verdiği bilgileri bu dosya sayesinde sağlıyor. Ve telefon her kapanip acildiginda o dosyasının içeriği sıfırlanıyor zaten.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
ne kadar ilgisi var bilmiyorum ama, orjinal romu yükledikten sonra wipe data factory reset ve wipe cache yaptınız mı

lazye

lazye

Üye
kardeşim öncelikle hem burada sorup hemde yok o değil yok bu değil diye insanlara deme insanlar yardımcı olmaya çalışıyor sadece ayrıca romdan sonra batarya sıkıntın başladıysa başka bir rom denersin en kötü yani iyi günler

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Kardeş anlama sorunumu var? Rom değiştirdikten sonrasinda başladı diyorum oncesin de hicbir sorun yoktu. Rom yüklemesi 10 dk falan sürüyor bu 10 içinde cihazin sarj entekresimi bozuldu acaba?
kardeşim asıl sen kendini romun sorunlu olduğuna şartlandırmışsın rom değiştikten sonra olması romun sorunlu olduğu anlamına gelmez stock rom a döndüğünde sorun devam ediyorsa sorunun yüklediğin rom ile alakası olmadığı anlamına gelir ayrıca hitap şekline dikkat etmeniz lazım insanlar yardım ediyor sen illa kendi bildiğin olacak diye ters cevap veriyorsun madem kendi bildiğin olacak git ne biliyorsan onu yap burda sorma insanların da sinirini bozma takmış sorun romda diye

• Beğen
Tepkiler: lazye
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Benim burda sizden yardım istediğim konu romu değiştirince Telefon bataryanın gücünü doğru olarak gorememesinden yana. Yani batarya normalde tam boşalmıyor ama telefon yani rom boşalmış Olarak görüyor. Bu durumu nasıl duzeltebilirim? Sorun batarya da olsa ilk romu rom değiştirmeden önce rahat 1 gün gidiyordu batarya mobil veri sürekli acik olduğu halde ancak şimdi mobil veriyi kapalı tuttuğum halde öğlene kadar bitiyor neredeyse. Bu yeni aldığım bataryada da aynı.