Tavsiye Galaxy S4 Kullanırken Ekran Kararıyor

Sponsorlu Bağlantılar

bmw4x4

bmw4x4

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S4 Kullanırken Ekran Kararıyor
Selamun Aleyküm ve Rahmetullah.. Arkadaşlar araştırdım ama çözüm bulamadım ve bi çok kişide oluyor aslında sorunun tam bi ismide olmadığı için zor araştırılıyor..
Telefonu normal kullanırken genelde yazı falan yazarken whatsap, facebook vs. yada video falan çekerken çıkıyor otomatik kapatıyor video sinir bozucu..
Ekrana birden siyah ekran geliyor, s-wiev gibi üstte saat çıkıyor ama örnek veriyorum s-wiev i daha sonra gidiyor tabi bu sorun saniyelik oluyor birden gelip gidiyor saniyeden daha az bi sürede ama sinir bozucu bazen ard arda oluyor bazende video da oluyor dengesiz birşey sinir bozucu.. sanırım samsung un rom ile ilgili sorunu yoktu böyle bi sorun sonradan çıktı güncellemelerden dolayı olabilir..

Telefonda kapaklı kılıf yok normal dandik silikon kılıf var arka koruyucu..
Tekrar Rom yükledim hatta diğeri sorunlu falan diye tekrar sammobil yollamış temmuz ayının mı ne onu kurdum..
Kurduğum uygulamaları sildim zaten çok az var 3 4 tane.. diyorum rootla mı ilgili ama root atmayan arkadaşda da oluyormuş..
yahu samsung çok iyi şirket telefonları çok iyi ama nedense şu sistem sinir ediyor bilerek mi yapıyorlar telefonu bozup yenisi alınsın diye gidip custom rom kurucam artık.

bu sorun şunu da yapıyor şimdi aklıma geldi,, telefon kenara koyuyorum hiç ellemiyorum kendi kendine sanki tuşa basmışımda ekran ışığı yanıyor..

youtube video link;
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Selamun Aleyküm ve Rahmetullah.. Arkadaşlar araştırdım ama çözüm bulamadım ve bi çok kişide oluyor aslında sorunun tam bi ismide olmadığı için zor araştırılıyor..
Telefonu normal kullanırken genelde yazı falan yazarken whatsap, facebook vs. yada video falan çekerken çıkıyor otomatik kapatıyor video sinir bozucu..
Ekrana birden siyah ekran geliyor, s-wiev gibi üstte saat çıkıyor ama örnek veriyorum s-wiev i daha sonra gidiyor tabi bu sorun saniyelik oluyor birden gelip gidiyor saniyeden daha az bi sürede ama sinir bozucu bazen ard arda oluyor bazende video da oluyor dengesiz birşey sinir bozucu.. sanırım samsung un rom ile ilgili sorunu yoktu böyle bi sorun sonradan çıktı güncellemelerden dolayı olabilir..

Tekrar Rom yükledim hatta diğeri sorunlu falan diye tekrar sammobil yollamış temmuz ayının mı ne onu kurdum..
Kurduğum uygulamaları sildim zaten çok az var 3 4 tane.. diyorum rootla mı ilgili ama root atmayan arkadaşda da oluyormuş..
yahu samsung çok iyi şirket telefonları çok iyi ama nedense şu sistem sinir ediyor bilerek mi yapıyorlar telefonu bozup yenisi alınsın diye gidip custom rom kurucam artık.

bu sorun şunu da yapıyor şimdi aklıma geldi,, telefon kenara koyuyorum hiç ellemiyorum kendi kendine sanki tuşa basmışımda ekran ışığı yanıyor..
Benim tanidigim bi abidede boyle sorun vardi s view kilifi vardi ve arkaya katlayinca telefon kilifin one katlanmis gibi hissediyordu ve saat cikiyordu bir surearkaya katlamadi ve duzeldi sizde kilifi cikartip bir sure kilifsiz kullanin ayni sorunu yapicak mi deneyin

Benim tanidigim bi abidede boyle sorun vardi s view kilifi vardi ve arkaya katlayinca telefon kilifin one katlanmis gibi hissediyordu ve saat cikiyordu bir surearkaya katlamadi ve duzeldi sizde kilifi cikartip bir sure kilifsiz kullanin ayni sorunu yapicak mi deneyin

bmw4x4

bmw4x4

Üye
    Konu Sahibi
bende kılıf yok enteresan olan o :/

ykpknl

ykpknl

Üye
ayarlarda bi ayar vardı o açık olduğu için olablir şmdi bulamadım o ayarı

bmw4x4

bmw4x4

Üye
    Konu Sahibi
tek tek denemeler yapıyorum yazıcam yine .. custom rom kurdum ve 3 5 uygulama haricinde oyun gibi.. yani sistemsel uygulama yok bi tek süper su ... şuan sorun yok görünmüyor. yalnız ben başka s4 e baktım ekranı kitleyince bi ekran koruyucu gibi bişey geliyor nasıl geldiğini kullanıcısı bilmiyor bende öyle birşey yoktu acaba onu getirmeye çalışıyorda mı bozuyor :/

ykpknl

ykpknl

Üye
Ekran koruyucu gbi bse dedgn nasil bse ?

bmw4x4

bmw4x4

Üye
    Konu Sahibi
şöyle şimdi kitliyorsun ekranı bi kaç sani sonra saatli farklı şekilde ekran koruyucu geldi sonra dokundum gitti bidaha getrmeye çalıştık olmadı tanıdıkda bayan anlamaz böyle şeylerden dedi bazen geliyor falan :/

ykpknl

ykpknl

Üye
Ayarlardan ekran ayarlarinda hayal secenegi aktif olmus olabilir ona bi bakin

bmw4x4

bmw4x4

Üye
    Konu Sahibi
o ayara da baktım farklı bişi sensörlü çalışıyor güzel bişi sayılır
arkadaşlar video ve resim koydum böyle hata veriyor işte hemde daha rom u yeni kurdum full wipe yaptım, farklı hiç bir uygulama yok.. custom rom kurdum 1 hafta kullandım onda yapmadı bu sorunu

ilhamikd

ilhamikd

Üye
belkide telefon asiri cpu ve ram kullninca zorlaniyordur gereksiz google uygulamalarini devredisi birak yada rootluysa tamamen sil chrome google talk google kitaplar vb

bmw4x4

bmw4x4

Üye
    Konu Sahibi
telefon dediğin gibi ram veya cpu zorlanınca yapıyor olabilir.. ama zaten yeni rom attım daha yeni girerken başladı yapmaya çok enteresan heralde donanımsal bişi sensörlerden alakalı olabilir :/

furkankaya559758

Üye
Bazı kılıflardan olabiliyor. Kılıfı çıkarıp dene olmadı servise götürürsün. Silikon kılıflarda böyle bir şey duymadım ama bir dene.

bmw4x4

bmw4x4

Üye
    Konu Sahibi
servise verdim mi 1 ay alamam kalsın ya :D

elifneva

Üye
Merhabalar benim telefondada aynı sorun var ekran a tarih yazan siyah ekran gelip gidiyor saniyelik ama çok sık yapıyor ve ekranın altında gizli titreme oluyor ... lütfen yardım edinnnnnnnnn

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Aleyküm selam :) güzel selam icin teşekkürler.

evet cihazlar üzerinde kullanılan klıflar işlemci, ekran ve grafik kartlarına zarar verebiliyor, tabi orjinal olarak aldıysanız sorun degil cin işi ise muhtemelen grafik işlemcisi hasar gördü.

şayet rom atıp denediyseniz romdan kaynaklı degilse %100 grafik kartı degişecek buda 100 ile 150 tl arası birşeydi sanırım
elektronik cihazları mıknatıs ve manyetik tutgaclar etkiler ve servis kullanıcı hatası diyecektir.

• Beğen
Tepkiler: elifneva

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
o saat meselesini ayarlardan temassız kontrolden hızlı bakışı etkinlestirin

Üst Alt