Galaxy S3 vs. Galaxy S2

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3 vs. Galaxy S2
Arkadaşlar fazla araştırmaya vaktim olmadı ama fiyat farki fazla degil sanirim ve duyduguma gore s2ye android 4.1 jb guncellemesi yok zaten s3de yeni gelmis durumda . Simdi oncelikli olarak elimde galaxy w var ve hem isletim sisteminden (v2.3) memnun degilim hemde hizindan. S2de alsam, s3de alsam hizi fark edecegim kesin. Ama duyduguma gore s3 en iyi telefon olmasina karsin ram yetmiyormus ve telefon zaman zaman kasiyormus ayni durum herhalde s2 icinde gecerli (tabi kasma varsa). Simdi gelelim benim isteklerime ben telefona asiri yuklenirim. Mesela galaxy w neden bana yetmiyor oncelikle android 2.3 arayuzunden sikildim bide facebook arkaplanda calisiyor ve temple run oynarken telefon kasiyor. Ben telefondan ayni anda 3 islem yaparim. İnternet+arka plan uygulamalri(twitter+facebook+whatsapp)+ bide radyo veya oyun. S3 veya s2. hangisi benim isteklerimi karsilar Ha bide hafiza olayi var hangisininki yuksek ve galaxy s3 64gbnin ne kadarini usb sdkart olarak kullaniyor ne kadari sistem bellegi. Son bir soru daha flash player jell beanda varmi?
Tesekkurler...

Buraxlive

Buraxlive

Üye
2sinin arasinda kaldiysan s3 seni s2ye oranla daha tatmin eder. Bi zaman sonra destek icin keske s3 alsaydim diyebilirsin.

PureFood

PureFood

Üye
SII için JB geliyor, eli kulağında;

Habere göre JB 1 GB yiyormuş dahili bellekten.

- - - Eklendi - - -

Ancak Google'ın telefonuna daha fazla ilgi göstermesini istiyorsan mecburen SIII tercih etmelisin, Mayıs gibi Galaxy SIV tanıtılacak deniliyor, o yüzden SII'den uzak kalmanı öneririm eğer ikisi arasında seçim yapman gerekiyorsa. Tabi Android'in genel huyu bu desteği çabuk kesiyor. Bence SII son güncellemesini aldı JB ile. Yanlışım varsa eğer arkadaşlar uyarabilir.

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Peki s3te donma sorunu varmi herhalde bir iki program kurunca (mx player facebook falan) telefonun 1gb raminin 700mbsini kullaniyormus ve telefon kasiyormus. dogrumu

serdar_gs

serdar_gs

Üye
S2 benim arkadaşta var ama pek bilgim yok bende S3 yeni aldım çok bilgim olmasada biraz bilgilendirme amaçlı yardım etmeye çalışayım. Ne zaman görev yöneticisinden baksam 800 küsür görünen ramden 700 küsürü dolu oluyor ama bi kasma söz konusu değil. Belleği sil dediğimde 15 ile 25 uygulama arasında kapatıyor ve 500 mb civarına düşüyor. Bende saydığın tüm sosyal ağlar aktif artı o şekilde 2 gb lık most wanted oynuyorum bazı sahnelerde rahatsız etmeyecek derecede çok az kasma oluyor gibi (sürekli değil). Onun dışında diğer oyunlarda zaten kasma söz konusu olmuyo.
Ayrıca arkadaşların dediği gibi S4 ve Note3 gibi tlfların geleceğini düşünürsek şu an en iyi seçim S3 olur. Destek vs her açıdan.

hakan_710

hakan_710

Üye
öncelikle bütçene bak paran varsa tabiki s3 al. s2 her ne kadar kendi zamanının en iyi teli olsa da artık eskidiğini kimse inkar edemez.fakat eski de olsa piyasadaki tüm oyun ve programları sıkıntısızca çalıştırır. (bu biraz da senin yeteneğine kalmış. kimse alınmasın ama bazı arkadaşlar en basit bir oyun atma işlemini bile yaparken sıkıntı çekebiliyor.) ama şöyle de bir durum var eğer telefondan çabuk sıkılan biri isen 2. el s2 alıp s4 çıkana kadar kullanıp ve az bir zararla telefonu elden çıkararak s4 alabilirsin. yeni telefon çıkınca eskilerinin fiyatı ister istemez düşecek. bu sayede daha az zarar edersin. son seçim tabi ki de sana kalıyo. unutmadan s3 rami çok yiyor s2 az yiyor olaylarına bakma. cihaz kasmadığı sürece sıkıntı yok. orada boş ram isterse 50mb gözüksün ;)

osicik

Üye
o kadar şey için ya 2-3 yedek batarya taşıman lazım yada akü...... çünkü o dediklerinle batarya yarım günü görmez...

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Ya zaten babam telefonu degiştirmicem diyor üstüne fazla geldim ikna olmak üzere o yüzden s4 çıkana kadar bekleyemem telefonuda alırsam 3-4 sene aynı telefonu kullanmak zorundayım çünkü bana daha telefon almaz herhalde s3 aldıracam en azından 4-5yıl götürür beni zaten kesin olarak 3 yıl destegi verir samsung

hakan_710

hakan_710

Üye
Ya zaten babam telefonu degiştirmicem diyor üstüne fazla geldim ikna olmak üzere o yüzden s4 çıkana kadar bekleyemem telefonuda alırsam 3-4 sene aynı telefonu kullanmak zorundayım çünkü bana daha telefon almaz herhalde s3 aldıracam en azından 4-5yıl götürür beni zaten kesin olarak 3 yıl destegi verir samsung
3 yıl mı? :D:D cidden çok iyimsersin. s4 çıktığı an s3 en fazla 2-3 güncelleme daha alır. sen s3 al en iyisi yine de

Norm_Gkhan

Norm_Gkhan

Üye
700 mb ram yediğini kim söylüyor ya 400-450 mb arası yiyor bugüne kadar da hiç donmadı telefon hatta arka plan işlemini ınırladıgımda 350 mb a kadar düştü 4.1.2 güncellemesi ile

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Ya aslında oynayacagım oyunlar belli arkaplanda facebook+twitter çalışacak bende tunein radiodan müzik açıp asphalt 7 yada temple run oynuyorum yada internette geziyorum wonder arakplanda face+tweet açıken kasıyor temple run kasıyor oynayamıyorum bide dedigim gibi orjinal android 4.0 güncellemesi yok 2.3 arayüzünden sıkıldı launcher kursam telefon zaten yavaş çalışıyor sonra hiç çalışmaz :) ve 2gb hafıza yetersiz swap mıdır nedir oda hafıza kartına zarar veriyor diye yapmadım

enterneoll

enterneoll

Üye
mümkünse tabiki s3 al bu arada swap hafıza kartına zarar vermez sadece hafıza kartında yer kaplar bence 16 gb bir hafıza kartı alıp birazını swap yap iyi performans alabilirsin

erhank98

erhank98

Üye
senın ıstegını s3 karşılar malum s3 4 çekirdek 4 program açarsan sorun olmaz yani

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Bu cekirdek olayinida tam anlamiyorum simdi duyduguma gore cift cekirdek 1ghz islemci tek cekirdek 1.4ghzden hizli calisiyormus. yani soylemi oluyor cift cekirdekte 2 tane 1ghz islemci var tek cekirdekte 1tane 1.4 ghz islemci var??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt