Galaxy s3 hakkında yardım lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

olovet

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy s3 hakkında yardım lütfen
Merhabalar. Bendeki 4-5 yıldır süre gelen iphone egemenliğini kırmak için dün galaxy s3 alarak androide ilk adımımı attım. İlk izlenim olarak sunu soyleyebılırımkı, 5 yıldır bütün iphone serilerini kullandım ama hiç bir seriden diğerine geçtiğimde yaşadığım haz bu samsungdaki kadar olmadı. Sunu anladımkı 5 senedir ufak tefek değişiklikleri ekleyip bize aynı telefonu kakalıyorlarmıs adamlar resmen. Tabiki iyi bir telefon iphone ama hep cok azını verdiler bize.

Neyse, simdi sizlere birkaç soru sormak istiyorum izninizle.
Mesela iphoneda bedava oyun ve program yuklemek için jailbreak yapıp installous cydia gibi programlardan yukluoduk. yada internetten kırılmıs programları oyunları ındırıp itunes ile yukluyorduk. Bu iş S3 de nasıl olacak. Yine jailbreak e benzer bir işlem yapmak zorundayız? Dün 1-2 oyun indirdim uzantısı apk olan. bunları kurdum ama birde artı olarak sd dosyası olan oyunlar vardı. bu sd li olanları görmüyor telefon. Yeniden indirmek istiyor. sd/android/data ya atıyorum.

Telefonu ırak erbilden aldım, burada çalısıyorum. 3 ay garantili :) rom,root yapılırsa garanti gidermiş diye okumustum. yani bende o sorun yok ve gerekıyorsa yaparım rom root işlerini. illa bunları yapmakmı gerekiyor oyunları ve programları yuklemek ıcın? (buarada merak eden varsa burda telefon 600usd)

En azından acılı olan konu lınklerını atsanızda fırsat buldukca acıp okusam bile yeterli. Su mesajı sabah 8den beri anca yazabıldım yarım yarım. İşte oldugumdan devamlı nete girme fırsatım olmuyor. şimdiden tesekkurler

Matador03

Matador03

Üye
Sen Galaxy s2 den Galaxy S3 e geçsedin az ozellik ekleyip telefon kakalamanin alasini gorurdun ;)

R.A.M

R.A.M

Üye
Sen Galaxy s2 den Galaxy S3 e geçsedin az ozellik ekleyip telefon kakalamanin alasini gorurdun ;)
Az özellikmi ekleyip? alakası yok ayrıca ileride galaxy s3 android 4.x veya 5.x gibi sürümlere güncellenirken s2 belkide 4.0'da kalacak.

- - - Eklendi - - -

Arkadaşın sorusuna gelince jailbreak gibi benzer şeyler yapmaya gerek yok .apk uzantılı dosyaları indirip veya aattıgınızda direk çalıştıracaksınız bilgisayardaki exe dosyaları gibi marketteki uygulamaların ise (bir çoğu ücretsiz) indirdiğinizde telefon kendisi kurar

Matador03

Matador03

Üye

Az özellikmi ekleyip? alakası yok ayrıca ileride galaxy s3 android 4.x veya 5.x gibi sürümlere güncellenirken s2 belkide 4.0'da kalacak.

Dostum sen guncelleme ve donanim farkini anlayamiyorsun sanirim ?

S2 de kullanilan cpu sadece oc yapilip sunuldu bir de islemci 2 cekirdek 1.2 ghz den 4 cekirdek 1.4 ghz e cekildi bu mu dur ? Eger bu farksa gelip de iPhone a laf etmeyin Allah askina. Sistem stabil ve istersen 800 mhz koy (ki koydular da) hala dunyanin en iyi cihazlari arasinda ;)

- - - Eklendi - - -

Hem s3 yeni ckti o almayacak da baska bi cihaz mi alacak ??

olovet

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

Arkadaşın sorusuna gelince jailbreak gibi benzer şeyler yapmaya gerek yok .apk uzantılı dosyaları indirip veya aattıgınızda direk çalıştıracaksınız bilgisayardaki exe dosyaları gibi marketteki uygulamaların ise (bir çoğu ücretsiz) indirdiğinizde telefon kendisi kurar

Öncelikle teşekkürler. Sadece apk uzantılı olanlarda bir sorunum yok ama sd dosyası olanları calıstıramıyorum nedense. bunun sebebi ne olabılır sizce? Dogru adrese attıgıma emınım.

Diğer arkadasın s2 konusuna gelince, hiç kullanmadım ama haklı olabilirsin. Ama emin ol 5 yıl boyunca iphone kullanınca değişiklik iyi geldi. Aslında 3 sene önce n900 denemiştim. Libyadaydım ve ilk cıktıgı gün almıstım. hemde 1000 dolara. Hayatımda yediğim en buyuk kazıktı. Hala cıkmadı:) Kenarda kösede mini usb girişi arızalı bi şekilde duruyor hala.

Matador03

Matador03

Üye
Degisiklik iyidir , ama emin ol cogu firma yapiyor dedigini.

olovet

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada n900 ü yedek parca olarak filan isteyen varsa 100 dolara herseyıyle gonderırım teli TR ye gelınce. ama dedıgım gıbı usb soketındeki kronık sorun benimkinde de var

klongs

klongs

Üye
tavsiyem dropbox aç samsung 50 gb veriyor zaten dropboxtan dropboxa indirdidiğin apk uzantılı dosyayı dropboxa at telefondan yüklersin

R.A.M

R.A.M

Üye

S2 de kullanilan cpu sadece oc yapilip sunuldu bir de islemci 2 cekirdek 1.2 ghz den 4 cekirdek 1.4 ghz e cekildi bu mu dur ? Eger bu farksa gelip de iPhone a laf etmeyin Allah askina. Sistem stabil ve istersen 800 mhz koy (ki koydular da) hala dunyanin en iyi cihazlari arasinda ;)

- - - Eklendi - - -

Ben iphonu kötülemiyorumki ios güzel sistem ve androidden daha stabil nedeni ise tek bir cihaza göre uyarlanması.
S3deki chipset ile s2dek farklı overclock yapıldıgını biliyorum ama aynı işlemcileri kullandıgını bilmiyorum.
[h=1][/h]

gokay1989

gokay1989

Üye
Arkadasim indirdgin sd dosyasnda gameloftmu yaziyor data mi bide ilk once oyunn apk sni indir calstir sana int indrmek istyomsn dicek hayr dyip cik ondn snra sd dosyasini ya gmeloft yada androit data nin icne at

olovet

Üye
    Konu Sahibi
tavsiyem dropbox aç samsung 50 gb veriyor zaten dropboxtan dropboxa indirdidiğin apk uzantılı dosyayı dropboxa at telefondan yüklersin

Dostum saol ama dropbox ı acayım dedım bir suru sey istedi sıkıldım ya. yok telefona yukle, yok bilgisayara yukle yok baska bi bılgısayara yukle. sonra içine bişiler at falan filan deli oldum yarım bıraktım. Ben sana birsey sorsam. Su sd dosyası olan oyunların yuklenmesini kısa bi şekilde anlatabılırmısın. Ben biryerde hata yapıyorum ama bulamadım.

Bide diğer arkadaslar saolun sayenızde konu güncel kalıyor ama iphone samsung karsılastırmasını bosverelim ya. Gunlerce aylarca konussak haklı tarafı bulamayız. Ben sadece 5 yıldır kullandıgım ıcın bi sıkkınlık gelmiş ve bu telefon gercekten değişik geldı bana. Sadece o yuzden öyle bi yorum yaptım. Yoksa hiç bir telefonda kusur buldugum yok :)

reaurora

reaurora

Üye

sen mesajlaşma ve interneti sadece kullanıyorsan o başka.

- - - Eklendi - - -

oyun kurmak için tek yapman gereken apk yı kur sd yi apk'dan indir. bu kadar

olovet

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

apk dan indirince acılıyor tamam ama bu seferde ekrandan kucuk cıkıyor oyunlar. bunun sebebı nedır bılıyormusun. her oyun uymuyormu s3 e. mesela avatar ile pesi indirdim onları hıc acmadı. hero of sparta ile asphaltı ise ufak ekranda acıyor. hangi oyunları indirmem gerekıyor bılıyormusun. yanı ekran cozunurlugu olarak?

Matador03

Matador03

Üye

- - - Eklendi - - -

Hayir nerden cikardin mesaj ve neti Allah askina :hmmm bilip bilmeden sirf cevap olsun diye konusuyor bazilari. iPhone a laf edeceginize s3 u dikkatli inceleyin ! Adam oc yapip veriyo elinze

klongs

klongs

Üye
  • Beğen
Tepkiler: CV-Aurora
wratH!

wratH!

Üye

Hayir nerden cikardin mesaj ve neti Allah askina :hmmm bilip bilmeden sirf cevap olsun diye konusuyor bazilari. iPhone a laf edeceginize s3 u dikkatli inceleyin ! Adam oc yapip veriyo elinze
Ne overclockundan bahsediyorsun arkadaşım gpu ya laf etsen bişey demeyiz ama o 4 çekirdek yapmalarının nedeni yüksek performansın yanında düşük güç tüketimi kaç insan gördüm s2 sabahtan akşamı çıkaramıyor diye ağlayan. Saçma sapan fanboyluk yapıp küteleceğim ayağına küçük düşüyorsunuz. Adam burada bilgi almak istiyor yardımcı olmayacaksan başka konuya.

[alikan]

[alikan]

Üye

50gb'lık dropbox'ın aylık premium fiyatını biliyor musun.? 15 tl ye denk geliyor çok bir para değil belki ama bana göre böyle bir uygulama için az da değil.

- - - Eklendi - - -

Biraz mantık çerçevesinde kelimeler kullanırsan sanırım bu kadar tepki değil yorumlarına katılım alırsın. İphone yada başka bir marka bu tüm markalar tüm modeller için geçerlidir. Bir modelin üst segmenti yaratılırken mevcutta kullanılan işlemcisi rami ekranı ve işletim sistemi iyileştirilir sonra buna yeni bir tasarım eklenir ve sunulur. Bunun tam tersini yapan veya bunu yapmayan bir işletme var mı bugün dünyada, ya da bunun aksi düşünülebilir mi.?

iPhone 4 ten sonra 4s'i çıkarması daha hızlı işlemci daha iyi kamera daha iyi ekran vs vs değil midir. iPhone 5 çıktığında da daha hızlı işlemci daha iyi ekran daha iyi kamera vs vs olmayacak mı.?? Bu tüm modeller tüm markalar için geçerlidir. Sadece telefonlar için değil dünyada kullanılan tüm şeyler buna benzerdir. Örn Bmw 3.20'nin 2011 modeli ile 2012 modeli arabanın biraz daha iyileştirilmesi motorda farklılıklar tasarımda az biraz değişiklik ve bir kaç teknolojik yenilik değil midir.? Hani kaçırdığın mantığı kavraman için verdim bu örneği.

olovet

Üye
    Konu Sahibi
Admin konu kapansın yada ben sileceksem söyleyin nasıl siliniyorsa sileyim bilmiyorum çünkü. Ben ne diyorum millet ne diyor. Üçüncü dünya savaşı çıkaracak arkdaşlar burada. Bilgi paylaşımı hariç her şey oldu konuda. Ben bakarım başımın çaresine..

reaurora

reaurora

Üye
oyunların ekrana tam uyması için 720x1280 WXGA uyumlu apk bulup kurmalısın

mancukya

Üye

- - - Eklendi - - -

Ekran cözünürlügü Hd ready
islemci 4 cekirdek
GPu overclok yapilmadi o serinin üst modeli.
Kamera daha gelismis olani
Tasarim incelik ve donanimda farklar var
GPs Wifi vs vs ciplerine girmiyorum

Yani kisaca he aynisi sevgili arkadasim

Arkadasim android Jailbreak tarzi bir islem gerektirmez market disi uygulama yüklemek istersen pencere acilir ve izin vermeni ister o kadar.
Root olayi cihaza mudahele etmek icindir islemci overclock, gelismis recovery kurmak, sistem dosyalarindan yada romla gelen uygulamalari kaldirmak vs vs gibi.
Oyun konusuna gelince artik farkli APK devirleri bitti sen apk kuruyorsun oyun senin tele uyumluysa
(Cözünürlük olarak gerekli olan) datayi indiriyor yani islemci ve GPU cinsine göre devir geride kaldi o konuda uyandi Google.
Oyun yüklemek icin bedava ariyorsan bir cok yerli yabanci site mevcut yada marketler var blackmarkt gibi yada mobilisim tarzi sitelerin apkleri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt