Galaxy Note 3 N9000 Dokunmatik Menu Tuşu Kendi Kendine basıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Tweetlezek

Tweetlezek

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Note 3 N9000 Dokunmatik Menu Tuşu Kendi Kendine basıyor
Merhabalar,

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Galaxy Note 3 N9000 modeli bir cihaza sahibim, bugün şortumun cebinde olan telefonumu çıkardığım zaman menü tuşu yani sol dokunmatik tuşun kendi kendine basılı kaldığını gördüm. Normal pozisyonda hiçbir şekilde algılamazsa bir şey yapmıyor ama elinizin üstünden geçmesi ile kendi kendine basıyor ve sürekli SFinder penceresini açıyor. Bu süre zarfında ne geri tuşu ne de menü tuşu çalışmıyor.

Telefonumda kırılmaya, çizilmeye dayanıklı koruyucu ekran kabı vardı. Öncelikle güzelce temizledim kabı, bir şey olmuş mudur diyerekten fakat sorun halen devam ediyordu. Daha sonra ekran kabını çıkartarak alkol ile sildim. Bir leke ya da başka bir şey oldu da ondan mı oluyor diye o da işe yaramadı. Sonra yazılımsal bir hata olur diye fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Problem halen hallolmadı, ardından da telefona komple format attım yine problem devam ediyor.

Bu problem oluştuğu zaman telefon sadece elimi algılamıyor yani SPEN ile geri ya da menü tuşuna dokunduğum zaman aralıksız algılıyor. Telefonumu ne suya düşürdüm ne de suya soktum. Bazen arada köpeğim ile yürüyüş yaparken cebim olmadığı zaman telefonumu belime falan alırım bu arada terleme yolu ile su kaçma ihtimali ya da oksitlenme ihtimali var mıdır? Varsa bunu yapmadığım halde neden bugün patlak verdi? Bu problemin sizce kaynağı nedir?

Şimdiden teşekkür ederim

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Suya düşürmedim desen suyla temas etmiş derdim. Çünkü benim cihazda elimi yıkadıktan sonra ekrana temas ettiğim gibi bildirim paneli inmiyor falan suyla temastan sanırım. Bilen yoksa garantisi hala varsa bir uğra. :oke:

Tweetlezek

Tweetlezek

Üye
    Konu Sahibi
Suya düşürmedim desen suyla temas etmiş derdim. Çünkü benim cihazda elimi yıkadıktan sonra ekrana temas ettiğim gibi bildirim paneli inmiyor falan suyla temastan sanırım. Bilen yoksa garantisi hala varsa bir uğra. :oke:
Su ile temas etmemişti hocam ondan dolayı o konuda içim rahattı. Valla problemi birkaç sitede, bu forumda okudum fakat hiçbirine cevap gelmemişti. Benim problemim şu an için hallolmuş gözüküyor. Telefonu şöyle bir kurcalarken "Cihaz Hakkında" kısmında "Yapım Numarası" kısmında basarak "Geliştirici Panelini" açtım ve ne hikmet ise yaklaşık 2 saattir sorunsuz bir şekilde her iki tuş işlevini sorunsuz yerine getiriyor.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

Üst Alt