Galaxy S5 Mini [G800F][ROM][5.1.1]CyanogenMod 12.1 G800F [Alpha Sürüm]

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 1030288

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
[G800F][ROM][5.1.1]CyanogenMod 12.1 G800F [Alpha Sürüm]
Öncelikle rom g800f modeli içindir. G800H/M/...vs modellere yüklemeyin. Aksi takdirde cihazınız brick olabilir.

Çalışanlar

Arama ve mesajlaşma
Hardware sensors
Ses
Bluetooth
Wifi
HW accelerated GUI
USB-OTG
Kamera
MTP storage
IR
GPS
NFC

Çalışmayanlar

Fingerprint scanner
Pulse sensor + Step counter
Hall sensor
SELinux

Öncelikle cihazınız rootlu olmalı. Değilse forumdan araştırıp cihazınızı rootlayın.
Stock rom yüklü olmalı.

İndirilecek Dosyalar

TWRP 2.8.6.0 recovery image

CM 12.1 ROM for G800F (indirdikten sonra SD karta atın)

GApps Minimal Edition (indirdikten sonra SD karta atın)

Ben işlemi Odin3-v3.07 ile gerçekleştirdim. Diğer versiyonları kullanabilirsiniz.

Kurulum:

İlk önce recovery dosyasını cihazımıza odin üzerinden atacagız. Bunun için ses kısma menü ve güç tuşuna basın. ardından gelen uyarıyla ses artırma tuşuna basın ve cihazı bilgisayara bağlayın.
Odin üzerinden PDA kısmına recovery image (recovery.tar.md5) dosyasını ekleyin ve starta basın.
Dosyamız yüklendikten sonra ikinci adım cm 12 ve gapps dosyalarını yüklemeye geldi.

Şimdi ses açma menü ve güç tuşlarına basarak recovery moda giriyoruz. İlk önce wipe ye girip ok'u sağa çekin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.(artıkları siliyoruz)
İşlem tamamlanınca geri yapın ve install seçeneğine girip SD karta attığımız CM 12 zip dosyasını secin ve flashlayın.
Ardından gapps.zip dosyasınıda flashlayın ve sonra cihazı yeniden başlatabilirsiniz.

güle güle kullanın.

Alpha sürüm olduğundan hatalarla karşılaşabilirsiniz.
Yaptığınız işlemlerden siz sorumlusunuz.
Sorularınıza vakit bulduğum an cevap verilecektir.

Üst Alt