fujı s1700 aldım acaba iyi mi yaptım

Sponsorlu Bağlantılar

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
fujı s1700 aldım acaba iyi mi yaptım
fujı s1700 aldım acaba iyi mi yaptım yorumlarınızı bekliyorum

furkanalgul

furkanalgul

Üye
eger slr kamerlardan anliyorsan iyi yapmissin... ama günlük kullaniciysan, profesyonel cekimler icin kullanmayacaksan pek iyi bir secim yapmamissin gibi güzükecek ´...

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
amatör bir kameram var onun çekimleri artık bana yetmemeye başladı genelde dışarıda çekimler yaptığım için misal doğada gördüğüm olaylar veya kuş resimleri için aldım netteki yorumlara bakarak aldım ama halen kafamda soru işaretleri kaldı birde maxide sorayım dedim

elive

elive

Emekli Yönetici
600-700 TL aralığı için iyi bir makina... s1700 den daha iyisi diyebileceğim makinalar 900 TL PANASONIC FZ38 1000 TL CANON SX210 modelleridir.. iyi günlerde kullanın..

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
600-700 TL aralığı için iyi bir makina... s1700 den daha iyisi diyebileceğim makinalar 900 TL PANASONIC FZ38 1000 TL CANON SX210 modelleridir.. iyi günlerde kullanın..

o zaman doğru seçim yapmışım indirimden aldım 450 tl ye

61semih

61semih

Üye
asıl senın yorumlarını dınlemek gerekır dıger dıjıtal makınelere gore nasıl cekımler

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
valla çekimler süper daha yeni yeni alışıyorum makineye bazı netteki arkadaşların yorumlarının aksine pil canavarı diye korkmuştum ama izmir ve ANKARA ya gittim yaklaşık 400 kusur tane foto çektim halende çekmekteyim makinenin tek kötü yanı video çekerken zom yaparsanız vizörün sesini de kayıt ediyor ki biz bu makineyi foto için aldık gereksiz bir yorum olur ama video çekimide süper

ndr777

Üye
(+) ları:
+Hafif kucuk ve pratik
+15x optik zoom ile cekilen fotoya cektikten sora bir 15x daha goruntuyu bozmadan zoom yapabiliyor
+Gece cekimi ve ic mekan cekimi bence cok guzel (bazıları kötü yönde eleştirmiş olsa da bence değil)
+Data kablosu ile AV kablosu aynı kablo cok kullanışlı
+Makro modu her yerde övülüyor ve hakediyor
+Manuel ayarları profesyonel olanlara bile yeterli gelebilecek seviyede
+Panaroma modu fazla başarılı
+Çekilen fotoğrafların üstüne ses kaydedebiliyorsunuz
+Gülümseme deklanşörü, yüz tanıma özelliği, kapalı göz uyarısı, sessiz ve ışıksız çalışma modu (dinginlik modu) ve kullandıkça hoşunuza gidecek daha pek çok özelliği var

(-)leri :
-Videoda dip ses var ve kaydettiği sesler olması gerekenden biraz düşük bir de zoom yaparken çıkan zoom motorunun sesini videoya kaydediyor
-Videosu biraz kumlu (ancak bu zaten video kamera değil)
-Pil ve hafıza kartı konulan bölmenin kapağını dikkatli açıp kapatmazsanız zarar verebilirsiniz
-Manuel odaklaması (MF) yok
-Bataryalı değil kalem pille çalışıyor (Tavsiyem 8 adet GP 2700 şarj olabilen kalem pil ve şarj makinası)

***Ayrıca ürün elime ulaştıgında bir tuşu (f tuşu) çalışmıyordu ertesi gün BİRE BİR DEĞİŞİM İÇİN geri yolladım hediyeleri ile beraber HB'ye onlar da teknik servise yolladılar tuş takımı değişti ve geri geldi ürün araya bayram da girdi ama yine de tekrar makineye kavuşmak için beklediğim toplam süre 34 günü buldu. Sonuç :

- Fabrikasyon hatası olan ayıplı ürün için değişim istediğim halde tamir edip yolladılar
- Nette teknik servise yollandı dedikten bir hafta sonra teknik servise ulaşmıştı makine
- Müşteri hizmetleri tamamen bir fiyasko gerek mail ile gerekse telefon ile konuşulduğunda ya bir şey bilmiyoruz diyorlar ya da hemen hallediyoruz diyorlar ama aslında hiç bir şey yapmıyorlar
+ Geç de olsa ürünü yaptırıp gönderdiği ve garantili ürün sattığı için netten alacaksanız yine de HB'den şaşmayın
+ Arıza çıkarsa HB'ye değil servise yollarsanız çok daha çabuk teslim alırsınız

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
ndr benim anlamak istediklerimi anlatmışın süper valla işim gereği çok gezdiğim için yollarda fazlasıyla kaza görüyorum kendi parasın çıkartı bile

alpan06

alpan06

Üye
paylaşım için teşekkürler :))

Üst Alt