Fowler: "Ferdinand'ı nasıl kadroya almazsınız!"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Fowler: "Ferdinand'ı nasıl kadroya almazsınız!"
Robbie Fowler, İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Roy Hodgson'ın Rio Ferdinand'ı futbollla alakalı sebeplerle kadro dışı bırakamayacağını iddia etti.

Hodgson, milli takımın eski kaptanını Gary Cahill'in sakatlanmasından sonra bile kadroya almayınca ciddi eleştirilere maruz kalmıştı. Milli takımın eski oyuncusu Fowler da, tecrübeli hocanın kararını eleştirdi.

Fowler, Paddypower.com'a yazdığı açıklamasında, "Rio Ferdinand'ın futbolla alakalı sebeplerle kadro dışı kalması mümkün değil. Bunu herkes biliyor." dedi.

Chelsea'nin İngiliz oyuncusu John Terry'nin, takımıyla QPR'a karşı oynadığı maçta Rio'nun kardeşi Anton'la yaşadığı tartışma sonrası ırkçılık suçlamasıyla açılan davası sürüyor. Fowler, bu durumun Hodgson'ın seçiminde etkili olabileceği kanaatinde.

Fowler, "Rio'nun kardeşi AntonJohn Terry tarafından ırkçı hareketlere maruz kaldı. Hodgson göreve geldikten kısa süre sonra Ferdinand'ın onla iletişime geçerek John Terry ile birlikte milli takımda oynama isteğini ilettiğini okumuştum." ifadelerini kullandı.

Ferdinand'ın eski takım arkadaşı olan Fowler, oyuncunun 23 kişilik kadroda olması gerektiğini düşünüyor. Fowler, "Rio Ferdinand ile birlikte Leeds United'da oynadım. O, oyunu çok iyi okuyabilen üst düzey bir oyuncu. Geçen sezon Manchester United formasıyla neredeyse 30 Premier Lig maçında forma giydi ve şampiyonluğa da çok yaklaştı. Futbol sebepleri bunlar mı? Rio, John Terry'den çok daha iyi bir savunmacı. Terry daha baskın ve evet, İngiltere'nin ihtiyacı olan bu. Roy Hodgson gol yemek istemiyor. Ben yine de Ferdinand'ı alırdım. Fakat dürüst olamk gerekirse, bu onun İngiltere kariyerinin sonu anlamına geliyor." açıklamasını yaptı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...