FORUMDA YAZILANLARI DENEDİM.ÇOK ACİL YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.

Sponsorlu Bağlantılar

elmier

Üye
    Konu Sahibi
FORUMDA YAZILANLARI DENEDİM.ÇOK ACİL YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.
Bilgisayarımı çok uzun zamandan beri ben kullanmıyordum. Bilgisayarı kullanmaya başladıktan sonra ters giden birşeyler olduğunu farkettim:
- internet Bağlantısında "Ek oturum açma bilgisi gerekebilir" Uyarısı devamlı çıkıyor.
-Yönetici filan yok ha bire "yetkiniz yok" "yönetici şifresi girin" vb uyarılar veriyor.
-Ayarları filan değiştiremiyorum.
-Kullanıcı olarak sadece bir kişi var onunla girebiliyorum. Aslında yönetici de yok şifre de.
-Bu arada virüs problemi de var.
-Dosyaları yedeklemeye çalıştım bir kısmını attıktan sonra 20 senedir görmediğim cins bir uyarı verdi
-DVD veya CD ye yüklemede yapamaz oldum
-Program ekleyip kaldırmaya çalışınca yönetici parolası istiyor; parola girilecek yer filan da yok evet sekmesi etkin değil.
-Denetim Masasından girince Ev veya iş ağları bağlı değil diyor, Ortak ağlar bağlandı diyor.
-Sistem araçlarından Paylaşımlara girdiğimde Paylaşım Adı: IPC$ Açıklamada ise;Uzak IPC yazıyor. Bir diğeri Paylaşım Adı: ADMIN$ Klasör Yolu: C:\Windows Açıklamada ise; Uzak yönetici yazıyor.
-"C" yi kullanamıyorum.
Format atmak istedim; Win7 Cdsini taktım, yeniden başlattım Del'e basarak Bios'a girdim, Boot'tan 1.Device'yi CD ROM yaptım F10 ile kaydedip çıktım. Değişen birşey olmadı yine normal eski haliyle açıldı. ŞİMDİ FORMAT ATAMIYORUM. NE YAPMIŞLAR BU BİLGİSAYARA. AKŞAM 8 GECE 2 OLDU HALA UĞRAŞIYORUM DENEMEDİĞİM KALMADI . ÇILDIRMAK ÜZEREYİM. BİLGİSİ OLAN VARSA ALLAH(CELLE CELALUHU) RIZASI İÇİN YARDIM ETSİN. FORMAT ATIP KURTULMAK İSTİYORUM . OLMUYOR.

Ali ihsan Furat

Ali ihsan Furat

Üye
Hiç boşuna ugraşıp kurcamalama direk format attır dosyaların varsa yedekle eger ugraşırsan ilerki zamanlarda yaptıklarınla ilgili sorunlarda çıkacaktır

elmier

Üye
    Konu Sahibi
İlginize teşekkürler. Ben de sizin gibi düşündüm ancak format atamıyorum.
Format atmak istedim; Win7 Cdsini taktım, yeniden başlattım Del'e basarak Bios'a girdim, Boot'tan 1.Device'yi CD ROM yaptım F10 ile kaydedip çıktım. Değişen birşey olmadı yine normal eski haliyle açıldı

niye format atamıyorum? yardımcı olursanız sevinirim.
Format atamama sebebini ve çözümünü bilen yok mu?

Ozan

Ozan

Admin
Windows 7 DVD si boot ISO formatında değildir yani boot olacak yapıda değildir. Siz mi yazdırdınız internetten indirip ?

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bilgisayarımı çok uzun zamandan beri ben kullanmıyordum. Bilgisayarı kullanmaya başladıktan sonra ters giden birşeyler olduğunu farkettim:
- internet Bağlantısında "Ek oturum açma bilgisi gerekebilir" Uyarısı devamlı çıkıyor.
-Yönetici filan yok ha bire "yetkiniz yok" "yönetici şifresi girin" vb uyarılar veriyor.
-Ayarları filan değiştiremiyorum.
-Kullanıcı olarak sadece bir kişi var onunla girebiliyorum. Aslında yönetici de yok şifre de.
-Bu arada virüs problemi de var.
-Dosyaları yedeklemeye çalıştım bir kısmını attıktan sonra 20 senedir görmediğim cins bir uyarı verdi
-DVD veya CD ye yüklemede yapamaz oldum
-Program ekleyip kaldırmaya çalışınca yönetici parolası istiyor; parola girilecek yer filan da yok evet sekmesi etkin değil.
-Denetim Masasından girince Ev veya iş ağları bağlı değil diyor, Ortak ağlar bağlandı diyor.
-Sistem araçlarından Paylaşımlara girdiğimde Paylaşım Adı: IPC$ Açıklamada ise;Uzak IPC yazıyor. Bir diğeri Paylaşım Adı: ADMIN$ Klasör Yolu: C:\Windows Açıklamada ise; Uzak yönetici yazıyor.
-"C" yi kullanamıyorum.
Format atmak istedim; Win7 Cdsini taktım, yeniden başlattım Del'e basarak Bios'a girdim, Boot'tan 1.Device'yi CD ROM yaptım F10 ile kaydedip çıktım. Değişen birşey olmadı yine normal eski haliyle açıldı. ŞİMDİ FORMAT ATAMIYORUM. NE YAPMIŞLAR BU BİLGİSAYARA. AKŞAM 8 GECE 2 OLDU HALA UĞRAŞIYORUM DENEMEDİĞİM KALMADI . ÇILDIRMAK ÜZEREYİM. BİLGİSİ OLAN VARSA ALLAH(CELLE CELALUHU) RIZASI İÇİN YARDIM ETSİN. FORMAT ATIP KURTULMAK İSTİYORUM . OLMUYOR.

Arkadaşım istersen uzak masaüstü bağlantısı yapıp gerekli ISO kalıbını oluşturup sağlam bir format Dvd'si hazırlayayım. Gereğini bana bırak her türlü konuda yardımcı olurum.

• Beğen
Tepkiler: Ozan

elmier

Üye
    Konu Sahibi
İlginizden dolayı teşekkür ederim. Çareyi bilgisayarcıda bulduk. komple formatladık.

Üst Alt